Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

 Reklama Bat

Dzień otwarty w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku

Opublikowany: 2018-03-07 15:12 Autor: nadesłane

W piątek 9 marca wszyscy zainteresowani nauką w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku mogą odwiedzić szkołę. Z oferty mogą skorzystać uczniowie szkól gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Gdańsku jest placówką oświatową prowadzącą edukację młodzieży i dorosłych. W ofercie znajduje się: Technikum Nr 2 dla młodzieży, Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 2 dla młodzieży, Liceum Ogólnokształcące dla dorosłych Nr 1, Szkoła Policealna dla dorosłych Nr 1, Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe.

Jako jedyna w Polsce szkoła prowadzi kursy kwalifikacyjne dla osób niepełnosprawnych. Od marca 2018 r. rusza pierwszy kurs kształcący na poziomie technicznym dla osób ze spektrum autyzmu.

fot. nadesłane

fot. nadesłane

- Kwalifikacyjne kursy zawodowe są pozaszkolną formą kształcenia ustawicznego. Dają możliwość przygotowania się w krótkim czasie do pracy na stanowisku wymagającym określonych kwalifikacji. Uczestnik kursu może realizować odrębnie wybraną kwalifikację, po ukończeniu której otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu. Po zdaniu egzaminu zawodowego w zakresie tej kwalifikacji, przeprowadzanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, otrzyma świadectwo potwierdzające daną kwalifikację. Natomiast po potwierdzeniu dwóch kwalifikacji oraz posiadaniu wykształcenia średniego, może uzyskać dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik – informuje Kierownik Biura Warsztatowego i Szkoleń w CKZiU Nr 1 w Gdańsku.

Piątek 9 marca jest dniem otwartym dla wszystkich zainteresowanych nauką w szkole. Placówka znajduje się przy Al. Gen. J. Hallera 16/18 w Gdańsku.

fot. nadesłane

fot. nadesłane

(nadesłane: CKZiU Gdańsk)

REKLAMA

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.