Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Kartuzy. Koncert charytatywny dla hospicjum. Wystąpi zespół Trzecia Godzina Dnia

Opublikowany: 2017-10-11 10:27 Autor: Magda Dzienisz

Trzecia Godzina Dnia, najbardziej znany i najdłużej działający z zespołów w Polsce wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem, wystąpi w niedzielę w kościele pw. św. Wojciecha w Kartuzach. Podczas koncertu odbędzie się zbiórka na rzecz Kartuskiego Hospicjum Domowego Caritas.

W niedzielę w kościele pw. Św. Wojciecha o godzinie 19.00 odbędzie się koncert w wykonaniu zespołu TGD (Trzecia Godzina Dnia). To jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów w Polsce wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem. Twórczość TGD zaliczana jest do nurtu pop-gospel. Koncert odbędzie się w ramach akcji Dwa Światy, której celem jest zbiórka na rzecz Kartuskiego Hospicjum Caritas.

- Pomysł, nazwę i inicjatywę wymyśliło troje młodych ludzi, którzy pragnęli pomóc ludziom cierpiącym i chorym w naszym hospicjum. Wcześniej babcia jednego z twórców imprezy była pacjentką naszego hospicjum. Teraz impreza odbywa się już po raz czwarty, z każdym kolejnym rokiem udaję się zebrać coraz więcej środków na rzecz hospicjum. Koncerty, które odbywają się zawsze jesienią są również naszym podziękowaniem dla wszystkich wolontariuszy za ich wielką życzliwość i serce – informuje parafia pw. Św. Wojciecha w Kartuzach.

fot. hospicjumkcc.pl

Komentarze do artykułu Komentarze [4]

 • 0 7 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Maksymilian.

  Panie Jezu.....znowu będą Cię znieważać w Twoim Domu.....przecież tam mieszka Pan Jezus w tabernakulum...kapłani robicie jaskinię zbójców...powinien tam stanąć PAN JEZUS z batem i was nim wychłostać......jest przecież Dom Kultury.....to przez to znieważanie Boga, hospicjum nie może ruszyć z budową .....Czy wy kapłani tego nie widzicie????? Pycha przez was przemawia.....a to najgorszy grzech .....

 • 1 3 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # no nie wiem...

  ...chyba rzeczywiście lepszym miejscem na ten koncert byłaby sala w Domu Kultury. Chociaż pieśni ładne i faktycznie z chrześcijańskim przesłaniem. Nie wiem, w kościele pentakostalnym taka forma uwielbienia jest normą, ale rzeczywiście wierzących bardziej tradycyjnie to może dziwić albo oburzać?

 • 3 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Meloman

  A ja sądzę ze to odpowiednie miejsce na koncert bądź co bądź muzyki o tematyce religijnej. Kościół powinien otworzyć się na mlodych ludzi, do których taka forma przemawia najlepiej. Znam zespół TGD i ich utwory sa godne takiego miejsca jakim jest kościół. Nikt nie zmusza do przybycia.

 • 0 3 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Do melomana

  Nigdy się z tym nie zgodzę , że kościół jest godny tego zespołu, aby w nim wystąpić.....Kościół to Dom Boży gdzie mieszka Pan Jezus i to jemu należy się uwielbienie i chwała. Znając zachowanie ludzi(osłów) bo tak tylko można ich nazwać to będą krzyki ryki oklaski mając dla zespołu uwielbienie....co całkowicie sprzeczne z uwielbieniem BOGA....Opamiętajcie się...bo takie zachowanie nie przystoi chrześcijanom, a katolikom wogóle...Tak zachowują się protestanci......i wy do nich należycie (OSŁY)....

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.