Pamiętaj o dacie
Co znaleziono przy kartuskim Refektarzu?
Kolejne tajemnicze odkrycie przy kartuskim refektarzu. Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że podczas prac ziemnych, które pozwoliły odkryć pomieszczenie piwniczne przy Galerii Refektarz, znaleziono skrzynię, której zawartość okryta jest tajemnicą. Skrzynia była ukryta w schowku w jednej ze ścian. Z powodu tego znaleziska konieczne okazało się wstrzymanie prac.

fot.A.Frankowska
Fakt znalezienia skrzyni został ukryty przed opinią publiczną, gdyż, jak się dowiedzieliśmy, chciano uniknąć najazdu firm zajmujących się eksploracją zabytków. Wciąż nie ujawniono, co zawiera skrzynia. Na tym jednak nie koniec…
Jak dowiedzieliśmy się od jednego z pracowników, który był obecny przy wydobywaniu przedmiotu, odkąd przekazano skrzynię do ekspertyz archeologicznych, w miejscu wykopalisk zaczęły zachodzić dziwne zjawiska.
- Mnie tam trudno nastraszyć, ale są momenty, że ze strachu włosy jeżą się na głowie – mówi mężczyzna. (Nie zgodził się podawać swoich danych). – Szczególnie, że dziwne rzeczy dzieją się nawet w biały dzień. Dlatego musieliśmy przerwać roboty, ale o tym głośno nikt nie mówi.
Jak opowiada pracownik na początku wydawało się, że problemy z prądem i maszynami, to kwestia przypadku. Tymczasem dziwne sytuacje zaczęły się systematycznie powtarzać.
- Normalnie nagle wysiadał prąd, albo koparka po prostu gasła i nie dało się jej odpalić – mówi robotnik. – Ludzie, którzy mieszkają w okolicy zaczęli nam opowiadać, że dziwne rzeczy zaczęły się dziać w nocy. Byli tacy, którzy widzieli postać trzymającą w rękach coś na kształt lampy. W końcu starszy pan mieszkający naprzeciwko refektarza zdecydował się zobaczyć, czy to przypadkiem nie złodzieje. Kiedy podszedł bliżej światło zgasło, a postać zniknęła.
Mieszkańcy, z którymi próbowaliśmy rozmawiać, nie chcą opowiadać o tym co widzieli. Ale historia o znalezisku dotarła już do wielu mieszkańców Kartuz. Jak się dowiedzieliśmy wieczorami, ci odważniejsi wypatrują dziwnych zjawisk i świateł przy refektarzu.
Dla formalności tylko informujemy, że tekst został opublikowany 1 kwietnia, a więc jest tylko prima aprilisowym żartem:-)).
REKLAMA

2 lata temu # ....do robotników
to po co tam leziecie w te ciemne zakamarki.
Uszanujcie spokój naszych Wielkich Przodków, bo jak nie to ....!
2 lata temu # rzeczywiście
moja mama coś wspominała, że ludzie o tym gadają. Sam jestem ciekawy co tam znaleźli.
2 lata temu # to tylko ja
Dowcipniś ;)
2 lata temu # andziaaaa...
czy to prima aprilis?
2 lata temu # ehh ludziska
dziś jest 1 kwietnia
2 lata temu # pawel
haha :P dlaczego napisaliscie to dzis ? prima aprilis? tak : P
2 lata temu # dżozef
Hehe chyba dwie pierwsze osoby dały sie nabrać :)
2 lata temu # ehhhhhhh ,,,,
Hehe no tak 1 kwiecień :P nie ma to jak sobie żarty z nas stroić ;p
2 lata temu # yo...
Dobre!!! :D
2 lata temu # to piraci z jęziora Klasztornego
zakopali tam skrzynie, dziadek mi o nich opowiadał, często chadzali do monopolowego, by potem obalać swój łup na wyspie piratów (dzisiejsza nazwa to wyspa łabędzia)
2 lata temu # Paweł Gościcki
Dobre :))
2 lata temu # rowerzysta
moze Czesio z kumplami tam lazi
2 lata temu # hihi
co jeden to lepszy :)
2 lata temu # quoda
żart się udał prima aprilis pozdrawiam
2 lata temu # king
hehehe dobry i udany żart :)
2 lata temu # marcin
dobry żart
2 lata temu # iras
niezla bajka he he...
2 lata temu # Maveriq
Że co? Znaleźli mój portfel?
2 lata temu # to nie skrzynia tylko
stary wychodek z kupą złota, śmierdząca sprawa
2 lata temu # xyz
koparka gasła bo paliwa zabrakło
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Express Kaszubski nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
Dodaj swój komentarz