Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Jak spędzić długi weekend w powiecie? Szykuje się sporo imprez i wydarzeń

Opublikowany: 2017-08-10 11:36 Autor: Magda Dzienisz

Mieszkańcy powiatu kartuskiego i turyści wypoczywający na Kaszubach z pewnością nie będą narzekać na nudę podczas długiego sierpniowego weekendu. W Stężycy odbędzie się największa impreza tego lata - Disco pod Gwiazdami, a melomani będą mogli odprężyć się w Ostrzycach na Festiwalu Przyjemności Muzycznych. Oprócz tego ciekawie będzie też m.in. w Sierakowicach, Kartuzach czy Żukowie.

REKLAMA

Wielkimi krokami zbliża się długi sierpniowy weekend. Szykuje się wiele ciekawych koncertów i różnego typu imprez w powiecie kartuskim. Będzie w czym wybierać!

fot. red.

SOBOTA, 12 sierpnia

W Kartuzach o godz. 12.15 na Rynku kolejna odsłona artystycznego pleneru. Swoje dzieła zaprezentują Anna Gross i Tomasz Gos.

W Kartuzach w Muzeum Kaszubskim w godz. 14.00-18.00 odbędzie się Etno-Prezentacja. W programie m.in. prezentacja obozowiska i rzemiosła Słowian w wykonaniu Drużyny Pomorskiej Wilce, pokaz garncarski, kowalski, plecionkarski, malowanie na desce, kuchnia kaszubska.

W Sierakowicach w tutejszym amfiteatrze o godz. 18.00 rozpocznie się Kaszubska Noc pod Gwiazdami, której towarzyszyć będzie zlot pojazdów PRL. O 22.00 wystąpi zespół reggae – Tabu.

W Stężycy w tamtejszym amfiteatrze odbędzie się Disco pod Gwiazdami. Impreza rozpocznie się o godz. 19.30, otwarcie bram o godz. 18.00. Pierwszego dnia wystąpią: Akcent z recitalem Zenka Martyniuka, De Mono z okazji jubileuszu 30-lecia zespołu, Kayah, Ryszard Rynkowski, Urszula, Izabela Trojanowska, Honorata Skarbek, Classic, After Party i wiele innych.

W Ostrzycach na scenie nad jeziorem w Ostrzycach już po raz 9. odbędzie się Festiwal Przyjemności Muzycznych. Gościć będą uznani wykonawcy polskiej sceny muzycznej. Pierwszego dnia zagrają: Voice Band & Anita Lipnicka, Julia Marcell, w jazzowej oprawie zabrzmią także utwory gwiazdy pop Justina Timberlake’a. Start koncertów: godz. 19.00, wstęp wolny.

NIEDZIELA, 13 sierpnia

W Kartuzach, Żukowie, Sulminie odbędzie się akcja Nakręć się dla Milenki. W jej ramach zebrane zostaną pieniądze na leczenie chorej dziewczynki. O godz. 11.30 w Sulminie wystartuje bieg, o godz. 14.00 z Parku Solidarności w Kartuzach wyruszą motocykle i stare, oryginalne pojazdy w stronę Sulmina. O tej samej godzinie z Żukowa do Sulmina jechać będą rowerzyści, a z Niestępowa jeźdźcy na koniach. Do Sulmina dotrą około godz. 15.00 – tam odbędzie się festyn, zagra m.in. Eratox.

W Sulęczynie na placu przy GOK-u rywalizować będą strażacy z jednostek OSP z Mściszewic, Kistowa i Sulęczyna. Odbędą się tu Gminne zawody sportowo-pożarnicze i strażacki festyn. Dla widzów nie zabraknie też innych atrakcji, będzie grochówka, koncert i wspólna biesiada strażacka. Start: godz. 14.00.

W Kaszubskim Uniwersytecie Ludowym w Wieżycy o godz. 17.30 odbędzie się wernisaż na zakończenie Pleneru Twórczości Regionalnej.

W Żukowie w kościele pw. Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30 II Letni Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Na organach zagra Mateusz Rzewuski.

W Stężycy kolejny dzień imprezy Disco pod Gwiazdami. Wystąpią zagraniczni wykonawcy, m.in.: Opus, Mauro, Londobeat, Ryan Paris.

W Ostrzycach o godz. 19.00 rozpocznie się drugi dzień Festiwalu Przyjemności Muzycznych. Wystąpią: Soulmates, Marek Dyjak i Mietek Szcześniak. Wstęp wolny.

W Chmielnie o godz. 19.00 w miejscowym kościele odbędzie się koncert z cyklu Usłyszeć Chmielno. Wystąpi kwartet smyczkowy Amber String Quartet.

WTOREK, 15 sierpnia

W Wygodzie Łączyńskiej przy kościele, po mszy o godz. 11.30, odbędzie się tradycyjny jarmark dożynkowy. Będą występy lokalnych zespołów, konkurs kulinarny, stoiska z regionalnymi potrawami.

W Reskowie dorośli, dzieci i młodzież będą mogli rywalizować w jeździe na rolkach. Odbędzie się tu Puchar Kaszub w tej dyscyplinie – młodsi będą mieli do pokonania dystans 600 m i 1000 m, starsi – 21 km. Biuro zawodów będzie czynne od godz. 12.00.

W Żukowie w dniu odpustu parafii pw. WNMP, na placu przy kościele odbędzie się XVI Festyn Rodzinny. Rozpocznie się o godz. 14.00. W programie m.in.: przegląd kultury i folkloru kaszubskiego, stoiska z kuchnią kaszubską, rękodziełem, warsztaty z projektowania czepców i haftów kaszubskich.

W Tuchomku na plaży przy Ośrodku Wczasowym „Oleńka” w Tuchomku odbędzie się Pływanie na Byle Czym. Start: godz. 14.00, w programie – wodowanie i parada jednostek pływających, atrakcje dla dzieci i dorosłych, mecz KGW o puchar Burmistrza. Zwycięzca najbardziej zdumiewającej konstrukcji wygra 700 zł.

W Kartuzach o godz. 19.00 w kolegiacie koncert maryjny w ramach 35. Kartuskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Wystąpią: Małgorzata Rocłwska (sopran), Jacek Szymański (tenor), Dariusz Wójcik (bas/recytacja), Katarzyna Olszewska (organy).

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [6]

 • 2 1 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

  disco ponad wszystko

 • 0 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Qwerty

  ostatnie podrygi lata???

 • 1 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zapraszam

  W niedzielę serdecznie zapraszamy na piknik rodzinny do Gowidlina.
  Będzie dobra zabawa i dużo konkursów. Wstęp wolny

 • 0 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # gdzie

  Rock , Blues ?? wszyscy nie słuchają disco z pola

 • 0 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Brawo Ostrzyce!

  U Was można się odchamić:) Będziemy.

 • 1 0 10 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Dora

  W sierakowicach będzie reggae! Znów robią imprezę w czasie kiedy w stezycy jest disco polo i wszyscy tam jadą. A ogólnie to w sierakowicach to jakaś porażka. Prowadzący do bani, organizacja do bani. Tylko Margaret im się udała w tym sezonie!!!

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.