Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Żukowo. Spektakl Teatru bez barier. Wystąpią mieszkańcy i uczniowie

Opublikowany: 2017-12-04 13:43 Autor: nadesłane

W piątek 8 grudnia o godz. 18.00 w hali sportowo-widowiskowej w Żukowie odbędzie się spektakl Teatru bez Barier. Głównym założeniem projektu było przełamywanie barier oraz integracja grup społecznych młodzieży pełnosprawnej i osób z niepełnosprawnością poprzez warsztaty teatralne.

Odbiorcami projektu jest młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna, a wśród nich wyróżnić można trzy podgrupy. Pierwsza to istniejąca już grupa teatralna „Czeremuchy” działająca przy Ośrodku Kultury i Sportu w Żukowie. Druga to uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych interesujący się teatrem. Trzecią podgrupą są osoby z niepełnosprawnością ze Specjalnego Ośrodka Szkolno –Wychowawczego działającego w Żukowie.

Głównym założeniem projektu było przełamywanie barier oraz integracja grup społecznych młodzieży pełnosprawnej i osób z niepełnosprawnością poprzez warsztaty teatralne. Projekt ma charakter interdyscyplinarny, rozwijający kreatywność i potrzebę obcowania z kulturą.

Spektakl odbędzie się na hali widowiskowo – sportowej w Szkole Podstawowej nr 2 w Żukowie 8 grudnia br. o godzinie 18.00 i będzie ogólnodostępny dla mieszkańców Gminy Żukowo. Partnerami w projekcie są: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Żukowie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Żukowie oraz Teatr Szekspirowski.

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(nadesłane: UG Żukowo)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.