Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Chwaszczyno. W rozbudowanym budynku OSP będzie Strefa Kultury. Otwarcie w sobotę

Opublikowany: 2018-04-11 12:41 Autor: Magda Dzienisz

W Chwaszczynie powstaje miejsce spotkań dla wszystkich chcących rozwijać swoje pasje. W rozbudowanym budynku OSP mieścić się będzie Strefa Kultury z biblioteką, możliwością prowadzenia warsztatów, zajęć i spotkań autorskich. Otwarcie już w najbliższą sobotę, podczas uroczystości wystąpi Damroka Kwidzińska. W niedzielę odbędzie się Dzień Otwarty w placówce.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

W sobotę 14 kwietnia nastąpi uroczyste otwarcie Strefy Kultury w Chwaszczynie. Przecięciem wstęgi do publicznego użytku oddany zostanie rozbudowany budynek OSP w Chwaszczynie, który pełnić będzie także funkcję kulturalną.

fot. Facebook/Strefa Kultury w Chwaszczynie

- To miejsce spotkań otwarte dla wszystkich chcących rozwijać swoje pasje. W ofercie znajdą się różnego rodzaju warsztaty, zajęcia ruchowe, koncerty, spotkania autorskie i wiele innych. Strefa Kultury to także siedziba stowarzyszeń, organizacji pozarządowych oraz filia biblioteki w Chwaszczynie – informuje żukowski OKiS.

fot. Facebook/Strefa Kultury w Chwaszczynie

fot. Facebook/Strefa Kultury w Chwaszczynie

Rozbudowa OSP kosztowała blisko 2 mln zł. Inwestycję wykonał Zakład Usług Remontowo-Budowlanych Apollo z Nowej Wsi koło Kościerzyny.

W niedzielę w Strefie Kultury odbędzie się Dzień Otwarty. Zaplanowano czytanie bajek, gry i zabawy z animatorem, występ taneczny, pokazy sportowe, wystawę grafik i warsztaty rysunku. O 13.00 wystąpią Czarodzieje z Kaszub.

fot. nadesłane

(info: UG Żukowo)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [1]

  • 1 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

    Piękna inicjatywa.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.