Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Wakacyjne wyprawy pełne wrażeń

Opublikowany: 2009-07-08 12:44 Autor: nadesłane

"Świat wokół nas - aktywny wypoczynek i turystyka dzieci i młodzieży w Wilanowie" - taki tytuł miał projekt, który zrealizowało Stowarzyszenie Tacy Sami z Przodkowa we współpracy z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej w Wilanowie. Dotację na to zadanie organizacja otrzymała z Gminy Przodkowo w ramach realizacji zadań publicznych dotyczących upowszechniania turystyki.

Dzieci i młodzież z okolic Wilanowa i dzieci niepełnosprawne poznawały uroki świata podczas pieszych , rowerowych , konnych i autokarowych wycieczek, w czasie których aktywnie wypoczywały, bawiły się i poznawały historię różnych miejsc.

fot.nadesłane/Beata Ludwichowska

fot.nadesłane/Beata Ludwichowska

W pierwszy dzień pod opieką nauczycieli udali się pieszo do skansenu Bielickowo w Kawlach Dolnych i gospodarstwa agroturystycznego państwa Dombrowskich, gdzie były przejażdżki na koniu i grill. W drugi dzień uczestnicy projektu pojechali nad morze do Białogóry po drodze odwiedzili Piaśnicę, pałac w Krokowej, klasztor w Żarnowcu.

Bardzo podobał się wszystkim rejs statkiem po Jeziorze Żarnowieckim i widok z wieży widokowej Kaszubskie oko w Gniewinie. Trzeciego dnia wozami konnymi wszyscy udali się do Kartuz, gdzie zwiedzili Muzeum Kaszubskie i Kartuską Kolegiatę.

fot.nadesłane/Beata Ludwichowska

fot.nadesłane/Beata Ludwichowska

Rowerami natomiast w czwartek udali się do Muzeum Pożarnictwa i na przodkowski Orlik. Ostatni dzień był dniem podsumowań wrażeń i wiedzy zdobytej podczas integracyjnych wyjazdów. Wszyscy uczestnicy podchodów otrzymali nagrody. Projekt dał szansę młodym uczestnikom aktywnie spędzić wolny czas, rozwinąć sprawność fizyczną i zwiększyć aktywność fizyczną młodego pokolenia. Zarząd Stowarzyszenia Tacy Sami i uczestnicy projektu dziękują serdecznie Gminie Przodkowo za wsparcie realizacji zadania.

Beata Ludwichowska

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [2]

  • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # izabela frankowska

    też tam byłam
    było extra

  • 0 0 7 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Chiana

    Brilliance for free; your parents must be a sweetheart and a certified gneius.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.