Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Kartuzy. Uczniowie będą mogli zapoznać się z ofertą 30 szkół wyższych

Opublikowany: 2018-02-27 11:25 Autor: Magda Dzienisz

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu kartuskiego ponownie będą mieli okazję zapoznać się z ofertą uczelni wyższych, szkół policealnych, czy zasięgnąć informacji w poradnictwie pracy. Za tydzień, 6 marca, w ZSO na ul. Klasztornej odbędą się trzynaste już Powiatowe Targi "Nauka - Praca - Kariera"

Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Akademia Marynarki Wojennej, Akademia Morska czy też Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie – m.in. z ofertą edukacyjną tych uczelni będą mogli wkrótce zapoznać się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu kartuskiego. W szkole „na Klasztornej” po raz kolejny organizowane są specjalne targi, podczas których zaprezentuje się około trzydziestu szkół wyższych i szkół policealnych.

fot. archiwum/M. Dzienisz

- Bardzo ważnym krokiem w procesie podejmowania decyzji co do wyboru dalszej drogi kariery konieczne jest zdobycie aktualnej, rzetelnej informacji o kierunkach dalszego kształcenia i zawodach z profesjonalnych źródeł. Organizowane od lat dla uczniów powiatu kartuskiego Targi to umożliwiają – podkreśla Magdalena Plichta, doradca zawodowy ZSO Kartuzy.

Co roku swoje stoiska na targach mają także m.in. Powiatowy Urząd Pracy czy przedstawiciele policji. Targi „Nauka – Praca – Kariera” odbędą się we wtorek 6 marca w godz. 10.00 – 13.30 w Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Klasztornej 4 w Kartuzach.

(info: M. Plichta, oprac. M.Dz.)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [1]

  • 2 0 3 tygodnie temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Warto zainteresować się szkołami

    oraz ich specyfiką jak najwcześniej, aby wgryźć się w tematykę najbardziej Wam "podchodzącą" i wybrać szkołę i kierunek zapewniający chleb (z masełkiem) w dorosłym życiu. Stary belfer.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.