Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Żukowo. W niedzielę rozpocznie się druga edycja Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej

Opublikowany: 2017-08-04 10:54 Autor: nadesłane

Druga edycja Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej rozpocznie się 6 sierpnia(niedziela) o godzinie 17:30 w kościele Miłosierdzia Bożego w Żukowie i będzie odbywać się przez cztery niedziele sierpnia. Wykonawcy to znakomici artyści z całej Polski. Festiwal zainauguruje inicjator oraz dyrektor festiwalu Patryk Podwojski , który zagra na organach. Koncert uświetnią również sopranistka Angelika Podwojska oraz saksofonista- Szymon Zawodny.

Piękne wnętrze kościoła oraz piękna muzyka korespondująca ze sobą sprawi ,że słuchacze będą mogli przenieść się w świat nieodkrytych dotąd barw i przeżyć. Organy znajdujące się we wnętrzu kościoła Miłosierdzia Bożego są największym i najlepszym instrumentem w powiecie kartuskim. Nie może Państwa zabraknąć na tym wspaniałym wydarzeniu.

fot. nadesłane

Wykonawcy:

Patryk Podwojski- organista archikatedry w Gdańsku-Oliwie, laureat wielu międzynarodowych i krajowych konkursów organowych. Student dyplomowego roku w klasie organów prof. Romana Peruckiego na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Aktywnie koncertujący organista i kameralista. Prezes Fundacji Promocji Sztuki im. Feliksa Nowowiejskiego , która jest organizatorem festiwalu

Angelika Podwojska- absolwentka szkoły muzycznej II st.w Gdańsku- Wrzeszczu w klasie śpiewu solowego . Obecnie studiuje w klasie śpiewu solowego dr Anny Fabrello w Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Szymon Zawodny- Absolwent Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie oraz we Wiedniu w klasie saksofonu. Laureat wielu znaczących nagród podczas konkursów międzynarodowych jak i krajowych. Obecnie rozpoczął kolejne studia w Akademii Muzycznej w Gdańsku związane z instrumentalistyką jazzową.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.