Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Stężyca. Z myślą o uczniach

Opublikowany: 2010-02-11 12:43 Autor: nadesłane

Matematyka, fizyka, chemia, biologia to przedmioty, które spędzają sen z powiek wielu uczniom, ale także rodzicom. Widząc rozwiązanie w dodatkowych zajęciach, które wspomogą przyswojenie niezbędnej ilości materiału, a uczniom zdolnym pomogą rozwinąć skrzydła, gmina Stężyca przygotowuje wniosek do Europejskiego Funduszu Społecznego o pozyskanie środków na dodatkowe zajęcia lekcyjne z przedmiotów ścisłych.

Gmina Stężyca ma już doświadczenie w realizacji dodatkowych zajęć lekcyjnych finansowanych ze środków Unii Europejskiej, a mianowicie w 2008 roku pozyskała środki na naukę języka angielskiego.

Projekt pn. „Młodzi Kaszubi ruszają w świat z angielskim” pozwala uczniom ze szkół podstawowych i gimnazjalnych bezpłatnie korzystać z dodatkowych zajęć z języka obcego. Zajęcia rozpoczęły się w 2008 roku i potrwają do 30 czerwca 2010 r. w klasach O, I-IV szkoły podstawowej oraz w klasach I-III gimnazjum w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych tygodniowo na każdą grupę. Ponadto w każdej szkole powstała sala do nauki języków wyposażona w odpowiedni sprzęt, meble oraz tablicę interaktywną. Na realizację tego projektu gmina uzyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości 755 875 zł.

fot.nadesłane

fot.nadesłane

- Widząc ogromne zaangażowanie zarówno uczniów jak i nauczycieli postanowiliśmy tym razem postawić na przedmioty ścisłe – powiedział wójt gminy Bogusław Darsznik. – Rozwój edukacji w naszej gminie to zadanie, które stawiamy bardzo wysoko. Chcemy w ten sposób pomóc uczniom słabszym, ale jednocześnie uczniom zdolnym, a tych w naszej gminie nie brakuje. Zamierzamy w tym projekcie ubiegać się także o dodatkowe wyposażenie sal lekcyjnych w niezbędne materiały edukacyjne.
Obecnie trwają prace grona nauczycieli z pięciu placówek szkolnych z terenu gminy Stężyca, którzy wspólnie z pracownikami Urzędu Gminy przygotowują projekt od strony merytorycznej.

UG Stężyca

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [3]

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Rodzic

  Jeśli te dodatkowe zajęcia mają wyglądać tak jak obecne z j. angielskiego, to szkoda fatygi. Proszę zapytać, ile z zaplanowanych zajęć odbyło się? Przydałby się jakiś nadzór zewnętrzny, bo ktoś kasuje pieniądze za niewykonaną pracę!!!

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # czas na ostateczną rozgrywką z mendami

  Trzymam za Panem Darsznikiem, jak i wielu ludzi myślących.
  Rada Gminy Stężycy to ludzie skompromitowani wielokrotnie.
  "wczoraj głosowali za , a dzisiaj przeciw".
  Jeszcze nie było wyborów samorządowych , a już zdążyli trzykrotnie przejść swoja głupotę.

 • 0 0 8 lat temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bardzo słuszne założenia

  Ludzie, zwłaszcza młodzi ,powinni się edukować.
  Były Wójt, niech Mu ziemia będzie lekka ,to lekcja historii prymitywizmu ,zacietrzewionego lokalnego impertynenta.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.