Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Gdańsk. Wystawa poświęcona Franciszkowi Sędzickiemu - piewcy ziemi kaszubskiej

Opublikowany: 2017-10-19 12:37 Autor: nadesłane

Polska Akademia Nauk Biblioteka Gdańska zaprasza na ekspozycję poświęconą Franciszkowi Sędzickiemu oraz wystawę fotografii Edmunda Kamińskiego „Kaszuby bliskie sercu”. Wystawa czynna będzie od 24 października do 30 listopada w budynku PAN BG przy ul. Wałowej 24 w Gdańsku.

Biblioteka Gdańska wystawą o Franciszku Sędzickim, w 60. rocznicę jego śmierci, pragnie przypomnieć sylwetkę zasłużonego poety, działacza regionalnego i bibliotekarza, przywołać jego działalność literacką, społeczną i zawodową, a tym samym upamiętnić zasługi dla polskiej kultury.

- Materiał zgromadzony na wystawie pochodzi ze zbiorów PAN Biblioteki Gdańskiej. Pokażemy autografy wierszy, rękopisy, maszynopisy i drukowane wiersze, opowiadania oraz artykuły zamieszczane w prasie pomorskiej – informuje Anna Potorska z PAN Biblioteki Gdańskiej.

Ekspozycji towarzyszy wystawa fotografii „Kaszuby bliskie sercu” autorstwa Edmunda Kamińskiego, znanego i cenionego fotografika, działacza kaszubskiego, emerytowanego pracownika Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Na jego zdjęciach ukazane są krajobrazy, zabytki, uroczystości publiczne i życie powszednie na Pomorzu.

Wystawa będzie czynna od 24 października do 30 listopada 2017 r. (nowy budynek PAN BG, ul. Wałowa 24). Otwarcie odbędzie się we wtorek 24 października o godz. 13:00.

fot. nadesłane

(nadesłane: PAN BG)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.