Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Lubań. X Targi Ogrodniczo-Pszczelarskie

Opublikowany: 2018-04-10 10:48 Autor: nadesłane

W najbliższy weekend, tj. 14-15 kwietnia, Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu organizuje X Targi Ogrodniczo-Pszczelarskie. Pierwszego dnia w godz. 9.00-17.00 zakupić będzie można cebule kwiatowe, sadzonki kwiatów, warzyw oraz ich nasiona. Nie zabraknie również stoisk z architekturą ogrodową, narzędziami ogrodniczymi, sprzętem do pielęgnacji trawników.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

Ideą organizowanych Targów jest zachęcanie mieszkańców obszarów wiejskich, okolicznych miast do urządzania swoich ogrodów tak, aby były miejscem odpoczynku w otoczeniu kwiatów, krzewów oraz mebli ogrodowych. Wiosna jest do tych prac idealnym okresem.

Podczas targów firmy zaprezentują szeroki asortyment drzew, krzewów owocowych i ozdobnych. Zakupić będzie można cebule kwiatowe, sadzonki kwiatów, warzyw oraz ich nasiona. Nie zabraknie również stoisk z architekturą ogrodową, narzędziami ogrodniczymi, sprzętem do pielęgnacji trawników.

fot. nadesłane

Targi z roku na rok są coraz większe i przyciągają również firmy z branży budowlanej, ciepłowniczej, odnawialnych źródeł energii, motoryzację. Dużą część zajmuje prezentacja pszczelarska, począwszy od miodów na sprzęcie kończąc. Nie zabraknie stoisk handlowych, gdzie będzie można zakupić praktycznie wszystko, począwszy od odzieży, butów itp.

fot. nadesłane

fot. nadesłane

Oczywiście tradycyjnie będzie dostępne wesołe miasteczko, jak również stoiska gastronomiczne, stąd zaproszenie do przyjazdu całymi rodzinami, aby miło spędzić czas.

W drugim dniu Targów (15.04.2018 r.) o godz. 11.30 w Sali konferencyjnej PODR w Lubaniu odbędzie się konferencja pt. „Sympozjum pszczelarskie”.

fot. nadesłane

fot. nadesłane

(nadesłane: PODR)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [2]

  • 4 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @@@

    Polecam te targi jest tam mnóstwo rzeczy które się mogą przydać na podwórku... Naprawdę polecam

  • 5 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Tomasz Dorniak MASSUANA

    Wiedza o ochronie pszczół zatruwanych glifosatem jest najważniejsza, reszta to dodatki.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.