Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

 Reklama Bat

Żukowo. Bieg, koncerty, licytacje i fajerwerki na 26. finał WOŚP

Opublikowany: 2018-01-03 14:06 Autor: nadesłane

Bieg "Policz się z Cukrzycą", koncerty i licytacje - tak będzie wyglądał 26. finał WOŚP w Żukowie. Rozpocznie się o godz. 13.30 zmaganiem biegaczy, a o 15.00 w hali widowiskowo sportowej przewidziano dalszą - rozrywkową część imprezy. Na finał wystąpi kolumbijski wokalista Juan Felipe Alvarado. Final WOŚP zakończy się „światełkiem do nieba”, czyli pokazem sztucznych ogni.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

Na rzecz żukowskiego sztabu kwestować będzie 60. wolontariuszy, których będzie można spotkać na ulicach Żukowach, Leźna, Skrzeszewa, Przyjaźni i Chwaszczyna. Najmłodsza wolontariuszka ma zaledwie 4 lata, ale kwestować będzie już drugi rok.

fot. archiwum/M. Dzienisz

Kolejny raz wystartuje Bieg „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. Tak jak rok temu, będzie możliwość pobiegnięcia na dwóch dystansach – 2 km i 4 km, a na mecie każdy otrzyma pamiątkowy medal ufundowany przez firmę Champion Sport z Kartuz. Biuro zawodów, w którym można odebrać pakiety startowe będzie czynne od godz. 12.30, start biegu na krótszym dystansie o 13.30, na dłuższym o 14.00. Opłata startowa za udział w Biegu wynosi min. 10 zł, a pieniądze uzyskane z pakietów startowych trafią do puszek wolontariuszy żukowskiego Sztabu. Start biegów zlokalizowany jest przy Hali Widowiskowo – Sportowej w Żukowie, a trasa wiedzie ulicą Armii Krajowej. Dla wszystkich biegaczy Restauracja Gryf z Żukowa przygotuje ciepłą zupę.

Wręczenie pucharów i nagród dla najlepszych biegaczy nastąpi o godz. 15.00 w Hali Widowiskowo – Sportowej. Wówczas też rozpocznie się impreza, podczas której na scenie zobaczymy występy dzieci i młodzieży, a wśród nich laureatów II Gminnego Przeglądu Artystycznego. Nie zabraknie pokazów tanecznych w wykonaniu zespołów Perełki, Rapsodia, Niezabôtczi i par ze szkoły tańca Mambo, a na finał imprezy wystąpi kolumbijski wokalista Juan Felipe Alvarado. Tradycyjnie zakończymy wszystko „światełkiem do nieba”, czyli pokazem sztucznych ogni.

fot. archiwum/M. Dzienisz

Jak co roku uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Heweliusza przygotują pyszne ciasta, które będzie można spróbować w „Kąciku Łasucha”. Na Kramiku WOŚP każdy znajdzie coś dla siebie, a dodatkowo robiąc zakupy można wziąć udział w losowaniu cennych nagród. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach i zajęciach kreatywnych, wśród nich specjalną ofertę przygotowało Centrum Edukacyjno – Językowe MyTime.

OKiS w Żukowie zachęca firmy i osoby prywatne do przekazywania upominków i gadżetów na „licytacje”, które odbędą się około godziny 16.00, 17.00, 18.00 i 19.00. Nie zabraknie na nich sztandarowych pozycji wszystkich żukowskich licytacji czyli kosza produktów Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” oraz tortów z Cukierni Markiza.

Celem 26. finału WOŚP jest pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

(nadesłane: OKiS Żukowo)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [1]

  • 1 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Somsiad

    A ten co najwięcej dobrego robi i wszystko w czynie społecznym zgra?

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.