Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Konkurs dla miłośników jazzu. Wygraj podwójne wejściówki na Jazz Bass Day w Kartuzach

Opublikowany: 2017-02-03 13:14 Autor: redakcja

Już po raz czwarty w Kartuzach odbędzie się wyjątkowy jazzowy koncert. 12 lutego w ramach Jazz Bass Day wystąpią: Confusion Projekt & Alicja Serowik, Orange Trane oraz Beata Przybytek. Wstęp 15 zł, tylko u nas do wygrania aż pięć podwójnych wejściówek. Wystarczy odpowiedzieć na jedno proste pytanie...

REKLAMA

Reklama Brillowscy

W niedzielę 12 lutego o godz. 18.30 w Kartuskim Centrum Kultury szykuje się prawdziwa gratka dla miłośników jazzu – festiwal Jazz Bass Day, którego dyrektorem artystycznym jest Piotr Lemańczyk. Wystąpią uznani wokaliści i instrumentaliści, można spodziewać się więc prawdziwej muzycznej uczty.

Dodatkowo w dniu festiwalu odbędzie się wystawa zdjęć młodej artystki fotografki jazzowej Sisi Cecylia oraz pokaz krótkometrażowych filmów dokumentujących pracę muzyków w studio, również jej autorstwa.

Zeszłoroczna edycja festiwalu. fot. archiwum/E. Karczewska

Na kartuskiej scenie zaprezentują się:

CONFUSION PROJEKT & ALICJA SEROWIK

Alicja Serowik – wokalistka jazzowa pochodząca z Podlasia. Ukończyła z wyróżnieniem studia na kierunku Jazz i muzyka estradowa, specjalność wokalistyka jazzowa w Akademii Muzycznej w Gdańsku (I st. w klasie Grzegorza Piotrowskiego, 2012; II st. w klasie Krystyny Stańko) oraz Szkołę Estradową I i II st. im. Anny German w Białymstoku. Wierna standardom jazzowym – wykonuje je najchętniej i najczęściej. Współpracowała z wieloma uznanymi. Aktualnie pracuje nad debiutanckim albumem „DO SE”, inspirowanym muzyką ludową regionu z którego pochodzi.

Michał Marek Ciesielski – kompozytor, aranżer i pianista jazzowy. Muzyk wszechstronny, współpracujący z wieloma artystami sceny trójmiejskiej, lider zespołu Confusion Project, z którym nagrał dwie płyty.

Adam Golicki – Zdobywca I miejsca na Ogólnopolskim Konkursie Perkusyjnym we Wrocławiu (2003); z zespołem Paul Band zdobywca I miejsca oraz nagrody dla najlepszego instrumentalisty na Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni (2005).

Paweł Urowski – Kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor. Zdobywca nagród i kilku wyróżnień indywidualnych w konkursach jazzowych, takich jak m.in. EIM, Jazz Juniors czy Krokus Jazz Festiwal. Nagrał 16 płyt, w tym album nominowany do Fryderyka 2010, wydany w ramach formacji Dziki Jazz (Kamiński, Pater, Urowski, Gorzycki). Współpracował z wieloma znanymi muzykami oraz z Teatrem Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni przy spektaklach m.in. „Zły,” „Piotruś Pan”, „Spektakl Sylwestrowy”

ORANGE TRANE

Orange Trane działa od 1994 roku z przerwami. Jego założycielem jest basista Piotr Lemańczyk. W zespole grali tacy muzycy jak Sławek Jaskułke czy Dariusz Herbasz. Obecny, stabilny skład reaktywowanej w 2011 roku formacji tworzą: Dominik Bukowski (wibrafon), Piotr Lemańczyk (kontrabas) i Tomasz Łosowski (perkusja). Q tym składzie zespół wydał płytę Acoustic Trio w 2012 roku. Wcześniejsze nagrania OT to Obertas i My Personal Friend. W lutym ukaże się nowa płyta OT Fugu.

Piotr Lemańczyk – kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor. Jest laureatem konkursów jazzowych: Jazz Juniors 95 i 96 w Krakowie (nagrody za indywidualność, kompozycje oraz jako najlepszy instrumentalista); Jazz nad Odrą 96 (nagroda za kompozycje) oraz Pomorska Jesień Jazzowa 96, gdzie otrzymał Złoty Klucz do Kariery. Jest członkiem wielu czołowych polskich zespołów jazzowych oraz jedynym europejczykiem amerykańskiego zespołu Beatlejazz.

Dominik Bukowski – wibrafonista jazzowy, kompozytor, absolwent Katowickiej Akademii Muzycznej wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Zdobywca indywidualnego wyróżnienia na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Jazzowych w Gdyni (1999) oraz zwycięzca konkursu Bielskiej Zadymki Jazzowej 2002. Od 2003 zajmuje II miejsce w kategorii wibrafon roku w ankiecie Jazz Forum. Nagrał ponad 20 płyt. Współpracował i nagrywał z wieloma uznanymi muzykami, jego płyta Projektor znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych płyt 2005 roku według miesięcznika Jazz Forum, zaś ostatnia Vice Versa została nominowana do nagrody Fryderyki 2010. Autor muzyki do płyty Krystyny Stańko Kropla Słowa.

Tomasz Łosowski – perkusista, muzyk sesyjny, współpracował z takimi artystami jak: Robert Janson, Marek Biliński, Kasia Kowalska, Natalia Kukulska, Leszek Możdżer, uczestniczył w nagraniach ponad 40 płyt, w tym swoją solową C.V. Otrzymał tytuł Najlepszego Perkusisty roku 2004 w plebiscycie magazynu „Gitara i Bas + Bębny”. Autor pierwszej profesjonalnej szkoły na perkusję w Polsce wydanej przez pismo „Gitara i Bas + Bębny”. Współpracuje z pismem „Perkusista”, w którym cyklicznie ukazują się jego artykuły oraz szkoła na perkusję dołączana na płytach DVD.

BEATA PRZYBYTEK

Beata Przybytek – wybitna wokalistka, pianistka i kompozytorka, rodowita bielszczanka. Nagrodzona prestiżową nagrodą muzyczną Programu III Polskiego Radia im. Mateusza Święcickiego „Mateusz Trójki 2013”. Uhonorowana nagrodą Prezydenta Miasta Bielska-Białej w dziedzinie kultury i sztuki „Ikar 2013”. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie Kultury i Sztuki. Absolwentka i obecnie pedagog Instytutu Jazzu Akademii Muzycznejw Katowicach. Laureatka I miejsca w konkursie 29. Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Jej kariera wokalna zaowocowała do tej pory 5 albumami: You Don’t Know What Love Is (2003), The Island (2004), Wonderland (2006, dystrybuowany w Polsce i w Japonii), I’m Gonna Rock You (2012) oraz Czemuż się dzisiaj weselić nie mamy (2013). Patronaty nad tym ostatnim wydawnictwem objęły m.in. TVP Kultura, TVP Polonia oraz Trójka.

Artystka ma na koncie współpracę z wybitnymi przedstawicielami polskiej sceny jazzowej takimi jak Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Jarosław Śmietana, Piotr Wojtasik, Bernard Maseli, Wojciech Karolak czy Jazz Band Ball Orchestra. Brała udział w projekcie Fundacji Kalinowe Serce – „Śpiewając Jazz” u boku Marianny Wróblewskiej i Macieja Zakościelnego.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Kartuskim Centrum Kultury od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00, rezerwacja pod numerem telefonu: 58 681 29 39.

UWAGA – KONKURS!

Dla tych, którzy chcieliby uczestniczyć w tym wyjątkowym muzycznym wydarzeniu, przygotowaliśmy konkurs wspólnie z Kartuskim Centrum Kultury. Do wygrania jest pięć podwójnych wejściówek na koncert dla pięciu osób, które odpowiedzą na jedno proste pytanie:

Dlaczego lubię festiwal Jazz Bass Day w Kartuzach?

Odpowiedzi należy wysyłać na adres: konkurs.expresskaszubski@gmail.com, podając dodatkowo swój numer telefonu (do kontaktu w razie wygranej). Najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone wejściówkami. Na maile czekamy do czwartku, 9 lutego, do godz. 12.00.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [4]

 • 5 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # baron

  Nareszcie jakaś impreza kulturalna na poziomie. Gorąco polecam.

 • 4 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Instrumentalistyka + Wokalistyka

  na dobrym profesjonalnym poziomie do zagrania wszędzie w świecie.
  Wzorzec do naśladowania dla ambitnych amatorów mających ambicje do samorozwoju.
  Taka muzyka przybliża nas do świata i wyciąga z prowincjonalnego grajdoła. Prosimy o więcej !!

 • 4 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do poprzednika

  Również "wzorzec do naśladowania dla SŁUCHACZY, mających ambicje do samorozwoju".

 • 3 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jazz

  To aż dziw że mjećo nie zaorał tej imprezy. Przecież to zła lemanka ją wymyśliła z panem Lemańczykiem. I niech mjećo się nie waży. Ręce precz.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.