Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Zapasy. Najmłodsi świetnie spisali się w Żukowie, a starsi próbowali swoich sił w Kostrzynie

Opublikowany: 2018-05-06 20:58 Autor: nadesłane

Żukowo i Kostrzyn nad Odrą to niedawne miejsca startów kartuskich zapaśników. W Żukowie po raz 24 w ramach Memoriału H. Boreckiego i E. Wojdy wyznaczyli sobie spotkanie najmłodsi zawodnicy z 11 klubów z czterech województw i goście z Danii.

REKLAMA

Zawodnicy z Kartuz nadawali ton imprezie, którą wygrali w punktacji ogólnej. Pierwsze trzy drużyny: 1. GKS Cartusia Kartuzy – 85 punktów, 2. ZKS Miastko – 65 punktów i 3. Fundacja Morena Żukowo – 58 punktów. Najwięcej punktów dla zwycięskiego zespołu przysporzyli złoci medaliści: Dominika Konkel – 31 kg, Wiktor Zelewski – 50 kg, Karol Niklas – 34 kg, Leon Dera – 41 kg, Natan Wolski – 52 kg, Jakub Myszk – 68 kg oraz Błażej Miotk – 75 kg.

fot.GKS Cartusia

Grupa ta charakteryzuje się dużą powtarzalnością i regularnością wyników, co świadczy o stabilizacji formy i umiejętności medalistów. Listę złotych medalistów otwiera Dominika Konkel, która kontynuuje tradycję rodziną swojego ojca Łukasza – wielokrotnego medalisty Mistrzostw Polski i reprezentanta kraju w Mistrzostwach Świata kadetów.

Srebrne medale zdobyli: Paweł Leik – 29 kg, Tomasz Labuda – 26 kg, Agnieszka Stankowska – 31 kg, Paweł Janzen – 68 kg. Listę 15 medalistów uzupełniają zdobywcy brązowych krążków – Olivier Dobka – 31 kg, Kamil Leik – 44 kg, Eryk Stromski – 57 kg, Michał Słupecki – 35 kg.

fot.GKS Cartusia

Czwórka, której nie udało się wywalczyć medali to: Szymon Treder – 4 miejsce, Kacper Lis – 5 miejsce, Seweryn i Patryk Golnau – 7 i 8 miejsce. Jak zawsze młodzieży towarzyszyła spora grupa kibiców – rodziców, których żywiołowy doping był sporą pomocą dla walczących na macie. Trenerzy Marcin Dobka i Łukasz Konkol mają spore powody do zadowolenia. Nieoficjalne Mistrzostwo Powiatu, tym razem przypadło Kartuzom.

Zaś nad Odrą w Kostrzynie od wielu lat rozgrywane są Międzynarodowe Mistrzostwa Polski kadetów, których stawką jest Puchar Prezesa PZZ. Czterech kartuskich zapaśników zameldowało się na matach tych zawodów. W kat. Do 45 kg niedawny zdobywca Pucharu Polski – Gor Hovsepyan, tym razem zajął drugie miejsce, przegrywając z reprezentantem Ukrainy – Kotyk’iem Anatoliy’iem i była to jego jedyna porażka, natomiast w polu pokonanym zostali – Jakub Miś, Adrian Redestowicz i Mateusz Ropiak.

fot.GKS Cartusia

Srebrny medal to najwyższe miejsce z czwórki startujących. Pozostali: Andrzej Drewa – 10 miejsce, Oliver Godziński – 18-19 miejsce i Narek Mkhitaryan – 9 miejsce nie odegrali większej roli w turnieju. Są to zawodnicy najmłodszego rocznika w kategorii kadet, a starty w pierwszych latach nie należą do łatwych, często jedyną korzyścią jest zdobycie doświadczenia, które powinno procentować w przyszłości. Trenerem prowadzącym zawodników na zawodach był Bartłomiej Pryczkowski.

fot.GKS Cartusia

(GKS Cartusia, oprac.W.D.)

REKLAMA

 Reklama Bat

Komentarze do artykułu Komentarze [3]

  • 4 1 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ulala

    Zawody odbyły się w Żukowie,gospodarzami zawodów była Morena Żukowo,a tu możemy przeczytać tylko, jakich świetnych zawodników maja Kartuzy.Czyżby w Żukowie nie było zdolnych zapasników ,wartych uwagi pana dziennikarza?

  • 0 1 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mks

    Jakiś klub o nazwie "Fundacja Morena Żukowo", o którym nigdy nie słyszeliśmy, zdobył 58 punktów, gdy klub "GKS Cartusia Kartuzy", o którym cały czas słyszymy, zdobył 85 punktów. Żeby się zaraz nie okazało, że najlepszy klub zapaśniczy w powiecie kartuskim znajduje się w Żukowie.

  • 2 0 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # młodzi zapaśnicy walczcie dla Polski

    Artykuł napisał Klub Cartusia o występie SWOICH zawodników w wyżej opisanych turniejach, które odbyły się w Żukowie i Kostrzynie nad Odrą. Klub Morena Żukowo, również może napisać artykuł o SWOICH zawodnikach i pochwalić się zdobyczami (a na pewno też je ma). Gdyby wyznaczony/wybrany pan dziennikarz napisał indywidualnie raport z całego Turnieju w Żukowie i wymienił wszystkich zwycięzców i punkty każdej drużyny -- to byłoby super, a tak niektórzy są niedocenieni a inni przecenieni. Najważniejsze, że są młodzi kandydaci na medale na Igrzyskach Olimpijskich. Tak trzymać MŁODZI ZAPAŚNICY ! Trenujcie i walczcie nadal :)

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.