Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Chmielno. W środę konsutacje społeczne ws. punktu widokowego

Opublikowany: 2016-07-19 11:34 Autor: Wojciech Drewka

Już jutro (20 lipca) mieszkańcy Chmielna będą mogli wypowiedzieć się na temat propozycji zagospodarowania wzgórza przy wjeździe do miejscowości. Jest pomysł stworzenia tam punktu widokowego, ale sprawa budzi wiele kontrowersji.

Pisaliśmy kilkakrotnie o pomyśle zagospodarowania wzgórza przy wjeździe do Chmielna i zachowania rozciągającego się stamtąd widoku na Jezioro Białe. W tej chwili wzgórze zarasta i jest też zabudowywane, co systematycznie ogranicza możliwość podziwiania panoramy Chmielna. Właściciele jednej z tamtejszych działek chcą stworzyć ogólnodostępny punkt widokowy, który miałby stanowić atrakcję turystyczną.

fot.W.Drewka

Ale by móc cokolwiek zrobić, konieczna jest zmiana studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego tego terenu, na którą w czerwcu większość chmieleńskich radnych się nie zgodziła. Tylko część z nich uważa, że należy przeprowadzić zmiany w studium i dać właścicielom nieruchomości „zielone światło” do działania.

- Nie możemy dreptać w miejscu – mówił ostatnio radny Jerzy Witka. – Najłatwiej nic nie robić, bo wtedy nie popełnia się błędów. Ale przecież nie o to chodzi. Ja zostałem radnym właśnie po to, by coś zrobić, by coś się w naszej gminie zmieniło.

Na początku lipca chmieleńscy radni zajęli się tematem ponownie i tym razem podjęli uchwałę o przeprowadzeniu konsultacji społecznych w tej sprawie. Odbędą się one w środę 20 lipca o godz. 18.00 w Domu Kultury. Podczas tego zebrania mieszkańcy Chmielna będą mogli wypowiedzieć się na temat zagospodarowania wzgórza i m.in. planów budowy platformy widokowej.

Jeżeli mieszkańcom pomysł się spodoba jest szansa, że radni na nowo pochylą się nad uchwałą o opracowaniu studium dla tego terenu. To nie oznacza jednak, że punkt widokowy będzie mógł powstać natychmiast. Będzie to możliwe dopiero po uchwaleniu studium. Warto pamiętać, że na każdym etapie prac nad tym dokumentem mieszkańcy i osoby zainteresowane mają możliwość zgłaszania uwag i wniosków.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [170]

 • 7 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # punkt widokowy

  Jestem jak najbardziej za takim punktem, jeśli Wójt zapewni, że żaden budynek mieszkalny albo pensjonat zasłaniający widoki tam nie powstanie, bo mam pewne obawy. Pozwolenie na wykonanie punktu widokowego automatycznie daje zielone światło na możliwość zabudowy tego terenu. Tego z pewnością nie chce większość mieszkańców.

 • 1 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wzór Steżyca!

  pewnie że robić! i wzorować się na Stężycy - tam to się dopiero dzieje! Chmielno przy niej wygląda jak z głębokiego PRL-u
  promenada, wypożyczalnia sprzętu wodnego, piękny park i centrum rekreacji...

 • 3 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pominięty

  A dlaczego konsultacje są tylko dla mieszkańców Chmielna, przecież to sprawa całej gminy p Wojcie

 • 1 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # śmieszne

  Dwa lata minęły i jedyne co się w gminie dzieje to konsultacje. PANIE Wójcie czas na działania, przez pół kadencji nic się nie działo

 • 1 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pytanie

  Czy na konsultację mogą przyjść tylko mieszkańcy Chmielna?

 • 5 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # franc

  Zgoda na budowę platformy widokowej to "przykrywka"-otworzenie furtki inwestorom na zabudowę pobliskich dzialek...

 • 1 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do franc

  Jeśli masz rację to po takim zabudowaniu Wójt powinien podać się do dymisji bo to jest oklamywanie wyborców.

 • 4 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zastanawiające

  Dlaczego teraz Górka jest w takim stopniu zarośnięta, przecież ustawa gminy jasno określa wysokość wszystkiego co tam rośnie. Czyżby były one specjalnie nie podcinane by teraz przedstawiać to w świetle, że Wójt chce ochronić widok, a tak naprawdę może chodzić o inne rzeczy

 • 3 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # dymisja

  Nawet gdyby wojt (ten lub inny) podal sie do dymisji, to budynkow lub innej zabudowy nikt juz i tak nie ruszy. Bledy popelnione w takich sprawach zawsze mszcza sie latami, co w Chmielniw widac i czuc. W takich i innych sprawach trzeba madrosci przewidywania (np. dotyczacych silnych opadow) oraz wiedzy. Woda nie plynie pod gore, niestety.

 • 3 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dlaczego

  Do tej pory nie usunieto tych zarosli? To bylby pierwszy krok do odsloniecia "widoku". Widocznie ten busz ma byc przetargowym argumentem. Najpierw odslonic widok, zeby bylo wiadomo o co chodzi.

 • 0 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do pominięty

  Każdy ma prawo przyjść i się wypowiedzieć na ten temat . Mile widziani również turyści

 • 0 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do punkt

  Budowa punktu widokowego nie daje zezwolenia na powstanie pensjonatów. Musi być zatwierdzony projekt tego punktu muszą być wszystkie zezwolenia , a na każdym etapie można zgłaszać swoje uwagi i zastrzeżenia .Wszystko będzie jawne.

 • 0 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ dlaczego

  Ty i tak nie chcesz wiedzieć o co chodzi . Ty tylko jątrzysz. Jest to własność prywatna . Ustawa mówi o wysokości drzew 1m20cm. i tak jest.Nie ma nowych nasadzeń .Zanim zaczniesz pisać ....zastanów się.

 • 1 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec

  Każdy wie, że tą ziemię chciał kupic za grosze jeden wpływowy mieszkaniec. Nie udało się to zblokował inwestycje na tej ziemi. Teraz poraz kolejny robu ludziom wodę z mózgu

 • 1 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Uczcie się od górali

  Nawet w Tatrzańskim Parku czynione są inwestycje aby eksponować naturalne widoki gór. Tam juz potrafią pogodzić naturę z inwestycjami

 • 0 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ franc

  Obok działki Kamińskiego jest 6 działek budowlanych, Zezwolenie na budowę wydał Roszkowski parę lat temu i rozpoczęto już budowę na niektórych działkach. I oni nie muszą już nikogo pytać o zgodę bo Roszkowski już im wydał zezwolenie. Więc nie wprowadzaj mieszkańców w błąd , nie pisz nieprawdziwych rzeczy. Teraz chodzi tylko o powstanie punktu widokowego , o ratowanie widoku.

 • 1 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do uczcie

  Nie trzeba jechać w góry , wystarczy do Stężycy.

 • 4 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Przerażona

  Jakie to straszne , że kilku oszołomów pod wodzą krzykliwego i mściwego przedsiębiorcy potrafi mieszkańcami rozgrywać swoją prywatną wojenkę.

 • 2 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ mieszkaniec

  To nie jest wpływowy mieszkaniec, tylko bardzo krzykliwy i niebezpieczny tzw przedsiębiorca

 • 3 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dlaczego

  Gmina nie kupi działki od właścicieli i nie wybuduje Gminnego punktu widokowego??? Totalnie tego nie rozumie. Skoro właścicielom tak zależy na dobru wspólnym to niech ją oddadzą Gminie. Natomiast widzę, że są oni ukierunkowani na zysk, a wiadomo, że z samego tylko punktu pieniędzy nie skroją.

 • 1 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @do franc

  O co ten halas? Skoro poprzedni wojt mial takie uprawnienia, ze pozwalal na budowy na sasiednich dzialkach, to niech obecny tez machnie takie pozwolenia i juz.

 • 1 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ab55

  Obowiązujące studium dla gminy Chmielno ujęty jest punkt widokowy Chmielno nad j. Kłodnem i przewiduje lokalizację nowych punktów w ilości 9 ;Tamowa Góra ;J.Białe Bukowinki;J.łapalickie Garcz;J.Kłodno Chmielonko;J.Raduńskie Dolne Chmielonko-dwa punkty widokowe;J.Raduńskie Dolne Lipowiec;J.Raduńskie Dolne Sznurki; i ostatni Przesmyk J.Raduńskie Dolne i Górne . Inaczej w aktualnym studium jest wykonanie kilku punktów widokowych , jak był projekt wykonania punktu na Tamowej Górze nie było potrzeby zmiany studium , dla aktualnego musi być . Pozwolenia na budowę wydaje Powiat gmina nie wydaje pozwoleń od 2000r. To czy ktoś prywatny czy gmina wybuduje obiekt turystyczny to zawsze będzie płatny , patrz wieża widokowa Wieżyca i wejście i parking płatny .

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Stezyca

  Chmielno to nie jest Stezyca. Kazda miejscowosc powinna miec wlasna specyfike oraz niepowtarzalna wlasna atmosfere. Powinnismy sie pieknie roznic, a nie upadabniac wg jednego wzoru. Co nie znaczy, ze w Chmielnie mozna juz spoczac na laurach. Moim gosciom z calej Polski i z zagranicy Chmielno sie bardzo podoba, przyjezdzaja po wypoczynek i go znajduja. Na brak atrakcji typu koncerty disco polo nie narzekaja, moga podjechac do Stezycy. Ale maja inny, nieco wysublimowany gust

 • 3 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # beton i asfalt

  Najlepiej zaasfaltowac i zabetonowac! Kostka wylozyc wszystko, drzewa wyciac, zeby wiatr mogl sie dobrze rozpedzic. Moze sprowadzmy sobie jeszcze wiatraki? Z tego tez moze byc kasa.

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kris

  pan radny Witka mądrzy się bo ma interes w turystyce ale inni mają prawo do swego zdania gdyby pan wójt wybudował punkt widokowy na gminnej działce to ludzie nie mieli by obaw

 • 3 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tatry...

  Inwestycje w Tatrzanskim Parku Narodowym-niestety, "kasa" przycmiewa rozum i troske o dobro dla pokolen. Liczy sie tylko dzisiaj i utarg.

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do kris

  Zgadza sie. Wiedza sasiedzi na czym (z kim) kto siedzi.

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do kris

  Problem w tym, ze omawiany teren nie jest gminny. Gmina moze ten teren wydzierzawic lub kupic. W ostatecznym przypadku-wywlaszczyc. Lub wlasciciel odstapi kawalek ziemi na rzecz gminy aktem darowizny i po klopocie.

 • 1 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Paranoja

  To teraz wszystko będzie blokowane, ograniczane bo jeden czuje się nadwójtem (tak, pisane razem)?
  Stanowisko w U.Gm. utworzyć trzeba i gabinet przydzielić.

 • 1 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # prawda

  W Chmielnie nic się nie dzieje oprócz dziwnych afer.

 • 5 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Czyli co?

  Punkt widokowy będzie prywatny a bilet po ile? 30? 50zl?
  A co z tą działką podróżnika? Po co on kupił ziemię rolną. Chciał uprawiać truskawki a teraz mu się odmieniło i willę będzie budować?
  Przez takie decyzje nasze piękne Chmielno za 20 lat będzie przypominało Krupówki z których już gór nie widać. A w Chmielnie jeziora będzie można zobaczyć tylko na zdjęciach satelitarnych

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszkaniec

  dlaczego urząd gminy nie reaguje na wezwania mieszkańców i nie wzywa właścicieli działek do wycięcia drzew do ustalonych w uchwale wysokości? Czy urzędnicy są tak bezradni? czy w naszej gminie nie trzeba stosować się do prawa? Wójt ten problem jeszcze nagłaśnia a sam przecież powinien tą sprawę rozwiązać a radni powinni wójta kontrolować by ten stosował się do uchwał

 • 1 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do mieszkaniec

  teraz wiadomo kto ten rozwój hamuje, bezradni urzędnicy którzy nie potrafią poradzić sobie z tak prostym problemem a co dopiero większe inwestycje

 • 4 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Wójta

  W jakim celu zaprasza Pan na konsultację znanego podróżnika, żeby nas przekonał, że wybudowanie jego willi sprawi, że Chmielno będzie super?

 • 3 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # telefony

  Jakieś dziwne telefony, chyba cześć zwolenników szuka wsparcia w tej sprawie drogą telefoniczną. Śmiech na sali

 • 2 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do durnych radnych z Chmielna

  wybudujcie sobie taras, tarasy, widokowy, z dużymi parkingami,
  i restauracjami, a przyjezdni was, i tak, o le,
  I tak nie dojadą, Paraliż drogowy.
  Jeziora zamienia się, w kwitnące sinice.
  Jak pazerność może zniszczyć przyrodę !

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @do Wojta

  Dzielenie ludzi na tych wspanialych, pieknych, slawnych i bogatych oraz na tych pozostalych, mniej zaradnych nie jest dobra zagrywka. Wychodzi na to, ze ze wzgledu na nazwisko ma nastapic zmiana planow zapisanych w studium-uchwala Rady Gminy.
  Ale jesli dla jednych mozna, to moze potraktowac wszystkich jednakowo i pozwolic kazdemu mieszkancowi "inwestowac" na wlasnej ziemi?

 • 3 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # co by nie powiedziec...

  Za Ruszka ta ziemia nie wygladala jak szkolka brzózek, było wygolone i o widok na jeziora nie trzeba było ustanowiac uchwały w sprawie konsultacji społecznych. Taki stan jak na zdjęciach do artykulu i w realu powinien już dawno spedzac sen z powiek urzędnikom gminy.

 • 1 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do co by nie

  Powoływanie tu na Ruszka jest z Twojej strony super bezczelnością. Czy na prawdę chcesz wmówić mieszkańcom , ze 6 m drzewa wyrosły w ciągu 1,5 roku???? Czy mówisz o tym Ruszku , któremu "zawdzięczamy " ten potworek architektoniczny jakim jest Kamienny Park , zlikwidowanie plaży i uniemożliwienie poprzez betonowy mur przejście brzegiem jeziora ...... co jest niezgodne z prawem . A może sprzedaż najpiękniejszego zakątka Chmielna----Łochew --- , za niską cenę , A może myślisz o bublu wyborczym czyli przedszkole wybudowane w kilka miesięcy a po 1,5 roku już konieczny jest generalny remont.......2 krotnie odpadał tynk z sufitu w salach dziecięcych , odłazi elewacja , PRZECIEKA dach. Przykładów jest więcej , więc nie wypisuj takich bzdur

 • 1 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Wójta

  Wojcie, niech się wójt ciągle nie porównuje do poprzedniego. Nic obecnie nie jest w gminie realizowane, wraca wójt ciągle do lat poprzednich. Ruszka już nie ma, a tutaj widać że ciągle myśli Pan jakby była kampania. Czas na prawdziwą pracę a nie ciągłe powroty do przeszłości. Niedługo Pan będzie rozliczany, jak narazie nic w gminie się nie dzieje oprócz kłótni

 • 0 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Turysta

  Czytając niektóre prymitywne wpisy odnoszę wrażenie że pisze to 2 lub 3 osoby , które nie potrafią nic więcej napisać , tylko obrzucić ""błotem "" No cóż , prymitywów anonimowych w internecie dostatek

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do turysta

  Widzę, że mamy dużo turystów na stałe mieszkających w Chmielnie

 • 0 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ mieszkaniec

  Czy robiąc ten wpis zapoznałeś się z treścią uchwały ????? Właściciele działek , których dotyczy ta uchwała przestrzegają jej. Nie ma nowych nasadzeń , w pasie przydrożnym już rosnące choinki przycięte są do wysokości poniżej metra /uchwała przewiduje 1,2m./Natomiast choinki 5-6 metrowe rosną na sąsiednich działkach , prywatnych, i ich już ta uchwał nie obowiązuje. Dlatego ta uchwała jest martwa i musimy w cywilizowany sposób walczyć o ten piękny widok . Nie można dopuścić do tego , żeby ktoś kto kieruje się zawiścią i bezinteresowną zazdrością , ktoś komu nie udało się w przeszłości kupić tej działki,,,,,,,,,, zniszczył ten WIDOK

 • 0 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ czyli co

  Nie zgodzę się z Tobą . Nasze Chmielno nigdy nie będzie przypominać Krupówek.Czy Ty wiesz gdzie są Krupówki ???????? Jak wyglądają góry a jak jeziora???

 • 3 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do wyżej

  Cały czas powołujecie się na to że KTOŚ komu nie udało się kupić tej działki chce zniszczyć widok. A może KTOŚ kto jest właścicielem tej działki przytnie w końcu drzewa taż żeby widok był dostępny dla każdego?

 • 1 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # a może

  W Chmielnie jest mnóstwo działek które należą do Gminy i które znajdują się na wzgórzach z pięknym widokiem, może tam zbudować platformę i nie wszyscy będą zadowoleni.

 • 0 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ do turysta

  Czy to ważne "na stałe " czy tylko mieszkających . Ale dużo

 • 0 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ dowyżej

  Ale drzewa rosnące na tej działce , zgodnie z obowiązującą uchwałą są przycięte. Może sprawdż gdzie ma powstać ten punkt widokowy i o jakiej działce mówimy. A może przyjdż na zebranie dziś do Domu Kultury o 18- tej i sam się przekonasz . Anonimowo , poprzez internet tego problemu się nie rozwiąże

 • 0 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Działki

  Jeśli znasz jakąś działkę na wzgórzu z pięknym widokiem na jeziora i jeszcze będącą własnością Gminy ......to powiedz , Piękny widok jest z Tamowej Góry , tam też powstanie punkt widokowy , /jest już projekt/ ,choć ten teren też jest prywatny.

 • 0 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do a może

  Oczywiście nie wszyscy .....ale tak specyficzne jest Chmielno

 • 0 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do czyli co

  Ale wymyśliłeś !!!!! Co za wysiłek umysłowy !!!!!

 • 1 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszkaniec gminy

  Rozmawiac można zawsze, czy to o punkcie widokowym czy innych sprawach, tylko zeby rozmowy przynosily jakie kolwiek skutki. Niech wójt zrobi spotkanie dla mieszkańców ktorzy ucierpieli podczas ostatniej ulewy, bo jest takich sporo w naszej gminie, niech zajmie sie problemami zalań itp., bo z tego co widać wiekszosc jest bezradna i nie moze nic zrobic, bo gmina od kilku lat olewa te problemy i dochodzi do nieszczesc.

 • 3 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Punkt widokowy

  Jest bardzo dobrym pomysłem, natomiast po zmianie planu urząd nie będzie miał najmniejszego wpływu na to, co na danej działce powstanie, dlatego uważam, iż gmina powinna daną ziemie odkupić i we własnym zakresie go wybudować i o niego dbać. PS Jest mi bardzo przykro, że jako mieszkaniec Zawór nie mam głosu odnośnie całej sprawy, codziennie jak wracam z pracy obserwuje widok na Chmielno, wiec szkoda, że głos mieszkańców innych miejscowości nie jest brany pod uwagę.

 • 3 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Sprawa Podróżnika

  Tego jeszcze nie było, żeby prywatna osoba namawiała ludzi, w celu uzyskania pozwolenia na własny budynek mieszkalny. Chmielanie to nie ciemnogród, którego można przekupić autografami i książkami podróżnika. Coś czuję, że dziś będzie awantura, a Pan Wójt poczuje prawdziwy smak samorządu. Do zobaczenia wieczorem

 • 4 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Sprawa Podróżnika

  Ty naprawdę myślisz że on tam będzie mieszkał? ja bardziej obstawiam - budynek mieszkalny z 60 pokojami ( prawo w Polsce nie ogranicza wielkości budynku mieszkalnego ) a później nocleg ze śniadaniem i pięknym widokiem na Chmielno za jednyne 119zł poza sezonem ;)

  - mało mamy podobnych "akcji" na innych wzgórzach?

 • 1 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Wojcie

  Dzisiaj będzie się działo.

 • 0 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@sprawa podróżnika

  Nie rozumiem tej zawiści i niewiedzy. Prawo w Polsce może stanowić jakiej wielkości ma być budynek każdy a w szczególności mieszkalny. Zresztą co z tego Tyle wybudowano budynków ,więc dlaczego przeszkadzać wybudować następny,tym bardziej że ponoć to się mieści we wszelkich normach przyjętych do tego terenu.a Jakby powstał pensjonat to co. Przecież będzie płacił podatki,a z tego gmina przecież żyje. Mowi się o rozwoju gminy ,a przecież na każdym kroku widać że rada pod wodzą mańka blokuje wszystko co wójt proponuje

 • 0 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do sprawa podróżnika

  Twój mózg przeżarty jest nienawiścią do ludzi.Potrafisz tylko kłamać , jątrzyć pisać donosy i anonimy, straszyć,może nareszcie ludzie zobaczą KTO stoi za tą rozróbą . Wstyd mi ,że tacy ludzie jak Ty są mieszkańcami Chmielna

 • 0 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do mieszkaniec Gminy.

  Z tego co wiem , Wojt odwiedzał poszkodowanych przez ulewę , na pewno tych którzy to zgłaszali i rozpoczął prace zabezpieczające przed ponownym zalaniem . Przypominam Ci że jest włodarzem dopiero 1.5 roku. i w tym czasie nie da się naprawić wieloletnich zaniedbań poprzednika

 • 1 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Do mieszkaniec Gminy.

  Przypominam Ci że wójt jest wójtem JUŻ 1,5 roku i w tym czasie nic się nie dzieje. w Kartuzach wszystkie drogi remontowanie (denerwujące ale robią), w Gminie Przodkowo drogi remontowanie, w Gminie Sierakowice drogi remontowane, Gminie Żukowo drogi remontowanie, w Gminie Stężyca drogi remontowanie, nawet w Gminie Sulęczyno drogi są remontowane, a w Gminie Chmielno zamiast remontów dróg wójt kłuci się o budowę punktu widokowego na prywatnej ziemi!!!

 • 0 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do punkt widokowy

  Każdy ma prawo przyjść na zebranie , dziś o 18-tej do Domu Kultury , i uczestniczyć w dyskusji, zobaczyć gdzie ma powstać ten punkt widokowy, które działki podlegają uchwale , a na których działkach sąsiednich od wielu lat są zezwolenia na budowę . Dowiedzieć się jak brzmi ta uchwała i czy rzeczywiście broni tego pięknego widoku . Jednym zdaniem.....Poznać prawdę. Zapraszam.

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # podatki

  i inne daniny z turystycznego przemyslu sa niektórym umarzane, gmina nie jest w stanie wykazac, ile rocznie zarabia na tym biznesie.

 • 0 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ do mieszkaniec

  Gmina Chmielno to nie tylko Chmielno , ale również inne sołectwa....m.innymi. ..Zawory, Cieszenia Chmielno -Dejk .Budowa dróg to liczne uzgodnienia, zezwolenia,dofinansowanie z zewnątrz. Poczekaj , jeszcze poczekaj ,Pozdrawiam

 • 0 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do podatki

  Kłamiesz jak z nut , ale tu lecisz po bandzie . Już nie wiesz co wymyślić wstrętny kłamczuchu

 • 0 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # spotkanie

  czy zebranie wiejskie (tylko dla Chmielan) czy faktycznie konsultacje gminne...Skoro o losie i wizji Chmielna mogą dyskutować goście-turysci, to dlaczego nie mogliby przyjść mieszkancy sąsiednich wiosek. Gdyby to miało być faktycznie spotkanie wsi Chmielno, to niektórzy radni nie mogliby zabierać glosu.

 • 0 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do spotkanie

  Przyjść mogą wszyscy i dyskutować .....mieszkańcy, turyści , goście . nie ma indywidualnych zaproszeń

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kłamczuchy itp.

  """do@rodak

  Ciekawe, jaki procent budzetu gminy pochodzi z podatku "z miejscowej turystyki" i ile pieniedzy to jest konkretnie? Czy takie dane są gdzies dostepne?

  @@ rodak

  myślę że nasza gmina więcej dokłada do turystyki niż czerpie z niej korzyści, wójt obniżył podatek właścicielom pensjonatów umarza im opłaty za wodę i ścieki, poza tym przez turystyczny charakter gminy działki są cholernie drogie a to spowalnia napływ ludzi oraz ogranicza rozwój budownictwa i firm

  mieszkańcy

  Przeczytaliśmy wyżej że pensjonatom w Chmielnie jest umarzany podatek i woda.
  Czy to prawda?

  Do mieszkańcy

  Nudzisz się ???? Znów wypisujesz bzdury . Napisz pismo z zapytaniem do UG i dostaniesz na pewno odpowiedż. Powodzenia. Ludzie już mają dość Twojego jątrzenia"""

  Ostatnia "odpowiedź" na pewno nie jest przyjazna. Pochodzi jakby z poprzedniej epoki. Gdy się nie ma argumentów, wtedy się zarzuca kłamstwa i stara się obrazić korespondenta. To chyba nie jest w stylu naszego kulturalnego wójta.
  Wypadałoby domniemane kłamstwo piszących i pytających podeprzeć argumentem w postaci rzeczowej informacji. Bo z tonu wynika, że albo jesteś pracownikiem UG, albo kimś bardzo zbliżonym do tych kręgów. Nie można zawsze podejrzewać złej woli, a jasna i rzeczowa odpowiedź, poparta wyliczeniami (tak jak w tej sprawie) ucięłaby wszelkie domysły.

  Mniej emocji, więcej rzeczowości w odpowiedziach na "trudne pytania".

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # rządy

  kiedyś było jak za PRL a teraz wróciły czasy burżuazji niestetyt rządzą nami i wójtem

 • 1 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do niektórych

  To, że wójt jest na stanowisku 1,5 roku o niczym nie świadczy. On może zrobić tyle, na ile mu pozwoli gminna kasa i rada. Sprawa z platformą widokową to koronny dowód na to, że to rada blokuje jakikolwiek rozwój, więc jakie można mieć pretensje do wójta?? Jeśli on mówi "zróbmy to, zróbmy tamto", a oni powiedzą "nie" to czyja wina, że nic się nie ruszyło?

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # a moze

  a może UG powinien publikować miesięczne lub kwartalne biuletyny , które pozwolilyby na zapoznaniem się obywateli jakie sa przychody gminy i z jakiego tytułu oraz jakie sa rozchody(wydatki) z budżetu gminnego i na jakie cele. Mialo być przejrzyście i do ogolnej wiadomości,
  a w dalszym ciągu jedna wielka niewiadoma, która budzi takie dziwne spekulacje.

 • 3 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do rządy

  Kiedyś była prawdziwa burżuazja, dzisiaj to często tylko dorobkiewicze ze słomą w buciorach. Brakuje im nadbudowy pod tytułem: KULTURA (również osobista) oraz poszanowania człowieka, czasami nawet sąsiada. Może w trzecim pokoleniu tego nabiorą. Bo same pieniądze, choćby największe, tego nie załatwią. Układy z miejscową władzą zawsze były, choć za PRL-u można było się poskarżyć w komitecie, a teraz do kogo się udać, gdy się dzieje jawna krzywda?

  €€€, $$$, PLN, PLN, PLN...najlepiej milony. Takie czasy.

 • 3 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # obserwator

  liczba urzędników w gmińie przybywa a efekty znikome tylko obciążenie większe dla podatników

 • 3 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do do niektórych

  ..."czyja wina, że nic się nie ruszyło?"-

  Jak to? Przecież czytam wyżej, że dużo ruszyło, tylko nikt nic nie wie i że czekamy na kasę z Unii.

  Ponadto: przestańcie się obwiniać i używać dziwnych skrótów. Wójt miał pecha, że większość rady nie jest po jego myśli, ani z jego nadania. W tej sytuacji jednak warto zmienić retorykę i szukać kompromisów, zmienić metody porozumiewania się, bo ciągłe zarzucanie radnym braku wykształcenia, dobrej woli lub ośmieszania na łamach chociażby EK, prowadzi do nikąd. Takie wojenki są bardzo niedobre dla całej gminy, bo wybraliśmy go dla nas wszystkich, a nie tylko dla kilku "ważniejszych".

  do "a może"

  Popieram w całości. W kampanii wyborczej często się o tym mówiło.

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do obserwator

  Wójt obiecał w kampanii, że nikogo nie będzie zwalniał. Nie obiecywał, że nie będzie zatrudniał nowych.

 • 3 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do a może

  "Miało być przejrzyście i do ogolnej wiadomości, a tu niestety, w dalszym ciągu jedna wielka niewiadoma, która budzi takie dziwne spekulacje."
  -całkowita zgoda- brak wyczerującej i pełnej informacji rodzi dużo plotek, domysłów i obaw.

  UG powinien publikować kwartalne biuletyny, które pozwolilyby na zapoznanie się WSZYSTKICH obywateli gminy jakie sa przychody gminy i z jakiego tytułu oraz jakie sa rozchody (wydatki) z budżetu gminnego i na jakie cele. Informacje o zaplanowanych i (z)realizowanych inwestycjach i przedsięwzięciach. Dobrze by było zamieszczać informacje dotyczące nowej kadry, nawet ze zdjęciem, żeby interesant wiedział z kim rozmawia.

 • 1 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do do obserwator

  no tak ale my musimy za to płacić to się nazywa trwonienie publicznych pieniędzy

 • 1 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Marek

  Śmieszy mnie argument że w gminie nie ma pieniędzy na inwestycje i dlatego wszystko stoi w miejscu. W sąsiednich gminach jakoś sobie z tym radzą i budują na potęgę! Zatem co u nas nie gra że nie możemy pozyskać pieniędzy?

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszkaniec

  Tym bardziej dziwne, że nic się nie dzieje bo nasza gmina była najmniej zadłużona z wszystkich.

 • 2 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Kartuzy

  Chmielanie by zwariowali gdyby przystali na propozycję wójta. Raz w tygodniu pokonuję na rowerze piękną trasę Kaszubską, która się rozpoczyna właśnie w Chmielnie i biegnie aż do Stężycy. Widok z chmieleńskiej górki zapiera dech w piersiach, ludzie nie bądźcie naiwni i obrońcie ten krajobraz.

 • 0 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Kłamczuchy

  Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości to możesz zadać je pisemnie lub na sesji, na zebraniu lub osobiście . Ty wolisz takie kłamstwa ogłaszać anonimowo , w internecie czujesz się bezkarny i wydaje Ci się że możesz tak kłamać

 • 0 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ mieszkaniec

  najmniej zadłużona bo nie było inwestycji, i dlatego tak odstaje od innych gmin/na minus/

 • 0 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Marek

  Bez komentarza,

 • 1 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do obserwator

  I dotrzymuje słowa. Jeszcze nikogo nie zwolnił

 • 3 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ukryta sugestia dla UG

  "Miało być przejrzyście i do ogolnej wiadomości, a tu niestety, w dalszym ciągu jedna wielka niewiadoma, która budzi takie dziwne spekulacje."

  -całkowita zgoda- brak wyczerującej i pełnej informacji rodzi dużo plotek, domysłów i obaw.

  UG powinien publikować kwartalne biuletyny, które pozwolilyby na zapoznanie się WSZYSTKICH obywateli gminy jakie sa przychody gminy i z jakiego tytułu oraz jakie sa rozchody (wydatki) z budżetu gminnego i na jakie cele. Informacje o zaplanowanych i (z)realizowanych inwestycjach i przedsięwzięciach. Dobrze by było zamieszczać informacje dotyczące nowej kadry, nawet ze zdjęciem, żeby interesant wiedział z kim rozmawia.

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do do obserwator

  A kierowca z Garcza? Chyba zwolnił go przed emeryturą, tak się nie robi.

 • 0 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ Marek

  Już przestań wypisywać bzdury , bo stajesz się nudny

 • 4 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Budowy, inwestycje...

  Nic na chybcika. Lepiej się dobrze zastanowić nad priorytetami i w tej kolejności działać. Pierdołki mogą poczekać, najpierw przyrzeczone DROGI, DROGI, DROGI...i chodniki.
  Nasz wójt ma ciężko, bo z każdej strony go szarpią i zasypują swoimi doskonałymi "pomysłami", a dytków malutko. Tak krawiec kraje, jak mu materii staje.

 • 4 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zainteresowany

  Musimy dzisiaj wspólnie zadecydować, musimy ochronić nasze dobra natury inaczej nasze dzieci tak piękne Chmielno będą znać tylko z opowieści lub zdjęć. TEGO WIDOKU NIE MOŻNA ZNISZCZYĆ PANIE WÓJCIE

 • 0 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ do kierowca

  Ale kłamiesz. Kierowca przeszedł na emeryturę na własną prośbę. Przeszedł na emeryturę.! Rozumiesz co to znaczy przejść na emeryturę????? Tak się nie kłamie

 • 1 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pytanie

  Czy Ci którzy tak jątrzą i kłamią zapomnieli jaki jest tytuł tego artykułu?????Może wróćmy do tematu

 • 2 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do zainteresowany

  Chyba nikt nie jest tak bardzo zainteresowany zachowaniem tego widoku ....jak Wójt

 • 1 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # A Sebastian

  A Sebastian, chyba został zwolniony. Teraz ponoć w to miejsce mąż zaufania

 • 4 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wójt

  To dlaczego Wójt chce odrolnic ten obszar? Wystarczy wyciąć, postawić ławki i gra. Tu ewidentnie nie chodzi o punkt widokowy.

 • 0 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # spotkanie wiejskie

  szkoda, że taka ładna pogoda, frekwencja może być kiepska. No, ale "szable w dłoń" i do zobaczenia w GOK o 18.00! Powinno nas być duuużo!

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do kartuzy

  obronimy tą ziemię dla nas mieszkańców i dla was którzy przyjeżdzacie do nas do Chmielna i się zachwycacie tym miejscem bo to jest Symboliczne i magiczne miejsce które przyciąga uwagę każdej osoby która przechodzi i przejeżdża tą trasą. Wybijemy im z głów takie pomysły. Drogi budować place zabaw ścieżki rowerowe a nie niszczyć nasz przepiękny kaszubski zakątek

 • 0 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Sebastian

  I znów chyba i znów nie piszesz prawdy.Opanuj się bo z tymi kłamstwami jesteś nudny

 • 1 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # mieszkaniec

  Większość nie rozumie tego że ma być zachowany piękny widok na jeziora Chmieleńskie , tylko uporządkowany i zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, by mógł stanąć samochód , ludzie wychodzą i patrzą na piękne widoki , robią zdjęcia i podziwiają. Punkt widokowy to reklama dla Chmielna jak wieża widokowa w Wieżycy.

 • 0 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do Wójt

  Bez komentarza

 • 0 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # znudzona

  Przez ponad 20 lat poprzedni Wójt obiecał ścieżki rowerowe , były one w programie Wójta jak i Radnych a gdzie one są ? Pozwólcie działać nowym władzą już tak mają trudno z niereformowalnymi radnymi.

 • 1 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Wójt

  Ławek nie wolno stawiać na ziemi ornej, i niczego wycinać , zakazane.

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # tak tak tak

  ziemię przekwalifikują na budowlaną a za 2-3 lata postawią budowle i zamiast widoku betonowe ściany

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zgoda?

  "Pozwólcie działać nowym władzą już tak mają trudno z niereformowalnymi radnymi."

  --nowym władzom
  ---niereformowalni radni---czemu ma służyć ten epitet? Na pewno nie zgodzie i współpracy.

 • 3 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mieszkaniec

  I jak wygląda sytuacja, mieszkańcy obronili naszą piękną górkę?

 • 4 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do mieszkaniec

  Jak na razie bronimy naszej góry, Jestem dobrej myśli. Panie Wójcie My nie oddamy naszego pięknego krajobrazu.

 • 3 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # takie zebranie

  pokazuje kto tak naprawdę trzyma cepter władzy w Chmielnie :(

 • 5 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # szkoda

  Szkoda, że prawo do oddania głosu mają tylko mieszkańcy Chmielna, a nie gminy Chmielno. Panie Wójcie tak być nie powinno. Wierzę, że mieszkańcy Chmielna obalą tę "inwestycję"

 • 5 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # konsultacje

  Brak na początku mikrofonu, co za słaba organizacja, wojt sie nie przygotowal. Jak my mieszkancy mamy to odebrać?

 • 5 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do konsultacje

  Wójt myślał że przyjdą tylko jego ludzie (Ci których osobiście telefonicznie zaprosił) i posiedzą przy kawce, a tu jednak Chmielno go zaskoczyło

 • 3 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # samosiejki

  jednak to jest argument przetargowy. Jak się wlasciciel uprze, to pewnie będą rosly i skutecznie zaslanialy widok. W ten sposób pewnie chce wywrzeć presje na decydentach, czyli na kim...chyba na nas wszystkich.

 • 3 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Panie wójcie

  Niech Pan skończy tak walczyć o tę górkę, nikomu tak na punkcie widokowym nie zależy jak Panu. Sam Pan Kamiński mówił, że jeśli gmina nie wyda mu pozwolenia to nic się takiego nie stanie. Tak pięknego widoku nie można zabudować.

 • 4 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # domagamy się

  Domagamy się od właściciela działki o przestrzeganie ustaw gminy chmielno i podcięcie drzew.

 • 4 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zaskoczenie?!?

  Redaktor Drewka chyba miał przygotowany artykuł o tym jak to wójt przekonał mieszkańców do swojej racji. Teraz nie wie jak przekolorować to zebranie tak żeby przeciwnicy inwestycji wyszli na tych nie dobrych, dlatego tak długo nie pojawia się nowy artykuł o Chmielnie.

 • 4 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # zieloni

  ocalimy górkę!

 • 2 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # obecna władza

  według mojej skromnej opinii obecna władza po prostu się do tego nie nadaje. Kiedyś ktoś powiedział zatęsknimy jeszcze za Zbychem. Zbyszku ratuj naszą gminę!!!

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # panie Marku

  będzie pan zawsze mile widziany w naszym Chmielnie ale proszę wybrać inne miejsce na taką inwestycję pięknych terenów nam nie brakuje

 • 3 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Mała kawiarenka

  Tak najpierw punkt widokowy, teraz mała kawiarenka a jutro hotelowiec. Chmielanie mają oczy...

 • 4 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # przygotowanie

  zebranie było przygotowane dla mediów. Tzw. czwarta, (nie trzecia) wladza przybyla az w nadmiarze. Ludzie jednak się nie boja i mowia otwarcie co mysla.

 • 4 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Chmielanka

  Musimy ocalić górkę. To tak piękny zakątek Chmielna i nasza wizytówka już od samego wjazdu do miejscowości. Punkt widokowy to dobry pomysł, ALE TYLKO jesli byłaby to gminna ziemia. Jak jest prywatna to wiadomo, ze na samym punkcie widokowym się NIE skończy, o czym mogliśmy przekonać się na zebraniu dzisiaj. Właściciele działki SZANTAŻUJĄ nas, że jesli się nie zgodzimy na budowę platformy, to oni nie będą ścinać drzewek i przez to nie będziemy mieli widoku na jezioro. Co za odpychający szantaż. Miałam dobra opinię na temat tych Państwa, ale teraz widzę z kim mamy tak naprawdę do czynienia. Ohyda! Na samym punkcie widokowym sie nie skończy, nie bądźmy naiwni! Powstanie parking na autokary, restauracja, a potem pewnie jakiś pensjonat i w ogóle nie zobaczymy jeziora (a jak już to będziemy musieli za to zapłacić), to ja już wolę patrzeć na las i krzaki.

 • 3 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # NIE

  ZDECYDOWANE NIE DLA TAKICH INWESTYCJI!!!!!!!!!!!!!

 • 5 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Właściciele

  Nie dziwię się, że oni tak walczą, zmiana roli na budowlankę zrobi z nich naprawdę zamożnych ludzi w sekundę, bo w takim miejscu myślę, że za 300-400 zł/m któryś z trójmiejskich bogaczy napewno by się zainteresował.

 • 5 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # KONSULTACJE

  Na tym dziwnym spotkaniu było widać kto ciągnie za sznurki w urzedzie. CZARNO NA BIAŁYM

 • 3 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jojo

  brawo chmielanie nie daliscie so oczu zamydlic tera takie zebrania powinne byc w kazdym solectwie i wojta zmusic do pracy a nie zalatwianiu kolegom czegos brawo brawo niech ten dziadek sam zrezygnuje zanim go wywala drewka napisz prawde na ile gmina jest zadlózona jak malo dotacji wojt wyrwal tonie ten statek wojcie do pracy poki nie jest za pozno

 • 0 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @KONSULTACJE

  Niestety nie byłem. Kto to jest?

 • 3 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wiedziałem

  ukrywali to od samego początku jak ostrzegaliśmy że na platformie się nie skończy to sie wypierali teraz wychodzą nowe fakty kawiarenka a potem co? pensjonat? hotel? i mamy po widoku a drzewka wytną bo prawo będzie przestrzegane biuro PIS jest w Kartuzach

 • 5 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Chmielanka

  A jeszcze jedno chciałam powiedzieć. Jako osoba, która studiowała psychologię i sposoby manipulacji ludźmi, to mogę tylko zaznaczyć, że dzisiaj mogliśmy zaobserwować kilka "pięknych" przykładów manipulacji. Chociażby coś takiego, jak nieprzygotowanie się do spotkania (brak mikrofonu), szantaż, zaproszenie Pana Kamińskiego i dosłowne wykorzystanie jego sławnego nazwiska, zaproszenie jakiś dziwnych ludzi, którzy nawet nie mieszkają w Chmielnie a się wypowiadają pozytywnie o platformie, zaproszenie Pani, która "zna się na przepisach", co miało dać obraz, iź wójt jest profesjonalistą i wie, co robi. Pokazywanie na slajdach jakiś innych punktów widokowych z innych zakątków Polski. Oraz oczywiście klaka i ludzie, którzy mieli okazać swoje poparcie dla tego pomysłu, poprzez oklaski i wyśmiewanie innych, trzeźwo myślących mieszkańców. Wszystko to miało służyć temu, by mieszkańcy uwierzyli, że platforma widokowa nas wybawi od wszelakich problemów.
  Głosowałam na Pana Grzegorzewskiego, ale był to błąd. Nic się ie zmieniło, z wyjątkiem tego, że teraz mamy nowe układy i układziki.

 • 3 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # p GRZEGORZEWSKI

  Właśnie stracil pan moje poparcie.

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # A redaktor

  Dalej nic, o co chodzi?????????????????????????? Tam było tylko 107 ludzi, reszta mieszkańców też chce dostać informację jak cała sytuacja wyglądała???

 • 3 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Żenada o jakiej jeszcze nikt nie słyszał

  Właściciel nie miał siły na ścięcie pozostałych drzewek, dlatego ściął tylko połowę. Czy to jest poważne…???

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # artykuly

  artykuly sa zawsze skierowane przeciwko radzie i za wojtem, teraz ludzię są za radą wiec nic nie ma

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # co to wlasciwie bylo

  czy zebranie soleckie, gdzie sołtys w końcu się przedstawil, czy konsultacje "społeczne", jak szumnie glosil tytul powyższego artykulu.

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do władzy

  Powiem Panu tyle za dwa lata będziemy wszyscy na debacie, będzie Pan siedział na miejscu Zbigniewa. Większość z pańskiego programu nie zostanie zrealizowana, myślę, że doskonale Pan zdaje sobie z tego sprawę. To co się teraz wyprawia w naszej gminie przeroslo moje najgorsze przeczucia, a od początku miałem świadomość, że będzie miał Pan ogromne trudności z odnalezieniem się w nowych strukturach jakie tworzy samorząd gminny . Czy i wtedy będzie Pan zasłanial się radą, że wszystko blokuje, a może to właśnie ta dzielna grupa ludzi chroni naszą perełke Kaszub. Proszę się nad tym zastanowić

 • 0 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do żenada

  Na miejscu właściciela nie ściełabym żadnej brzózki . Niech zarośnie widok do końca .To są tylko samosiejki

 • 0 5 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zebranie

  Czytając te wpisy jestem pewny że to wypociny 3 pyskatych mieszkanek Chmielna / podobny styl , błędy ortograficzne i zero uwag merytorycznych. Tylko szczekanie i ujadanie. Podobnie na zebraniu. Strasznie pyskata kobieta próbowała zagłuszyć inne wypowiedzi mimo że nic nie miała konkretnego do powiedzenia .

 • 5 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do zebranie

  akurat te Panie miały rację i podały merytoryczne uwagi. To inni próbowali je zagłuszyć oklaskami i wyśmiewaniem. Merytorycznie to nie odpowiadał wójt na zadawane pytania, tylko się głupio uśmiechał, albo odpowiadał coś, co nie miało związku z pytaniem.
  Naprawdę jest Pan/Pani taka naiwna, że uważa, iż to chodzi tylko o punkt widokowy? Tak samo było z Panem Sikorskim i jego Checzą, a także z Panem Kostuchem i "U Chłopa". Najpierw mały plan, a potem dobudowywanie kolejnych obiektów. Oczywiście, nie wszystko na raz, pomalutku. Odczeka się parę lat i się dobudowuje następne obiekty. Tak samo będzie z "punktem widokowym", który jest tylko przykrywka, by przekształcić te grunty w budowlane ziemie, a następnie móc wybudować pensjonat/dom/restauracje/hotel. Nawet na tym zebraniu wiejskim mogliśmy się dowiedzieć, że właściciele działki chcą na tej inwestycji zarobić i postawić "jakąś małą kawiarenkę", plus parking na autokary, samochody i rowery.
  Od punktu widokowego się zacznie a skoczy się na hotelu lub pensjonacie. Wtedy to na pewno nie będziemy mieli żadnych widoków.

 • 3 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Zebranie

  A co Ty wnosisz swoim aktualnym wpisem do tematu? Dobrze, ze ludzie mowia, mimo usilowania "zagluszania" i wysmiewania-to prostackie i znane "metody" pewnych chmielenskich, pozal sie Boze "elit".

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # nie można

  Za dwa tygodnie nie możemy dopuścić do żadnych zmian. Chmielnie dacie radę

 • 1 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do radnych

  drodzy radni teraz ze spokojnym sumieniem macie pełne przyzwolenie na zablokowanie tej inwestycji, my mieszkańcy nie chcemy by te tereny były przeznaczone pod inwestycje stoimy za wami murem, jesteście naszą nadzieją i wiemy że możemy na was liczyć, ochrońmy wspólnie ten piękny teren aby następne pokolenia miały jeszcze co podziwiać

 • 4 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ab55

  Czyli już wiadomo czemu Wojt był przeciwny konsultacjom społecznym a chciał by decyzje podjęli Radni .

 • 2 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # REFERENDUM

  Panie Wójcie proszę spodziewać się w najbliższym czasie zaszczytnej informacji w sprawie wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum w sprawie Pana odwołania. Tworzą się poważane struktury, a Pana działania nas do tego motywują.
  Niestety kompletnie przestał Pan dbać o interes "NASZEJ GMINY"

 • 3 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # referendum

  Jeśli się odbędzie to ja za odwołaniem podpisze się dwoma rękoma, takiego czegoś w naszej gminie jeszcze nie było. RANCZO

 • 1 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # doAb55

  Dlaczego tak kłamiesz . Przecież to Wójt chciał konsultacji społecznych, a Maniek i Leszek byli przeciwni,Jaki masz cel w tym żeby tak kłamać????

 • 1 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do zebranie

  Ot Chmieleńskie piekiełko . A z kawiarenką wyskoczył Sołtys i to jego autorski pomysł

 • 2 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jednak

  Kto sieje wiatr, zbiera burze.

 • 6 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ab55

  W sprawie kłamstwa do sprawdzenia strona BIP Chmielno .
  Protokół z XV Sesji Rady Gminy Chmielno z dnia 23 czerwca 2016r
  "Pan Wójt wystąpił z prośbą o głosowanie nad wszystkimi załącznikami uchwały. Przedstawił swoje stanowisko dotyczące działki Pana Kamińskiego oraz Państwa Puzdrowskich informując iż zabudowa Pana Kamińskiego będzie przedłużeniem istniejącej zabudowy mało widocznej ze strony drogi . Obecny widok w 50% przysłaniają drzewa. Zapewnił, że chodzi tu jedynie o uporządkowanie terenu na którym znalazłaby się wieża widokowa co przyczyniłoby się do odsłony jeziora i możliwość podziwiania krajobrazu zarówno przez turystów jak i mieszkańców gminy. W obecnie obowiązującym miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego istnieje zapis dotyczący nakazu przycinania drzew na wysokości 120 cm co w przypadku posadzenia drzew u Pana Kamińskiego przysłoni nam obecny krajobraz. Twierdzi, iż zebranie sołeckie jest bezzasadne i odsunie inwestycję w czasie zaś takie postępowanie źle wpływa na wizerunek Chmielna. Zamierzona inwestycja skonsultowana została z Kaszubskim Parkiem Krajobrazowym i nie ma przeciwwskazań do realizacji danej inwestycji.
  P. Cirocki- poinformował że doszliśmy do absurdu tzw. „samorządowy syndrom Chmieleński” Prosi abyśmy odcięli się od przeszłości i prosi o wspólną mobilizację promocji Gminy Chmielno.
  P.Mariola Rychert- inspektor ds. planowania przestrzennego i nieruchomości- wyjaśniała iż chodzi tu o wyeksponowanie obecnego widoku, a pozostała część terenu pozostaje bez możliwości zabudowy.
  P. Wójt – poinformował że powstanie punktu widokowego nastąpiło by bez udziału finansowego gminy i jest to ostatnia szansa na wykorzystanie funduszy unijnych na tego typu przedsięwzięcia.
  Państwo Puzdrowscy- chcielibyśmy prosić radnych o przyjęcie uchwały dotyczącej w/w terenu. Zapewnili że nie zamierzają zabudowywać danego terenu a jedynie powstanie punktu widokowego byłoby kontynuacją prowadzonej przez nich branży agroturystycznej zaś powstanie takiego miejsca przyczyniłoby się do promocji Chmielna. Zapewnili również że są otwarci na różnego rodzaju dyskusję.
  P. Przewodniczący- poinformował iż nie był jedynym oponentem tego pomysłu. Sprawa ta budzi kontrowersje wśród mieszkańców Chmielna. Sądzę że pół roczna zwłoka nie jest żadną tragedią.
  P. Wójt – Należy zadać sobie pytanie jak chcemy kształtować wizerunek Chmielna. Goście, którzy przebywają na terenie gminy zauważają pozytywne zmiany, choć nadal zbyt małe. Zebranie sołeckie jest mało wiarygodne. P. Wójt zapewnił, że na każdym etapie postępowania poinformuje mieszkańców na łamach gazet na jakim etapie znajduje się przedsięwzięcie oraz udostępni do wglądu publicznego projekt inwestycji. Poinformował radnych iż to oni są przedstawicielami mieszkańców dlatego sami powinni podjąć decyzję. "

 • 0 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zniesmaczony

  Też mi się wydaje, że tutaj parę osób tworzy sztuczny tłok. W słowach nie przebierają.
  Na koszt gminy - ktoś napisał. I bardzo dobrze, bo to leży po stronie gminy. Nie tak jak było za poprzednika, że aby zmienić plan musiałem dokonać "dobrowolnej wpłaty" na rzecz gminy. Tak, mam dokument. Wielu musiało tak zrobić by cokolwiek wybudować. Teraz was zazdrość nosi ?
  Zapoznajcie się najpierw z propozycją - to do pozostałych - bo tych parę osób tutaj to "pyskacze" tak jak wczoraj.
  CHMIELEŃSKIE PIEKŁO

 • 3 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Chmielno

  Niech wójt przestanie to co się teraz wyprawia w naszej gminie, to już nie jest ani zabawne ani śmieszne

 • 4 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Chmielno

  Wojt robi to co mu dyktuja, widzielismy na zebraniu kto tu rzadzi. Szkoda.

 • 4 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do zniesmaczony

  Tutaj nie ma paru krzykaczy, tu piszą ludzie którym zależy na dobru naszej gminy. Razem obronimy ten teren.

 • 0 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @ do Chmielno

  Jeśli nie wiesz kto rządzi Chmielnem to Ci powiem......... Wójt i przy pomocy Rady Gminy. Więc nie zadawaj głupich pytań

 • 1 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # referendum

  To jest jakieś kuriozum.Przez ponad 20 lat rządów poprzednika-jakich wszyscy doskonale wiedzą -nikt nie mówił o referendum.Dzisiaj kiedy rządzi człowiek o nieposzlakowanej uczciwości,z olbrzymią kulturą osobistą która już odciska się pozytywnie na pracy urzędu gminy i obsłudze interesantów /Nie pamiętamy już słynnych k...a ch.j s........j itp/ kt ory robi nie mniej niż poprzednik /wystarczy spojrzeć w statystyki/ a ma zaplanowanych sporo inwestycji robi się nagonkę, którą co prawda tworzą prawdopodobie 2 3 osoby po 1,5 roku pracy. wracam uwagę że na wczorajszym zebraniu nie było radnych chmieleńskich i przewodniczącego rady....Ciekawe co?
  A NA KONIEC PROŻBA KTÓREJ WYKONANIE PRZEŁOZY SIĘ Z CAŁĄ PEWNOŚCIA NA ROZWÓJ CHMIELNA. dAJMY POPRACOWAĆ SPOKOJNIE WÓJTOWI I RADZIE

 • 0 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @do zniesmaczony

  Krótko odpowiem. Podpisz się obrońco dobra gminy. Tak dla dobra tej gminy.

 • 1 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Szok

  Szok , niedowierzanie , smutek. Tylko to pozostało po wczorajszym zebraniu. A posłanka Pawłowicz może się uczyć od mieszkanki J.D Ta sama agresja

 • 0 2 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do@ do zniesmaczony

  Im najlepiej wychodzi anonimowo , przez internet.Byle dokopać komuś .....nieważne dlaczego i komu

 • 3 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Hipokryzja

  Sam piszesz anonimowo. Podpisz sie jak jestes taki odważny ,, do@ do zniesmaczony"

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wyborca

  Przez 20 lat rządów poprzednika nie działy się w gminie takie cyrki, co to w ogóle ma być żeby Wójt walczył o prywatne inwestycje, wójt dostaje pensje za gminne inwestycje. Koniec kropka, inwestycji gminnych po prostu nie ma

 • 1 4 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do wyborca

  Bo poprzednik trzymał Was krótko na smyczy , nikt nie pisną słowa , bo wszyscy się bali. Czy Wójt s pełnia i spełni swoje obietnice ......będzie go można rozliczyć na koniec kadencji. 2o letnich zaniedbań nie da się nadrobić w 1.5 roku.A ta sztandarowa inwestycja poprzednika czyli PRZEDSZKOLE po1.5 roku działalności spędza sen z powiek w UG bo muszą zrobić generalny remont..... 2razy spadł tynk z sufitu, przecieka dach , odpada elewacja .Ale Tobie to nie przeszkadza, prawda???????

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # stare powiedzenie

  "Z jakim przestajesz, takim się stajesz".

 • 3 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jak zawsze

  Jak zawsze Wójt wszystko Spycha na swojego poprzednika. Jak długo będzie Pan to robił, już dwa lata Pan o tym gada, jeśli ktoś powie Panu bolesną prawdę to ciągle wraca Pan do przeszłości. Jeśli coś nie gra trzeba to naprawić, wykonywca z pewnością wszystko naprawi. Za dwa lata na debacie też będzie Pan ciągle wracał do poprzednika
  Niech pan zaprzestanie tej praktyki

 • 3 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Mariana

  Marian teraz widzisz, że idziesz słuszną drogą. Nie możesz oddać naszej gminy. Ta gmina Cie potrzebuje.

 • 4 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Do wyborca

  do kogo jest zaadresowany Twój wpis; pisząc "trzymal Was..." zdradzasz brak przynaleznosci do naszej spolecznosci. Turysta?

 • 0 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do wyborca

  To nie Wójt wszystko spycha na poprzednika. Jak było i jak wygląda Chmielno to wszyscy widzą. A ja chcę Ci tylko merytorycznie odpowiedzieć na zarzuty, bo to Ty regularnie wracasz do tamtych czasów. Poza tym cały czas piszesz nieprawdę. Wójt pracuje dopiero 1.5 roku a nie 2 , a to duża różnica , Poza tym jest różnica między prawdą a pomówieniem , tylko Ty chyba tego nie rozumiesz. Współczuję Naszemu Wójtowi . Na prawdę

 • 4 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @referendum

  Tak pieknie pisac o czlowieku może tylko żona o wlasnym mężu. Pozdrawiam

 • 3 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # krytyka

  Poprzedni wojt tez nie znosil krytyki. A tu trzeba to przyjąć na klate, zastanowić się co jest nie tak, skad wynika rozczarowanie? Trzeba wyciagac wnioski i może jednak cos zmienić? Nie ma ludzi nieomylnych.

 • 0 1 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do@ referendum

  Nie jestem żoną Wójta choć byłby to dla mnie zaszczyt zostać jego przyjacielem.Mam żonę.Pozdrawiam.

 • 1 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do referendum

  No niezupełnie. Był radny Witka . Natomiast oczywiście nie było radnej Grzeni .......w takich sytuacjach woli się schować w głęboką dziurę. Oczywiście byli radni z Cieszenia, Kożyczkowa Miechucina , Borzestowa.A szkoda

 • 0 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # artykul

  artykul o wczorajszym zebraniu wiejskim już jest.

 • 0 3 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Chmielno

  Czytając te komentarze, można stwierdzić, że nie chodzi o to, czy ta inwestycja będzie dobra, czy zła dla Chmielna, tylko o zwykłą ludzką fałszywość i zazdrość, że ktoś będzie miał więcej. A widoku na jezioro za parę lat i tak nie będzie, bo zasłonią go drzewa albo " niby pensjonat".

 • 2 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Chmielno

  ie nie chodzi tutaj o zazdrość. Chodzi o to, że nie skończy sie tylko na punkcie widokowym i będzie stopniowo dobudowywane restauracja, pensjonat, hotel. Wtedy na pewno nic nie zobaczymy, albo będziemy musli za to zapłacić. Dlatego każdy już woli, żeby był tam ten las bo to zawsze trochę natury i piękna.

 • 0 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @referendum

  To nie kuriozum. Wyczuwam, ze nawet wyborcy nowego wojta sie czuja zrobieni "w bambuko". Szkoda dobrej nadziei i dobrej energii.
  Milego imprezowania w ten weekend.

 • 1 0 2 lata temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # nurek

  wolałbym żeby ktoś zajął się drożnością rowów, bo kolejna ulewa i kolejna zalania posesji będą...

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.