Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Sulęczyno. Premiera płyty Accordion Virtuoso

Opublikowany: 2018-04-05 11:02 Autor: Wojciech Drewka

Już 14 kwietnia (sobota) o godz. 19.00 w sali OSP w Sulęczynie odbędzie promocja płyty "Accordion Virtuoso" znanego akordeonisty Pawła Nowaka.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

„Accordion Virtuoso” to pierwszy i długo wyczekiwany album tego typu w Polsce. Płyta utrzymana jest w konwencji muzyki rozrywkowej, ale co ważne w wydaniu wirtuozowskim. Nie nagrywane i przez wielu zapomniane utwory to klasyka akordeonu, która w wykonaniu Pawła A. Nowaka uzyskała nowy blask.

Repertuar „Accordion Virtuoso” to podróż przez historię rozrywkowej literatury akordeonowej od początku XX wieku do czasów współczesnych. Podróż jakże przyjemna dla słuchacza, a ze względu na wirtuozerię niezwykle wymagająca od wykonawcy.

W programie Pawła A. Nowaka usłyszymy kompozycje Pietro Frosiniego, w tym jego słynne wariacje nt. „Karnawału weneckiego” czy „Oczu czarnych”, utwory Pietro Deiro, Wolmera Beltramiego, Andre Astiera, Richarda Galliano oraz sporą dawkę francuskiego musette tak bardzo kojarzonego z akordeonem. Płytę „Accordion Virtuoso” rekomendują m.in.: Motion Trio, Kroke oraz sam mistrz Richard Galliano! Koncert poprowadzi dziennikarz radiowy i poeta Tomasz Olszewski. Wstęp wolny.

Paweł A. Nowak. fot. Piotr Zatoń/PIKphotography

(mat.pras.)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.