Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Sport

 • Mistrz Polski nam odjedzie 9x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 9 lat temu.

  Paweł Polijański, kolarz Cartusii Kartuzy, został Mistrzem Polski juniorów w mistrzostwach, które odbyły się w Podgórzynie. Młodzi kolarze odebrali wczoraj specjalne nagrody przyznane przez burmistrza Kartuz. Mistrz Polski juniorów zapowiada jednak rychłą emigrację z uwagi na propozycje płynące z zagranicznych klubów.

 • Regaty o Puchar Komandora "Dulki" w Chmielnie 0x

  Autor: Iza Landowska. Opublikowany: 9 lat temu.

  W Chmielnie na Jeziorze Raduńskim Dolnym odbyły się Regaty o Puchar Komandora Kaszubskiego Klubu Żeglarskiego „Dulka”. W tegorocznych regatach wzięły udział całe rodzinki – do weteranów pływania dołączyło wielu nowych młodych ludzi. Pogoda była sprzyjająca, choć wiatru zabrakło wielu załogom.

 • Irena Więckowska pokonała w Pekinie mistrzynię świata! 4x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 9 lat temu.

  Pochodząca z Somonina Irena Więckowska, szablistka AZS AWF Warszawa, pokonała w Pekinie mistrzynię świata Rosjankę Jelenę Nieczajewą. O występie Polki mówią dziś ogólnopolskie media. Irenie Więckowskiej niestety nie udało się pokonać Chinki Yingying Bao w 1/8 finału.

 • REKLAMA

   Reklama Bat Papa
 • Piłka, getbol, biegi czyli święto sportu i dobrej zabawy 2x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 9 lat temu.

  To był niezwykle atrakcyjny dzień dla fanów sportu i nie tylko. Klub Sportowy „Amator” Kiełpino oraz jego współpracownicy przygotowali liczne konkurencje, konkursy i zabawy w ramach corocznego festynu sportowo – rekreacyjnego „Sportowe Kiełpino”.

 • Żagle na Raduńskim Dolnym 3x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 9 lat temu.

  Na jezioro Raduńskie Dolne wypłynęli w sobotę żeglarze skupieni w klubie „Dulka” z Chmielna. W dzisiejszych regatach wystartowały załogi na łodziach różnych kategorii i wymiarów. Żeglarze mówią, że zawody traktują w kategoriach zabawy. Musieli jednak zmagać się z gwałtownymi zmianami pogody.

 • Kto wygra w niedzielę? 14x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 9 lat temu.

  Zbliża się ważny dzień szczególnie dla kibiców piłki nożnej. W niedzielę polska reprezentacja zagra z Niemcami. Jak Waszym zdaniem może potoczyć się mecz? Jak obstawiacie jego wynik? Czy Polacy po raz pierwszy wygrają z Niemcami? Zapraszamy do dyskusji.

 • Żeglarskie lizaki w Chmielnie 2x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 9 lat temu.

  Nad Jeziorem Raduńskim Dolnym w Chmielnie odbyły się III Integracyjne Regaty Młodych Żeglarzy. Kaszubski Klub Żeglarski „Dulka” z Chmielna zorganizował je dla dzieci i młodzieży z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żukowie, Parafialnej Szkoły Podstawowej w Żukowie oraz Szkoły Podstawowej w Staniszewie.

 • Klub Sportowy Sulmin na boiskach w Berlinie 1x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 9 lat temu.

  Dwie drużyny Juniorów Klubu Sportowego Sulmin, brały niedawno udział w międzynarodowym turnieju piłki nożnej Berlin Cup 2008. Młodzi piłkarze z Sulmina pokazali wysoki poziom gry, bo o wynikach meczów często decydowały rzuty karne.

 • 31 medali kartuskich pływaków! 0x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 9 lat temu.

  Kartuscy pływacy z ogólnopolskich zawodów przywieźli rekordową liczbę medali. Młodzi pływacy byli też bezkonkurencyjni w wyścigach sztafetowych.

 • Rynek pełen kolarzy 0x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 9 lat temu.

  Ogólnopolski Zlot Kolarzy odbył się w tym roku w Kartuzach. W sobotę kartuski Rynek pełen był pasjonatów rowerowych wycieczek. Kolarzom z odległych terenów Polski bardzo podobały się Kaszuby.

 • Dziewczyny też potrafią kopać! 10x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 9 lat temu.

  Są dopiero trzecią żeńską drużyną piłki nożnej na Pomorzu. Pierwszą w historii Kartuz. Żeńska Cartusia – fenomenalne młode Kaszubki zaczęły kopać w piłkę pod koniec ubiegłym roku. Na jesień planują mecze ligowe z chłopakami.

 • Ireneusz Stencel poprowadzi Cartusię 6x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 9 lat temu.

  Kartuscy piłkarze z klubu GKS Cartusia mają nowego trenera. Jak podaje Kartuzy.info został nim Ireneusz Stencel. Wcześniej pełnił funkcję drugiego trenera zespołu.

 • Mistrzowski występ Edgara Pogosiana 3x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 9 lat temu.

  Edgar Pogosian, zapaśnik GKS „Cartusia” z Kartuzy jest Mistrzem Polski Juniorów. Jego klubowy kolega, Dariusz Marszałkowski zdobył wicemistrzostwo Polski w kategorii 66 kg.

 • Z napędem na cztery koła w deszczu i błocie 6x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 10 lat temu.

  W niezwykle trudnych warunkach ścigali się uczestnicy X Ogólnopolskiego Zlotu Samochodów Terenowych w Ostrzycach. Padał deszcz i trasa zmieniła się w błotnistą breję, z którą nie wszystkie samochody dawały sobie radę. Ale emocji nie brakowało.

 • Wyłoniono dziesięciu najpopularniejszych sportowców Gminy Żukowo roku 2007 2x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 10 lat temu.

  Znane są już nazwiska dziesięciu osób, które w 2007 roku osiągnęły największe sukcesy w sporcie. Sportowcy ci zostali wyróżnieni przez żukowski samorząd.

 • Edward Barsegjan medalistą w Colorado Springs 8x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 10 lat temu.

  Edward Barsegjan, zapaśnik kartuskiego klubu „Cartusia” został medalistą Międzynarodowego Turnieju imienia Dawe Schulltza w Colorado Springs USA.

 • Zapaśnicy przywieźli dwa medale 0x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 10 lat temu.

  Kartuscy zapaśnicy zdobyli dwa medale w Pucharze Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Zawody odbywały się w Siedlcach

 • Młodzi mieszkańcy gm. Żukowo najlepsi w Polsce 0x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 10 lat temu.

  Monika Dejk oraz Marek Kowalski, młodzi biegacze z gminy Żukowo okazali się najlepsi w swoich kategoriach podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w Spale.

 • Tenisiści walczyli o mistrzostwo gminy 0x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 10 lat temu.

  W sobotę w Sierakowicach swoje umiejętności prezentowali miłośnicy tenisa stołowego. Dwudziestu sześciu tenisistów walczyło w Indywidualnym Turnieju Tenisa Stołowego
  o Mistrzostwo Gminy Sierakowice. Przy stołach na przeciw siebie stawali zawodnicy w dwóch kategoriach do 35 lat oraz starsi.

 • Edward przed szansą wyjazdu na Olimpiadę w Pekinie! 8x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 10 lat temu.

  Eduard Barsegian, zapaśnik GKS „Cartusia” Kartuzy jest jednym z dziesięciu członków Kadry Olimpijskiej Pekin 2008. Jak mówi Andrzej Pryczkowski, kierownik kartuskiej sekcji zapaśniczej, Eduard ma ogromne szanse by pojechać na olimpiadę. – Byłby on pierwszym w historii naszego klubu zawodnikiem startującym w igrzyskach olimpijskich.

REKLAMA

« Poprzednia strona1188189190191192Następna strona »