Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Letni Festiwal Muzyki Kameralnej w Sierakowicach

Opublikowany: 2017-07-10 12:42 Autor: redakcja

W ramach 7. edycji Letniego Festiwalu Muzyki Kameralnej w Sierakowicach w najbliższą sobotę będzie można usłyszeć pieśni ludowe o tematyce związanej z zamążpójściem. Repertuar ten wykonana gdański kwartet wokalny Floridus z towarzyszeniem fisharmonii, na której zagra Adam Tański.

W ramach tegorocznej edycji przewidziano cztery różnorodne koncerty. Na inaugurację festiwalu zabrzmiała muzyka instrumentalna w wykonaniu Duo del Gesù. W sobotę 15 lipca w Drewnianym Kościele w Sierakowicach zabrzmią pieśni ludowe o tematyce związanej z zamążpójściem, repertuar ten wykonana gdański kwartet wokalny Floridus z towarzyszeniem fisharmonii, na której zagra Adam Tański.

19 sierpnia w wykonaniu Scholi Cantorum gdańskiej Akademii Muzycznej usłyszeć będzie można utwory wczesnych epok poczynając od chorału gregoriańskiego na kompozycjach takich twórców jak Bartłomiej Pękiel, Grzegorz Gerwazy Gorczycki kończąc.

W ramach finału zaplanowano też koncert w wykonaniu studentek śpiewu solowego klasy dr Marzeny Michałowskiej z poznańskiej Akademii Muzycznej. Ich muzyczne prezentacje związane będą z warsztatami wokalnymi, które od trzech lat odbywają się w sezonie letnim w Sierakowicach. Wystąpią 20 sierpnia.

Festiwalowa muzyka wybrzmiewać będzie w Zabytkowym Drewnianym Kościele oraz kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Sierakowicach. Więcej szczegółów na stronie www.discantus.pl.

fot. discantus.pl

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.