Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

 Reklama Bat

Świątecznie i rockowo - w sobotę w Kartuzach wyjątkowy koncert

Opublikowany: 2016-12-08 10:46 Autor: Magda Dzienisz

Do siego rocku, czyli kartuskie święta na rockowo - koncert o takiej tematyce odbędzie się w najbliższą sobotę w Hotelu pod Orłem w Kartuzach. Wystąpią cztery zespoły: Hipertrofia, Colored, Jase & One, Setin, które wykonają m.in. własne aranżacje świątecznych piosenek. Dla naszych Czytelników mamy niespodziankę - specjalne zaproszenie.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

Świątecznie i z rockowym przytupem – taki koncert odbędzie się w sobotę 10 grudnia w Hotelu pod Orłem w Kartuzach. Wystąpią zespoły z powiatu kartuskiego i Trójmiasta, które wykonają świąteczne utwory we własnych rockowych aranżacjach.

„Do siego rocku” jest inicjatywą Europejskiej Fundacji Promocji Kultury „Wyspa Artystów”. Prezes Fundacji Marek Teterycz podkreśla, że oprócz odkrywania i promocji talentów, impreza ta ma „wyciągnąć ludzi sprzed telewizorów”.

- W wielu krajach, pomimo dostępu do wynalazków XXI wieku typu smartfony i internet, wyjście z przyjaciółmi do pubu czy na koncert jest codziennością w każdej grupie wiekowej. W Polsce taki zwyczaj jest rzadkością, szczególnie w mniejszych miejscowościach, a tym bardziej jeśli chodzi o występy artystów lokalnych. Ciągle będąc „on-line” co raz mniej doceniamy prawdziwy kontakt „w realu”. A przecież wspólnie spędzony czas to najlepszy prezent, jaki możemy sobie dać, szczególnie w czasie takim jak święta – mówi Marek Teterycz.

Zdjęcie ilustracyjne. fot. archiwum/M. Dz.

Dlatego tym bardziej zachęca do udziału w koncercie, zwłaszcza, że święta to czas szczególny – to chwile, które chcemy spędzić w gronie rodziny i przyjaciół, a także słuchając piosenek, które grane są wyłącznie o tej porze roku. Kolędy, pastorałki i piosenki o tematyce świątecznej wykonają: Hipertrofia, Colored, Jase & One, Setin. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00, a wstęp jest wolny.

Oprócz utworów o tematyce świątecznej zespoły wykonają również własne kompozycje. Koncert zostanie zarejestrowany i wydany na płycie CD live. Wszystkie informacje o imprezie dostępne są stronie www.wyspaartystow.pl.

NIESPODZIANKA DLA CZYTELNIKÓW (aktualizacja)!

Organizatorzy koncertu przygotowali ciekawą niespodziankę dla Czytelników Expressu Kaszubskiego – specjalne zaproszenie, które podczas koncertu będzie upoważniało do odbioru niespodzianki przy barze.


Nasz konkurs wygrała pani Małgorzata z Mojusza. Gratulujemy!

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [3]

 • 2 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # (͡° ͜ʖ ͡°) Wasze dzieci i wnuki poszły

  na imprezy ? Nie siedźcie w domu, idźcie też na czadową muzyczkę + rockowe kolędowanie.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Obywatel

  Panie Marku Teteryczu,
  pewnie Pan myśli pozytywnie, ale dwie "odlotowe" imprezy świąteczne, prawie tym samym czasie,
  to już lekka przesada.
  Zaproście na Wasze "!Do Siego Rockowisko" tych współmieszkańców(drugiego, lub trzeciego sortu), którzy do wspólnoty mieszkańców należą, ale się do grona rocko/rykowiska nie zaliczają.

  Może na Wasze rykowisko ( ma więcej kasy) tych bezdomnych i głodnych ludzi nie stać(?).

  Dla jasności sprawy chodzi o wystawną "Wigilię" w "Parku Solidarności" w Kartuzach.

  Na tyle "stać" miejscowych "notabli - włodarzy!" - szkoda.

  Ps. dla zachowania twarzy (już bardzo przybrudzonej) zlecić organizację "wigilii dla bezdomnych
  w Kartuzach innej gminie lub miastu pomorskiemu, gdzie tych biednych ludzi z godością
  i szacunkiem się traktuje.

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Poprzedniku szanowny

  Dzisiaj strawa muzyczna w hotelu, a za tydzień strawa na talerzyku styropianowym w parku. Obydwie darmowe, lecz przypuszczam, że zupełnie inni ludzie poczuli się zaproszeni na pierwszą, a inni na drugą. Byłoby uroczo, gdyby na obydwu spotkali się ci sami uczestnicy, lecz oni chodzą raczej innymi drogami, które się nie przecinają. Aby to się wydarzyło, to trzeba by świetnego organizatora, mającego serce dla ludzi chodzących własnymi ścieżkami, umiejącego do takich osób trafić i zachęcić ich do czynnego uczestnictwa w licznym gronie (w którym oni czują się obco). Oczywiście trzeba się starać, aby również "cisi i spokojnego serca także serdecznej zabawy dostąpili" (przynajmniej raz w roku).

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.