Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

 Reklama Bat

Stężyca. Specjalnym koncertem starosta kartuski podziękuje strażakom za ich pomoc

Opublikowany: 2017-12-05 13:41 Autor: Magda Dzienisz

W niedzielę 10 grudnia w Stężycy odbędzie się impreza pn. "Z potrzeby serca" organizowana przez Starostwo Powiatowe. Wystąpi kabaret Jurki, a zaproszeni są strażacy i wolontariusze, którzy uczestniczyli w usuwaniu skutków sierpniowej nawałnicy w powiecie kartuskim.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

Cztery miesiące po nawałnicy, która wyrządziła ogromne szkody także w powiecie kartuskim, zostanie zorganizowany specjalny koncert. Odbędzie się on w najbliższą niedzielę w Stężycy, w tutejszej sali widowiskowo-sportowej.

- Koncert „Z potrzeby serca” dedykowany jest wszystkim wolontariuszom i członkom Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, których praca i poświęcenie pomogły mieszkańcom powiatu kartuskiego dotkniętym skutkami sierpniowej nawałnicy na Pomorzu – informuje starosta Janina Kwiecień.

Wystąpi kabaret Jurki – na jego program składają się skecze, monologi i piosenki o różnorodnej tematyce obyczajowo-społecznej. Ich występ jest żywy, dynamiczny i za każdym razem nieco inny. Jurki tworzą sceniczne indywidualności: Agnieszka Marylka Litwin, Znany Wojtek Kamiński, Przemysław Sasza Żejmo, Marek Litwin. Po występie odbędzie się poczęstunek. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00, a zaproszeni są strażacy i wolontariusze.

fot. archiwum

Przypomnijmy, w wyniku nawałnicy, która przeszła przez Pomorze w nocy z 11 na 12 sierpnia, poszkodowanych zostało 31 gmin z 10 powiatów. Największe zniszczenia wystąpiły w powiatach bytowskim (gminy Parchowo i Studzienice), chojnickim (gminy: Brusy, Chojnice i Czersk), kartuskim (gminy Sierakowice i Sulęczyno) oraz kościerskim (gminy Dziemiany, Karsin i Lipusz). Poważne straty wystąpiły w 11 nadleśnictwach PGL Lasy Państwowe i w lasach prywatnych w 8 powiatach. Bezpośrednie straty wywołane nawałnicą wynoszą w województwie pomorskim prawie 2,7 mld zł.

Tak długotrwałej akcji, na taką skalę i angażującej tyle jednostek OSP i PSP w ostatnich dziesięcioleciach nie było w powiecie kartuskim. Strażacy wytrwale pracowali podczas nawałnicy, usuwali jej skutki jeszcze kilka tygodni po przejściu żywiołu. Niejednokrotnie narażali własne zdrowie i życie, dwóch z nich zostało rannych.

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [9]

 • 6 4 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # No tak rok wyborczy rozpoczęty

  Ten jedyny rok na cztery jest niesamowity...

 • 4 2 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Z szacunkiem

  ale czy nie lepiej wydać kasę przeznaczoną na ów koncert na doposażenie straży pożarnej ? ja rozumiem , ze należą sie brawa, szacunek strażakom, którzy niezmordowanie, w ciężkich warukach pelnili swoja służbę. Ale ludzie wykonujący każdy zawód, czy to lekarz, sprzataczka, kierowaca itd. powinni może mieć jakiś koncert..

 • 4 4 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # obywatel

  car walczy o stołek ;)

 • 4 4 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Fff

  Weźcie już dajcie spokój z tymi strażakami ,taką mają pracę i muszą ją odpenkać

 • 3 0 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Fff

  obyś nigdy nie potrzebował tej "odpenkanej" pomocy od strażaków!

 • 4 1 6 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Ok podziękowania wszystkim

  ale po co ten piknik raczej msza w kosciele a nie kabaret. Bardziej tu chodzi o promocje starostwa przed wyborami niż podziekowania.

 • 9 0 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Blondi

  ochotnicza straż to nie jest praca!!.. to pasja i chęć i niesienia pomocy drugiemu człowiekowi za free!... zrozumcie to, że w życiu nie wszystko robi się za pieniądze!!!

 • 2 0 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Andzia

  A ja myślę że to fajny pomysł. Niech mają trochę rozrywki. Narobili się. Msza, owszem nie zaszkodzi i można w każdej chwili odprawić, ale nie każcie im wiecznie tylko klęczeć!

 • 1 0 5 miesięcy temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # do Fff

  To podziękowanie skierowane jest głównie do Strażaków Ochotników czyli członków Ochotniczych Straży Pożarnych którzy bezinteresownie kosztem wolnego czasu ,zdrowia pomagali i pomagają ludziom w różnych sytuacjach zagrożenia nie czekając na pieniądze bo robią to za darmo i nie czekając na podziękowania

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.