Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Uczą się od przyrody

Opublikowany: 2009-06-19 13:45 Autor: nadesłane

Projekt „Obcowanie z pięknem przyrody i architektury w Parku Oliwskim, jako terapeutyczna metoda pracy z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie” jest realizowany w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym od lutego 2009 do listopada 2009. Bierze w nim udział grupa dwunastu uczniów Szkoły Podstawowej.

fot. nadesłane

fot. nadesłane

Celem projektu jest wspieranie rozwoju emocjonalnego i wzbogacane doznań estetycznych poprzez bezpośredni kontakt z przyrodą w różnych porach roku i architekturą Parku im. Adama Mickiewicza w Gdańsku–Oliwie oraz uświadomienie uczniom potrzeby ochrony środowiska i dziedzictwa kulturowego regionu. Projekt współfinansowany przez Starostwo Powiatowe.

Podstawowym sposobem realizacji zadań projektu są cykliczne wycieczki do Parku Oliwskiego. Uczniowie podczas wycieczek mają możliwość obserwować i podziwiać piękno przyrody w ciągu zmieniających się pór roku. Ponadto wykonują prace plastyczne, przedstawiające drzewa w różnych szatach kolorystycznych. Przygotują zielnik, metryczki drzew oraz gazetki tematyczne.

- Udział uczniów w projekcie z pewnością dostarczy im pozytywnych emocji, wzbogaci przeżycia estetyczne oraz powiększy zasób wiedzy przyrodniczej zdobytej podczas bezpośredniej, wielozmysłowej obserwacji – podkreślają opiekunowie ze Specjalnego Ośrodka.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.