Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

 Reklama Bat

Festiwal "Ludzie dla Ludzi". Stowarzyszenia i fundacje zapraszają - czeka mnóstwo atrakcji

Opublikowany: 2017-07-06 14:03 Autor: Magda Dzienisz

Warsztaty malarstwa, zabawa z językiem kaszubskim, możliwość poznania kaszubskich haftów, skorzystanie z bezpłatnych badań profilaktycznych, giełda książek używanych... wszystko to i jeszcze więcej czeka na tych, którzy w sobotnie popołudnie udadzą się do Parku Solidarności w Kartuzach. Odbędzie się tam Festiwal Ludzie dla Ludzi.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

Stowarzyszenia i fundacje z terenu powiatu kartuskiego przygotowały dla mieszkańców sporo atrakcji. Wszystko to czeka od godz. 16.00 w Parku Solidarności w Kartuzach. Na specjalnych stoiskach przygotowanych przez organizacje będzie można dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy i ciekawie spędzić czas.

Ubiegłoroczny Festiwal Ludzie dla Ludzi. fot. archiwum/M.Dzienisz

- Ma to być okazja dla mieszańców do poznania niezwykłych ludzi, którzy swój wolny czas poświęcają drugiemu człowiekowi – informuje Starostwo Powiatowe w Kartuzach.

Kaszubski Uniwersytet Ludowy zaprasza na rodzinną wyprawę w świat kaszubskich haftów – wystarczy przynieść koszulkę i pomalować ją wspólnie w kaszubskie wzory. Będzie można pokolorować kaszubskie kolorowanki wspólnie ze Studiem Berda, pomalować kubek czy pograć w grę fleszową „Star Remus” i nauczyć się kilku kaszubskich słówek.

fot. nadesłane/KUL

fot. nadesłane/KUL

Na innych stoiskach będzie można dowiedzieć się o sposobach rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych, o udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz o tym jak zostać wolontariuszem, a także skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych. Podczas Festiwalu odbędzie się giełda książek używanych przygotowana przez Stowarzyszenie Chmielno NON STOP warto więc zabrać ze sobą przeczytane już książki, aby wymienić je na inne tytuły.

Na najmłodszych czeka wiele konkursów i atrakcji, a jedną z nich jest możliwość wygrania spaceru z żywymi alpakami, które będzie można podziwiać podczas całego festiwalu.

(oprac. na podst. mat.pras.)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.