Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

 Reklama Bat

XIV Kaszubska Droga Krzyżowa w Sianowie

Opublikowany: 2017-03-15 13:27 Autor: nadesłane

31 marca odbędzie się coroczna Kaszubska Droga Krzyżowa w Sianowie. Uroczystość rozpocznie się o godz. 17.00 w sanktuarium Królowej Kaszub w Sianowie, skąd nastąpi procesjonalne wyjście na plac pielgrzymkowy.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

Tradycyjnie rozważania pasyjne przeczytają uznani lektorzy całego kaszubskiego regionu. Autorem tegorocznych rozważań pasyjnych są klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Co roku powstają nowe teksty ściśle związane z aktualnym czasem i duchowymi potrzebami współczesnego świata.

Prosimy wszystkich uczestników o zabranie ze sobą modlitewników. Tekst Drogi Krzyżowej i pieśni ujęty jest w: „Më trzimómë z Bògã”, „Ojcze nasz”, „Przez Krziż do Bòga”, „Ksążeczka do nôbòżéństwa” lub w śpiewniku „Dlô Was Panie”.

W 2016 roku ukazała się obszerna monografia sanktuarium. Jest to praca doktorska E. Pryczkowskiego obroniona na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Po nabożeństwie odbędzie się prezentacja dzieła. Swoją obecność zapowiedzieli znani profesorowie związani z Uniwersytetem Gdańskim, między innymi prof. Andrzej Groth, prof. Andrzej Romanow i prof. Bolesław Hajduk.

fot.archiwum/W.Drewka

Prowadzenie i słowo Boże: ksiądz: ks. dr Daniel Knapiński, śpiew: „Zemia Lãbòrskô”. Organizatorzy: parafia NNMP Królowej Kaszub w Sianowie, o/ZKP w Baninie, o/ZKP w Sianowie.

(G.P.)

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [7]

 • 1 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # naprowda warto

  o/ZKP Banino swiąty Genek zaprasza

 • 1 2 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tito

  Pan Genek to wielki propagator Kaszub! Takich Ludzi więcej. Szacunek.

 • 0 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # anty

  " Po nabożeństwie odbędzie się prezentacja dzieła."

 • 0 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # kaszub

  Bez prezentacji, lansu i wciskania wiernym przeróżnych ,,akcesoriów" już nic się nie odbywa. Kościoły szczególnie w czasie rekolekcji stają się targowiskiem, bazarem itp.

 • 0 1 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Koszykowy

  Nie zapominać zabrać ze sobą portfelow. Będzie kolekta cicha. Tylko papierowe.

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ???

  Podzielono kasę na organizacje pozarządowe i ZKP BANINO nie otrzymało wsparcia :

  Wsparcia w tym zakresie nie udało się uzyskać m.in. ZKP w Baninie na stworzenie książki pokonferencyjnej o sanktuarium Królowej Kaszub czy Stowarzyszeniu Odtwórców Historycznych Drużyny „Niflheim” z Łubiany na przeprowadzenie lekcji w kartuskich szkołach, które miałyby pokazywać kulturę epoki wikińskiej.

 • 1 0 1 rok temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # pątnik

  ja proponuje trochę pokory i skromności Pan Jezus żył skromnie i nie dla pokazu a niektórzy uczestniczy w Sianowie się pokażą bo mają parcie ma szkło i media.Po co nagłaśniać te Drogę Krzyżową czy ci co przyjadą biorą udział w innych drogach Krzyżowych sami niech sobie odpowiedzą

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.