Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Zaplanuj weekend: zabawa z kapelami weselnymi, koncert Margaret i festyn z gwiazdami w Przyjaźni

Opublikowany: 2017-07-13 13:05 Autor: Magda Dzienisz

Nadchodzący weekend obfitował będzie w różnego rodzaju wydarzenia. W Sierakowicach i Ostrzycach już po raz czternasty odbędzie się "Knieja", gwiazdą sierakowickiej odsłony tej imprezy będzie Margaret. W piątek w Ostrzycach grać będą weselne kapele, a w Przyjaźni wystąpią m.in. wykonawcy disco-polo oraz Szymon Wydra.

Koncerty, festiwale, folklor – najbliższe dni pełne będą tego rodzaju wydarzeń. Tradycyjnie podpowiadamy, gdzie warto bawić się podczas nadchodzącego weekendu.

PIĄTEK, 14 lipca

W Sierakowicach o godz. 11.00 w drewnianym kościółku otwarta zostanie wystawa fotograficzna pt. „Leśny zwierzyniec” Nadleśnictwa Kartuzy. Wystawa czynna będzie do 30 września 2017 r.

W Ostrzycach już po raz czwarty odbędzie się Kaszubski Przegląd Zespołów Weselnych. Kapele walczyć będą o głosy publiczności i miano najlepszego zespołu weselnego 2017 roku. Impreza rozpocznie się o godz. 17.30.

fot. red.

SOBOTA, 15 lipca

We Wdzydzach Kiszewskich w dniach 15 -16 lipca odbędzie się największy kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego – Jarmark Wdzydzki. W programie także akcja „Pomorskie dla zdrowia” organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego przy współudziale Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie.

W Sierakowicach i Ostrzycach trwać będzie Festiwal Kultury Łowieckiej Knieja. Tradycyjnie odbędzie się Przegląd Sygnałów i Muzyki Myśliwskiej, zaplanowano też konkurs oceny poroży jeleni. Będzie kuchnia myśliwska, pokaz rasy psów myśliwskich, pokaz tańca dawnego. W sobotę w Sierakowicach o godz. 22.00 wystąpi Margaret.

Do Przyjaźni zjadą z pewnością tysiące miłośników dobrej zabawy – o godz. 15.00 rozpocznie się tu festyn. Będą konkursy dla rodzin, park rozrywki i dużo muzyki. Wystąpią Veegas, Szymon Wydra & Carpe Diem, Joanna Sakr, After Party, Diadem.

Podczas Festynu Przyjaźni, tak jak w ubiegłym roku roku, prowadzona będzie zbiórka pieluch, chusteczek, szamponów i wszelkiego rodzaju produktów dla podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

W Sierakowicach w Drewnianym Kościele o godz. 19.00 zabrzmią pieśni ludowe o tematyce związanej z zamążpójściem, repertuar ten wykonana gdański kwartet wokalny Floridus z towarzyszeniem fisharmonii, na której zagra Adam Tański. Koncert odbędzie się w ramach Letniego Festiwalu Muzyki Kameralnej.

NIEDZIELA, 16 lipca

W Żukowie odbędzie się kolejna odsłona Żukowskiego Lata Muzycznego. O godz. 16.00 na dziedzińcu kościoła pw. WNMP zabrzmi muzyka klezmerska i bałkańska.

W Kartuzach na Rynku o godz. 17.00 zabrzmią dźwięki latino – zagra Felipe z Kolumbii. To kolejny koncert z cyklu „Muzyka Świata”.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [1]

  • 2 1 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

    w sierakowicach już sprawdzają czy playback działa :) będzie moc! po co na żywo śpiewać jak można puścić nagranie ;)

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.