Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

 Reklama Bat

Pola Nadziei w powiecie. Będą zbierać środki na wsparcie kartuskiego hospicjum

Opublikowany: 2018-04-17 14:12 Autor: Magda Dzienisz

W Kartuzach, Sierakowicach, Somoninie, Sulęczynie w najbliższą niedzielę odbędzie się akcja Pola Nadziei. Wolontariusze w charakterystycznych żółtych koszulkach zbierać będą datki do puszek i rozdawać żonkile. Zaplanowano koncerty w Sierakowicach i Kartuzach, otwarcie sezonu motocyklowego, pokazy bractwa rycerskiego.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

Od kilku lat wolontariusze z powiatu kartuskiego włączają się w akcję „Pola nadziei”, mającą na celu pozyskanie środków na potrzeby Kartuskiego Hospicjum Domowego. Ideą akcji jest nie tylko pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los terminalnie chorego człowieka. Symbolem akcji są żonkile, które uosabiają nadzieję, przypominają o ludziach cierpiących, którzy oczekują towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

W najbliższą niedzielę 22 kwietnia w Kartuzach, Somoninie, Sulęczynie i Sierakowicach kwestować będą wolontariusze ubrani w charakterystyczne żółte koszulki. Wrzucającym datki do puszek rozdadzą żonkile.

Kartuzy

O godz. 13.30 na boisku przy ZSO nr 2 na os. Wybickiego ruszy specjalny „żonkilowy” festyn. W programie m. in: inauguracja sezonu motocyklowego, pokaz Starogardzkiego Bractwa Rycerskiego, zawody dla dzieci i koncert muzyki myśliwskiej. Będzie dmuchany plac zabaw dla dzieci, poczęstunek przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich.

fot. archiwum/M. Dzienisz

Sierakowice

W Sierakowicach o godz. 16.00 w zabytkowym Drewnianym Zabytkowym Kościele wystąpi Zespół Śpiewu Tradycyjnego „Źdźbło”. Zabrzmią polskie, ukraińskie i bułgarskie pieśni liryczne, obrzędowe, żartobliwe i żniwne. W czasie akcji odbędzie się też kiermasz Kół Gospodyń Wiejskich.

Wolontariusze z SP nr 2 z Sierakowic. fot. Facebook/Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach

fot. Facebook/Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach

Somonino i Sulęczyno

Od wczesnych godzin porannych na ulicach gmin Somonino i Sulęczyno kwestować będą wolontariusze – uczniowie lokalnych szkół.

fot. hospicjumkcc.pl

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.