Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

W piątek zakopią skrzynię czasu mieszkańcow Kartuz na 100 lat

Opublikowany: 2017-06-07 11:19 Autor: Wojciech Drewka

Już w najbliższy piątek o godzinie 19:00 przy kartuskim Muzeum Kaszubskim zostanie zakopana skrzynia z pamiątkami dla kartuzian z 2117 roku. Każdy może przynieść coś, co chciałby pokazać przyszłym pokoleniom.

Inicjatorem i pomysłodawcą akcji jest Piotr Smoliński, szef Klub Literatury i Sztuki im. Grażyny Pytki działającego przy kartuskiej Bibliotece. Organizatorzy chcą stworzyć „wehikuł czasu” zawierający przedmioty, które pozwolą dowiedzieć się czegoś o nas ludziom, którzy będą żyli w Kartuzach za 100 lat. Każdy może przynieść jakiś drobiazg, list, fotografię, którą chciałby umieścić w specjalnej skrzyni. Skrzynia z wszystkimi zebranymi pamiątkami zostanie zakopana w ogrodzie Muzeum Kaszubskiego.

Organizatorzy pomyśleli także o osobach, które 9 czerwca nie będą mogły uczestniczyć w wydarzeniu. Od 9 maja pamiątki można też przekazywać w specjalnych punktach w Czytelni w Bibliotece Publicznej oraz w Muzeum Kaszubskim. Najlepiej jednak samodzielnie umieścić przedmiot w skrzyni w dniu imprezy, czyli w najbliższy piątek o godzinie 19:00.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [5]

 • 1 3 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Służka

  Chciałbym przynieść moją metrykę urodzenia, ale nie wiem, czy cenzura (IPN) pozwoli. Bo mój kochany tata jest księdzem i to się może wydać. Ale mam kłopot, - poradźcie co zrobić.

 • 2 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Przyniosę swoje jadłospisy rodzinne

  Za sto lat nasi potomkowie zdziwią się, jakie dobre obiady my mieliśmy, podczas gdy oni będą połykać schabowego z kartoflami wyciskanego z tubki (jak pasta do zębów).

 • 1 1 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # hmmm

  A ja się martwię, że za 100 lat nikt tego nie odkopie, bo jak tak dalej pójdzie to po naszym uroczym miasteczku zostanie tylko wspomnienie w annałach historii. Młodzi stąd wyjeżdżają a my wiecznie żyć nie będziemy.

 • 1 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # wyżej

  Za 100 lat Kartuzy będą prawie w centrum Gdańska i życie będzie tu żwawe jak w sypialni mrowiska. Wszystko wykopią, bo fundamenty będą ciągle wylewane pod nowe budynki stawiane przez drukarkę 3D.

 • 0 0 8 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # hmmm

  Ale masz wizję , Bogu dzięki że ja już wtedy będę w krainie wiecznej szczęśliwości:)

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.