Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Z szuflady

 • Kulinaria - przepis na expressowe pączki 7x

  Autor: Kinga Lademann. Opublikowany: 11 lat temu.

  Nasza redakcyjna Babcia Zosia podpowiada przepis na pączki z dżemem śliwkowym.

 • Skrzydlate zdjęcia 9x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 11 lat temu.

  Kaszubski „Pan Tadeusz” w obrazkach – tak w kilku słowach można opisać album Artura Sochy „Kaszuby z nieba widziane”. Książka jest już na półkach kartuskich księgarń.

 • Gmina znów złamała prawo? 1x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 11 lat temu.

  Sierakowickie targowisko działa już prawie pół roku, chociaż gmina nie dopełniła wymaganych formalności i nie uzyskała pozwolenia na użytkowanie budynku socjalnego znajdującego się przy placu. To już drugi przypadek w tym roku, kiedy gmina Sierakowice na swój sposób podchodzi do przepisów.

 • Walentynki w kinie! 0x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 11 lat temu.

  Mamy dla Was walentynkowy konkurs. Czekają dwa podwójne bilety na wybrane filmy do Multikina. Chcemy, byście zdradzili naszym czytelnikom, jak się poznaliście. Ciekawe zdjęcia dodane do tekstu zwiększą Wasze szanse na wygraną! Czekamy na maile: expresskaszubski AT gazeta.pl.

 • Opowieści z Kartheczy odc. 8 0x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 11 lat temu.

  Ciąg dalszy opowieści o Burgrabinie, która na dobre rozpoczęła swoje rządy w Kartheczy.

 • Niezapomniany trener 0x

  Autor: nadesłane. Opublikowany: 11 lat temu.

  W książce „25 lat Gdańskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej” napisano: „W roku 1949 w Kartuzach powstał Klub Sportowy „Kolejarz”, który istniał zaledwie trzy lata, gdyż w roku 1952 piłkarze przeszli do nowoutworzonego KS „Ogniwo” przy Budowlanym Przedsiębiorstwie Powiatowym. Instruktorem piłki nożnej był pan FRANCISZEK SCHICK".

 • Studenci się tłumaczą 3x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 11 lat temu.

  Wątpliwości dotyczące działalności kartuskiego punktu rekrutacyjnego łódzkiej Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej wciąż pozostają bez wyjaśnienia. Wiadomo, że pojawiły się nieprawidłowości. W tej chwili postępowanie prowadzi prokuratura w Pruszczu Gdańskim. A Policja przesłuchuje studentów m.in. z Kościerzyny.

 • Uległość albo życie 0x

  Autor: Dominika Myjak. Opublikowany: 11 lat temu.

  Każdego dnia giną kobiety. W świątek i piątek, w dzień i w nocy. W centrum miasta i na ścieżce przez zaniedbany park. Giną bez śladu. Przyczyn tego mogą być tysiące. Te konkretne wychodzą zwykle na jaw dopiero po odnalezieniu poszukiwanej osoby. Niestety, najczęściej już tylko jej zwłok… Dlatego tak ważne jest, by jak najszybciej trafić na jakikolwiek trop po zaginionych. Każdy może

 • Wysportowany wójt 0x

  Autor: Ania Frankowska. Opublikowany: 11 lat temu.

  Wójt Przodkowa rzadko wraca do domu przed 21. Swoich obowiązków wójta nie zamyka w ośmiu godzinach pracy, a mimo to znajduje trzy razy w tygodniu czas na siłownię. Uwielbia wysiłek fizyczny, kiedy tylko pogoda i czas na to pozwala, razem z żoną jeździ na rowerze.

 • Miasto kobiet 0x

  Autor: Wojciech Drewka. Opublikowany: 11 lat temu.

  Ze statystyk wynika, że w gminie Kartuzy na stu mężczyzn przypadają 103 kobiety. Trudno wyrokować, która z płci jest w bardziej komfortowej sytuacji. Ale na Kaszubach już w tej chwili najwięcej do powiedzenia mają kobiety.

 • Na razie rzucają nożem… 6x

  Autor: Dominika Myjak. Opublikowany: 11 lat temu.

  „Oświęcim, Brzezinkę i Treblinkę! Pamiętaj Icek to zrobił Mosiek i Frycek” – napisał te słowa w rocznicę wyzwolenia obozu w Oświęcimiu. „Proszę pana, holocaust przeprowadził Żyd z Niemcem. Hitler był przecież Żydem, niektórzy z SS również… A w Gdańsku to Żydzi sami zburzyli synagogi, aby nikt ich nie zliczył kiedy modlą się oficjalnie. Robią to potajemnie, bo najwięcej wśród nich lu

« Poprzednia strona1161718Następna strona »