Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Z szuflady

 • W piątek w urzędzie niczego nie załatwisz 15x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 7 lat temu.

  Jeżeli macie do załatwienia pilne sprawy np. w urzędzie pracy, czy urzędzie gminy, to lepiej nie odkładać tego na piątek 24 grudnia. Wiele instytucji, a zwłaszcza urzędy gmin tego dnia będą nieczynne.

 • I Harcerski Rajd Kaszubski „REMUS” 7x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 8 lat temu.

  Październik był aktywnym miesiącem dla stu dziesięciu harcerzy i członków szkolnych kół turystycznych, którzy wędrowali na sześciu trasach. Obejmowały one miejscowości: Somonino, Goręczyno, Koszowatka, Wieżyca, Szymbark, Sikorzyno, Gołubie, Pierszczewo, Ostrzyce, Brodnice Dolną i Górną, Maks, Stare i Nowe Czaple, Chmielno, Przewóz, Uniradze.

 • Kaczka uwiła sobie gniazdo na grobie 9x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 8 lat temu.

  Na starym grobie na kartuskim cmentarzu gniazdo uwiła sobie dzika kaczka – napisał nam pan Zbigniew i przysłał zdjęcia niecodziennego zjawiska. Na forach internetowych przeczytać można, że kaczka już stała się atrakcją dla odwiedzających cmentarz.

 • Video Expressu 0x

  Autor: redakcja. Opublikowany: 8 lat temu.

  Rozmowa z Gabrielą Gołatą, dyrektor PCPR na temat tragedii w Sulminie

 • Co znaleziono przy kartuskim Refektarzu? 20x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 8 lat temu.

  Kolejne tajemnicze odkrycie przy kartuskim refektarzu. Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że podczas prac ziemnych, które pozwoliły odkryć pomieszczenie piwniczne przy Galerii Refektarz, znaleziono skrzynię, której zawartość okryta jest tajemnicą. Skrzynia była ukryta w schowku w jednej ze ścian. Z powodu tego znaleziska konieczne okazało się wstrzymanie prac.

 • Stężyca. Z myślą o uczniach 3x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 8 lat temu.

  Matematyka, fizyka, chemia, biologia to przedmioty, które spędzają sen z powiek wielu uczniom, ale także rodzicom. Widząc rozwiązanie w dodatkowych zajęciach, które wspomogą przyswojenie niezbędnej ilości materiału, a uczniom zdolnym pomogą rozwinąć skrzydła, gmina Stężyca przygotowuje wniosek do Europejskiego Funduszu Społecznego o pozyskanie środków na dodatkowe zajęcia lekcyjne z przed

 • Wygraj walentynkową kolację! 0x

  Autor: Ewelina Karczewska. Opublikowany: 8 lat temu.

  Dzień Zakochanych tuż tuż… warto więc już pomyśleć o prezencie dla tej jedynej, wyjątkowej osoby w życiu. Specjalnie dla czytelników Expressu Kaszubskiego przygotowaliśmy konkurs, w którym można wygrać kolację w Restauracji Pod Orłem w Kartuzach.

 • Zima... nie taka zła. Zobacz galerię zdjęć! 11x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 8 lat temu.

  Aura nas nie rozpieszcza, ale jeżeli na chwilę zapomnieć o niedogodnościach, to jest co podziwiać. Tak grubej białej kołdry i cudów wymalowanych z lodu już dawno nie było. Jeżeli udało wam się uchwycić aparatem uroki tegorocznej zimy – przyślijcie nam Wasze zdjęcia, a my pokażemy je w Expressie. Jest co podziwiać – zobaczcie!

 • Bądź królową balu karnawałowego! 0x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 8 lat temu.

  Karnawał w pełni, a Express Kaszubski i Gabinet Alexspa oferują paniom szansę na wygranie profesjonalnego makijażu wieczorowego. To niepowtarzalna okazja!

 • Prezent na studniówkę! 1x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 8 lat temu.

  Gabinet Alexspa oraz Express Kaszubski organizują konkurs studniówkowy. Panie, które przygotowują się do jednego z najważniejszych balów w życiu mają szansę, by sprawić sobie wyjątkowy prezent. W ten niezwykły wieczór każda kobieta chce wyglądać pięknie i olśniewająco. My postaramy się w tym pomóc.

 • Bądź piękna w Karnawale! 0x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 8 lat temu.

  Gabinet Alexspa oraz Express Kaszubski zapraszają do konkursu! Tym razem zabiegi kosmetyczne mogą wygrać panie, które przygotowują się do balów karnawałowych. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie i spróbować szczęścia w losowaniach, które odbywać się będą przez najbliższe dwa tygodnie. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

 • Sześćdziesiąt lat razem 1x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 9 lat temu.

  Państwo Stefania i Szczepan Szwabowie z Żukowa mogą pochwalić się osobistym rekordem – już sześćdziesiąt lat są małżeństwem! Niedawno świętowali diamentowe gody. O tej szczególnej okazji nie zapomnieli włodarze gminy.

 • Wasza Galeria Zdjęć 14x

  Autor: redakcja. Opublikowany: 9 lat temu.

  Oto wakacyjna galeria, która powstała dzięki nadesłanym przez was fotografiom. Najlepsze nagrodziliśmy.

 • Lech Wałęsa odpoczywa na Kaszubach? 26x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 9 lat temu.

  Jak piękna pogoda, to na Kaszuby – taką opcję wybiera pewnie sporo osób z pobliskich miast. Czyżby Lech Wałęsa myślał podobnie? Coś w tym jest, skoro o dziewiątej rano, były prezydent robił zakupy w sklepie w Ostrzycach. Zdjęcie z ekspedientkami umieścił na swoim blogu.

 • Wakacyjne wyprawy pełne wrażeń 2x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 9 lat temu.

  „Świat wokół nas – aktywny wypoczynek i turystyka dzieci i młodzieży w Wilanowie” – taki tytuł miał projekt, który zrealizowało Stowarzyszenie Tacy Sami z Przodkowa we współpracy z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej w Wilanowie. Dotację na to zadanie organizacja otrzymała z Gminy Przodkowo w ramach realizacji zadań publicznych dotyczących upowszechniania turystyki

 • Festyn z zespołem Rozmish w Chmielnie 0x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 9 lat temu.

  Przy okazji letnich kąpieli, w niedzielne popołudnie w Chmielnie będzie okazja pobawić się z zespołem The Rozmish na tamtejszym stadionie. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

 • Ogólnopolskie Wybory Miss Lata 2009 w Niestępowie 18x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 9 lat temu.

  Ciekawa impreza szykuje się w pierwszej połowie lipca w Niestępowie, w gminie Żukowo. Pod naszym patronatem odbędą się tam Ogólnopolskie Wybory Miss Lata 2009 połączone z Piknikiem Rodzinnym. Wstęp na imprezę jest wolny.

 • Uczą się od przyrody 0x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 9 lat temu.

  Projekt „Obcowanie z pięknem przyrody i architektury w Parku Oliwskim, jako terapeutyczna metoda pracy z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie” jest realizowany w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym od lutego 2009 do listopada 2009. Bierze w nim udział grupa dwunastu uczniów Szkoły Podstawowej.

 • Tradycyjne procesje Bożego Ciała 62x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 9 lat temu.

  Dziś Boże Ciało – w kościele katolickim szczególnie rozważa się sens przeistoczenia chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. Wierni wzięli udział w procesjach ulicami miast i wsi manifestując w ten sposób swoją przynależność do Kościoła i oddając cześć ciału Chrystusa pod postacią hostii. W Sierakowicach procesja Bożego Ciała wyruszyła z kościoła pw. św. Jana Chrzciciela i prz

 • Co pamiętacie z "tamtych" czasów? 9x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 9 lat temu.

  Mundurki w szkołach, czarno-białe telewizory, oranżada w proszku, syrenki i trabanty na ulicach, a może smak pierwszej gumy balonowej to Wasze wspomnienia sprzed 20-lat? Zapraszamy do dyskusji.

« Poprzednia strona12318Następna strona »