Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

 Reklama Bat

Jak spędzić Mikołajki w powiecie kartuskim? Podpowiadamy, gdzie się wybrać

Opublikowany: 2017-12-05 11:23 Autor: Magda Dzienisz

Mikołajki to prawdziwa frajda dla najmłodszych, a także tych nieco starszych. W tym dniu również w powiecie kartuskim organizowane są specjalne imprezy z udziałem św. Mikołajów, prezentami i innymi atrakcjami.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

Zabawa ze świętym Mikołajem, konkursy, słodkie upominki szykuje się w Mikołajki i najbliższe dni w powiecie kartuskim. Odbędą się także kiermasze, koncerty, spektakle i sporo innych wydarzeń.

ŚRODA, 6 GRUDNIA

Kartuzy

W Parku Solidarności w Kartuzach o godz. 14.00 odbędzie się spotkanie ze Świętym Mikołajem. W programie zabawy, konkursy, wspólne śpiewanie oraz ciepła zupa.

fot. archiwum/M. Dzienisz

Żukowo

Burmistrz gminy Żukowo Wojciech Kankowski o godz. 14:30 dokona rozświetlenia choinki na placu przed budynkiem Urzędu Gminy. Kolędy zaśpiewają dzieci i panie z zespołu „Kaszubki”. Będzie również Mikołaj ze słodkościami dla najmłodszych.

Sierakowice

W mikołajki w centrum Sierakowic uroczyście włączona zostanie iluminacja na wielkiej choince ustawionej na parkingu w centrum miejscowości. Wcześniej zaś dzieci będą dekorować choinkę przygotowanymi przez siebie ozdobami. Dekorowanie choinki rozpocznie się o godz. 10.00, a zapalenie lampek i spotkanie z Mikołajem o godz. 16.00.

Chmielno

W Domu Kultury w Chmielnie o godz. 16.00 dzieci spotkają się z Mikołajem. W programie m.in. uroczyste zapalenie lampek, prezenty dla wszystkich dzieci, magiczna maszyna do niszczenia złych uczynków, skrzynka na listy do Świętego Mikołaja, spektakl pt. „Złota Rybka”, piernikowe szaleństwo, konkursy i kiermasz świąteczny.

CZWARTEK, 7 GRUDNIA

W Szkole Podstawowej nr 1, w budynku przy ul. Piłsudskiego 10 w Kartuzach o godz. 18.00 odbędzie się koncert świąteczny. Tegorocznemu koncertowi towarzyszyć będzie zbiórka na zorganizowanie paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących uczniów szkoły. W programie spotkania koncert „Dziś z radością wszyscy śpiewamy” oraz słodki poczęstunek.

PIĄTEK, 8 GRUDNIA

W Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach odbędzie się XVII Koncert Charytatywny Dzieci – Dzieciom. Będą stoiska ze świątecznymi ozdobami, kawiarenka, licytacja fantów podarowanych przez rodziców oraz wiele innych atrakcji. Magii temu wydarzeniu dodadzą występy uczniów.

fot. archiwum/M. Dzienisz

SOBOTA, 9 GRUDNIA

W gminie Sulęczno jak co roku pojawi się orszak św. Mikołajów. O godz. 8.30 wyjedzie z Sulęczyna, odwiedzi okoliczne miejscowości i około godz. 17.45 powróci na plac przy sulęczyńskim gimnazjum.

fot. archiwum

NIEDZIELA, 9 GRUDNIA

Sierakowice

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbędzie się Pokaz Stołu Bożonarodzeniowego. Rozpocznie się o godz. 14.00. W programie: gminne kolędowanie, konkurs na najpiękniejszy stroik, kiermasz bożonarodzeniowy.

fot. archiwum/W.D.

Szymbark

W Zespole Kształcenia i Wychowania w Szymbarku o godz. 15.00 rozpocznie się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Wystąpi chór szkolny, będą występy taneczne, zaśpiewa Monika Kitel – wokalistka, kompozytorka i uczestniczka Voice of Poland, zagra też kapela kaszubska Zgriwańce z Kościerzyny. Kiermasz zakończy się pokazem fajerwerków.

Kartuzy

W niedzielę w kartuskiej pływalni odbędą się Mikołajki. Dla wszystkich dzieci wstęp wolny, będą zabawy i słodkie upominki.

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [3]

  • 1 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # No tak

    A czy w KartUzach będą w tym roku karuzele też?

  • 0 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # somonino

    A w Somoninie????

  • 0 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ha ha

    A na Orliku basen w Sierakowicach w te mikołajki

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.