Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Stężyca. Podczas festynu będzie można dołączyć do bazy dawców szpiku i pomóc Kasi z Sierakowic

Opublikowany: 2017-06-05 15:54 Autor: Magda Dzienisz

Podczas niedzielnego festynu organizowanego przy Zespole Kształcenia i Wychowana w Stężycy będzie można zarejestrować się do bazy dawców szpiku. Akcja organizowana jest z myślą m.in. o Kasi z Sierakowic, która czeka na genetycznego bliźniaka, by móc otrzymać przeszczep i wrócić do rodziny.

O Kasi Papce z Sierakowic – 27-letniej młodej mamie, która w 7 miesiącu ciąży dowiedziała się o chorobie: chłoniaku limfoblastycznym, pisaliśmy wielokrotnie. Od kilku miesięcy Kasia przebywa w szpitalu, a jej marzeniem jest powrót do domu, do synka i męża. Wciąż czeka na genetycznego bliźniaka, by móc otrzymać przeszczep.

W maju w kilku miejscowościach powiatu kartuskiego odbywały się Dni Dawcy Szpiku. Wówczas do bazy DKMS zarejestrowało się około 1000 osób. Już w niedzielę 11 czerwca kolejna okazja, by pomóc Kasi i innym cierpiącym na raka. W Stężycy odbędzie się festyn „Grunt to rodzinka” organizowany przy tamtejszym Zespole Kształcenia i Wychowania – tam na specjalnym stoisku będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Dokonać tego będzie można w godz. 14.30 – 18.00.

Więcej o Kasi Papce przeczytasz tutaj, tutaj zaś pisaliśmy o majowych Dniach Dawcy Szpiku.

Jeden z punktów DKMS działający podczas Przebojowej Majówki, która odbyła się w Stężycy. W najbliższą niedzielę w miejscowości odbędzie się kolejna akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. fot. archiwum/W.Drewka

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.