Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Borowo. Organizują kiermasz sadzonek i kawiarenkę, by zebrać środki na rozwój wsi

Opublikowany: 2017-09-18 11:57 Autor: Magda Dzienisz

Ciekawe wydarzenie organizuje w niedzielę 24 września Stowarzyszenie dla Borowa. W miejscowości odbędzie się kiermasz sadzonek, powstanie także kawiarenka, w której będzie można zakupić ciasto i kawę. Zebrane środki przeznaczone zostaną jako darowizny na cele statutowe Stowarzyszenia Dla Borowa.

Stowarzyszenie dla Borowa działa od kwietnia 2015 roku. Jak piszą jego członkowie – należą do niego mieszkańcy w różnym wieku zmotywowani do wysiłku, by zmieniać na lepsze miejsce, w którym mieszkają.

Mieszkańcom udało się już własnymi siłami wyremontować budynek po byłej kaplicy, w którym powstała świetlica wiejska. To właśnie tam spotykają się nie tylko podczas zebrań sołeckich – odbywają się tam warsztaty tańca, zbiórki harcerzy, spotkania dla pań czy zebrania Koła Miłośników Zieleni. Dzieci mogą pograć w piłkarzyki, spędzić razem czas.

fot. źródło: Facebook/Stowarzyszenie dla Borowa

W najbliższą niedzielę, 24 września, w tutejszej świetlicy organizowany jest kiermasz sadzonek i kawiarenka. W godz. 9.00-13.00 będzie można zakupić przeróżne rośliny, a także posilić się pysznym domowym ciastem, kawą i herbatą. Celem akcji jest zbiórka środków na cele statutowe Stowarzyszenia.

fot. nadesłane

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [2]

  • 4 0 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ale fajnie

    Zazdroszczę takich fajnych pomysłów i inicjatyw. Brawo! Coś milszego i ciekawszego niż disco polo i turniej gry w kapsle. Powodzenia. Chyba przyjadę:)

  • 2 0 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Jan z Tamowej Góry

    Serdeczne gratulacje za pomysł, życzę pomyślnego wykonania.Niechaj inni biorą przykład!

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.