Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Co robić w weekend? Ostrzyckie Lato, finał festiwalu akordeonowego i policyjny festyn w Chmielnie

Opublikowany: 2017-08-04 11:22 Autor: Magda Dzienisz

Koncerty biesiadne i disco-polo, organowe, folkowe i akordeonowe - m.in. takie atrakcje czekają w najbliższy weekend w powiecie kartuskim. Ciekawie będzie zwłaszcza w Ostrzycach, Sulęczynie i Chmielnie. Podpowiadamy, gdzie się wybrać.

SOBOTA, 5 sierpnia

W Ostrzycach o godz. 11.00 ruszają zawody w ramach Żeglarskiego Pucharu Kaszub. Potrwają dwa dni, a startują w nich żeglarze z całego Pomorza.

W Ostrzycach o godz. 15.00 rozpocznie się sztandarowa impreza gminy Somonino – Ostrzyckie Lato. Na scenie na parkingu w Ostrzycach nie zabraknie ciekawych koncertów: w sobotę królować będzie biesiada. Wystąpi m.in. Eratox, a piosenki po śląsku zaśpiewają Claudia i Kasia Chwołka.

Na Złotej Górze w Brodnicy Górnej odbędzie się Goldhill Festival Zabrzmi muzyka klubowa, zagrają: Fafaq, DJ Yourant, Mikro. DJ HUBERTUSE (1/2 formacji Bounce Inc.), DBL, NEXBOY, OLDER GRAND, Leoś, BOYmusic. Festiwal rozpoczyna się o godz. 15.30.

W Sulęczynie o godz. 19.00 finał XV Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego. Na plenerowej scenie przy GOK-u zagrają: Anatoly Taran Trio (Białoruś), Tiago Rossato Show Ardanu (Brazylia) oraz Richard Galliano Quartet – „New jazz musette” (polska premiera projektu).

NIEDZIELA, 6 sierpnia

W Chmielnie odbędzie się XIV Festyn Wspólnie – Bezpieczne Chmielno. Rozpocznie się o godzinie 14.00 przemarszem sprzed GOK-u w Chmielnie na stadion sportowy. W programie wiele ciekawych atrakcji, m.in. konkursy dla dzieci i rodzin, symulacja pościgu policyjnego, pokazy pracy strażaków i policjantów.

W Ostrzycach kolejny dzień Ostrzyckiego Lata. Impreza rozpocznie się o godz. 14.00. W programie m.in. trzygodzinny program pn. „Diabelskie granie” – przy akompaniamencie kaszubskich kapel wszyscy chętni będą mogli zagrać na diabelskich skrzypcach. Na koniec wystąpi znana grupa folkowa Bubliczki.

W Kartuzach na Rynku o godz. 17.00 kolejny koncert z cyklu Muzyka Świata. Tym razem w podróż cygańskim taborem zaprasza zespół Hitano.

W Żukowie druga edycja Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Rozpocznie się o godzinie 17:30 w kościele Miłosierdzia Bożego i będzie odbywać się przez cztery niedziele sierpnia. Wykonawcy to znakomici artyści z całej Polski. Festiwal zainauguruje inicjator oraz dyrektor festiwalu Patryk Podwojski, który zagra na organach. Koncert uświetnią również sopranistka Angelika Podwojska oraz saksofonista- Szymon Zawodny.

W Kartuzach kolejny koncert w ramach Kartuskiego Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. O godz. 19.00 w tutejszej kolegiacie wystąpią: Łukasz Mateja – organy i Katarzyna Mateja – skrzypce.

Komentarze do artykułu Komentarze [1]

  • 2 0 7 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Zygmunt

    Złotej Górze nie wróżę sukcesów , chyba ,że wystąpi zespół Lemonianka i bezradni z utworem : jak rozpierniczać publiczną kasiorkę .

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.