Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

 Reklama Bat

Jak spędzić weekend? Koncerty, dożynki, "najazd" wikingów - jest w czym wybierać

Opublikowany: 2017-08-24 12:51 Autor: Magda Dzienisz

Na mieszkańców i turystów czekają ciekawe imprezy organizowane na Kaszubach. W Kartuzach odbędzie się wyjątkowy festiwal nowoczesnej kaszubszczyzny, a w niedzielę w powiecie szykują się dożynki - w Przodkowie zaśpiewa Krzysztof Krawczyk. Natomiast sąsiednie Wdzydze zamienią się w wioskę Słowian i Wikingów.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

SOBOTA, 26 sierpnia

W Kartuzach na jeziorze Klasztornym Małym odbędą się zawody spławikowe o Mistrzostwo Powiatu Kartuskiego. Zapisy seniorów rozpoczynają się od godz. 6.30. Każdy uczestnik musi posiadać kartę wędkarską i wykupione znaczki PZW na 2017 r. Zawodnicy będą łowić jedną wędką z brzegu jeziora na spławik. Stanowiska będą przydzielane drogą losowania, obowiązuje regulamin Polskiego Związku Wędkarskiego.

W Ostrzycach również odbędą się wędkarskie zawody – Media – Ostrzyce. Rozpoczynają się o godz. 8.00, a weźmie w nich udział 150 zawodników, w tym także środowisko medialne.

Wdzydze Kiszewskie w sąsiednim powiecie kościerskim w najbliższy weekend zamienią się w wioskę wikingów. Odbędą się tutaj Wdzydzkie Spotkania z Historią – widzowie będą mogli cofnąć się w czasie o około tysiąc lat i poznać intrygujący świat Słowian i Wikingów. Festiwal odbędzie się 26 i 27 sierpnia. W sobotę impreza rozpocznie się o godz. 13.00, będą walki wojów, turniej łuczniczy, a wieczorem pokaz fireshow i koncerty grup ROD oraz Netherfell.

W Kartuzach o godz. 16.00 rusza Kaszëbë Music Festiwal – święto nowoczesnej kaszubszczyzny. Będą spotkania podróżnicze, kino festiwalowe, kaszubskie kabarety, pokaz mody. Wieczorem czekają koncerty, zagrają: Czarodzieje z Kaszub, Damroka, Fucus, a o 22.00 – folkowy Żywiołak.

NIEDZIELA, 27 sierpnia

W Przodkowie odbędą się dożynki, które rozpoczną się mszą św. o godz. 13.00 w tutejszym kościele. Po niej kolorowy korowód przejdzie na stadion, gdzie odbędą się dalsze uroczystości – koncerty, konkursy itp. O godz. 20.00 wystąpi Krzysztof Krawczyk.

Miechucino będzie stolicą tegorocznych dożynek w gminie Chmielno. W miejscowym kościele o godz. 14.00 odprawiona zostanie msza święta, a o godz. 15.00 korowód przejdzie do Parku nad Jeziorem Długim. Tam rozpoczną się dalsze uroczystości, m.in. turniej sołecki. O godz. 20.00 wystąpi grupa Long Play.

W Wyczechowie na terenie Ecofarmy świętować będą rolnicy z gminy Somonino. Gminne dożynki rozpoczną się o godz. 14.00 mszą świętą polową. Będą występy orkiestry, zespołów muzycznych, zabawy z publicznością i dożynkowe konkursy.

W Gowidlinie i Sulęczynie uroczystości dożynkowe zostały odwołane, odbędą się tutaj tylko msze święte. Nabożeństwa dożynkowe odbędą się w miejscowych kościołach o godz. 14.00.

W Żukowie o godz. 16.00 na stadionie rywalizować będą strongmani. Zawody poprowadzi Irek Bieleninik.

W Kartuzach na Rynku ostatni koncert z cyklu „Muzyka świata”. O godz. 17.00 wystąpi zespół Mythos, który zabierze widzów w muzyczną podróż do Grecji.

W Żukowie o godz. 17.30 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego ostatni, finałowy koncert II Letniego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Wystąpi organista archikatedry łódzkiej Jakub Garbacz.

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [6]

 • 0 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # o 13 ?

  przecież ludzie są w pracy !

 • 0 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # sierakowiczanka

  A czemu odwołano Dożynki?

 • 4 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @sierakowiczanka

  bo liście jeszcze nie pozamiatane

 • 3 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # ...

  "w Przodkowie zaśpiewa Krzysztof Krawczyk. Natomiast sąsiednie Wdzydze zamienią się w wioskę Słowian i Wikingów." faktycznie wdzydze są sąsiadami przodkowa, gratuluję

 • 0 1 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Klaudia

  A w sierakowicach co będzie się działo??? Tak jak zwykle wielkie NIC!!!

 • 2 0 9 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Klaudia

  Mieliście podobno straszną nawałnicę, to wystarczy za sto szemranych "imprez". Chyba.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.