Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Kartuzy. Gratka dla miłośników jazzu. Wkrótce Jazz Bass Days

Opublikowany: 2018-02-05 12:34 Autor: redakcja

Po raz piąty w Kartuzach odbędzie się festiwal Jazz Bass Days. W tym roku potrwa dwa dni. Wystąpią m.in. Pilichowski Quartet, Adam Czerwiński MAP & Piotr Baron oraz Dorota Miśkiewicz z zespołem. Bilety w cenie 15 zł (dzień I) i 20 zł (dzień II) do nabycia w sekretariacie KCK.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

W dniach 17-18 lutego (sobota i niedziela) scenę Kartuskiego Centrum Kultury obejmą we władanie muzycy jazzowi. Z inicjatywy Piotra Lemańczyka, w Kartuzach odbędzie się jubileuszowa V edycja festiwalu Kartuzy Jazz Bass Days. Wydarzenie objął patronatem burmistrz Kartuz.

- Celem tego przedsięwzięcia jest prezentacja wartościowych projektów jazzowych, które powstają na terenie naszego kraju. Kartuski festiwal charakteryzuje przede wszystkim wysoka jakość, autentyczność i oryginalność prezentowanej muzyki – informuje kartuski Urząd Miejski.

fot. archiwum

Polski rynek muzyczny nasycony komercją spycha wartościowsze projekty na marginalny plan, tym samym powoduje utrudnienia w dostępie do nich. Piotr Lemańczyk uważa, że w tej sytuacji tym bardziej warto zaprezentować i przybliżyć mieszkańcom Kartuz muzykę różnorodną, ambitną i piękną, która ostatnio nie ma możliwości goszczenia w głównym nurcie mediów. I jak cudownie o muzyce powiedział Claude Debussy, „(…) niech prowadzi nas do krainy wyobraźni, czyli takiej, której nikt na mapie nie znajdzie”.

Podczas V edycji Kartuzy Jazz Bass Days 2018 wystąpią Trzaska, Jacobson, Gąsiorek Trio, Pilichowski Quartet, Jerzy Małek, Andy Ninvalle, Adam Czerwiński MAP & Piotr Baron oraz Dorota Miśkiewicz z zespołem.

Prowadzenie Przemek Dyakowski. Początek koncertów godz. 18.30. Bilety na pierwszy dzień w cenie 15 zł/os. Bilety na drugi dzień w cenie 20 zł/os. Do nabycia w sekretariacie Kartuskiego Centrum Kultury, ul. Klasztorna 1, tel. 58 681 29 39.

fot. kartuzy.pl

(info:kartuzy.pl)

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [2]

  • 6 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Profesjonalnych instrumentalistów

    zawsze warto usłyszeć, a tym bardziej z dodatkiem zrytmizowanej samby.

  • 4 0 4 miesiące temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Pięknie

    to napisano, że komercja spycha wartościowe projekty. Zwłaszcza na Kaszubach wszystko spycha na bok disco polo. Jak buldożer ryje ludziom wyczucie smaku.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.