Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

 Reklama Bat

Wigilia dla mieszkańców i Mikołaj dla dzieci na kartuskim Rynku

Opublikowany: 2017-12-15 10:39 Autor: Magda Dzienisz

W najbliższą sobotę 16 grudnia na tutejszym Rynku staną namioty z poczęstunkiem, będzie dzielenie się opłatkiem, wspólne śpiewanie kolęd i występy na scenie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00. Wcześniej, od godz. 14.00 na wszystkie dzieci czekać będzie Mikołaj.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

W sobotę na Rynku czeka sporo atrakcji. O godz. 14.00 na dzieci czekać będzie tutaj Mikołaj, do tego bezpłatna karuzela i pociąg, konkursy, gry i zabawy oraz darmowa fotobudka, gdzie będzie można zrobić sobie pamiątkowe jarmarkowe zdjęcie z Mikołajem i przyjaciółmi.

Wzorem innych miast, także w Kartuzach odbędzie się Wigilia dla wszystkich mieszkańców powiatu. Takie wydarzenie organizowane jest tu po raz drugi. Rozpocznie się o godz. 16.00.

- Wigilia to inicjatywa Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego, która będzie organizowana wspólnie z Gminą Kartuzy. Zapraszamy na nią wszystkich mieszkańców powiatu kartuskiego – informuje Aleksandra Kuczkowska, dyrektor Wydziału Ochrony Zdrowia i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi w Starostwie Powiatowym w Kartuzach.

Ubiegłoroczne spotkanie wigilijne w Parku Solidarności. fot. archiwum/Magda Dzienisz

Ubiegłoroczna, pierwsza Kaszubska Wigilia odbyła się w Parku Solidarności. Wówczas uczestniczyło w niej skromne grono mieszkańców. Nie pozwoliło to zwątpić organizatorom w ideę tej imprezy, zwłaszcza że była to jej pierwsza edycja.

fot. nadesłane

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [4]

 • 3 8 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Bolek

  Na dzieci bedzie czekal Mikolaj...Myslalem,ze na Kaszubach chodzi Gwiazdor,ale to pewnie efekt dobrej zmiany...A tak na marginesie,pytanko czy w Kartuzach planuje sie nazwanie jakiejs ulicy lub szkoly imienia J.Kaczynskiego?Nie moge sie doczekac...

 • 6 2 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Florian Walerianowski

  Rynek po remoncie zapewne bedzie nosil nazwę Marii Lecha Kaczyńskich i powstanie obelisk upamiętnienia wizyty byłego Prezydenta w Kartuzach

 • 0 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Swojak.

  Myślę czy by nie nazwać Florian?

 • 0 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # krtuzek

  Florian Walerianowski - Myślę że z nazwą ulicy to było by super upamiętnienie lepsze o nisz jakich kolwiek komuchów czy towarzyszy SB np : Bolek pozdrawiam życżąc Błogosławionych Świąt

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.