Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Żukowo. Wielkie sprzątanie rzeki Raduni

Opublikowany: 2018-04-11 12:21 Autor: Magda Dzienisz

W niedzielę 22 kwietnia po raz kolejny w Żukowie odbędzie się sprzątanie rzeki Raduni. Organizatorem jest Koło Wędkarskie 82 „Gryf” z Żukowa oraz Pomorski Przewodnik Wędkarski.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

Wędkarze, kajakarze i mieszkańcy Żukowa spotkają się, by wspólnie posprzątać brzegi rzeki Raduni. Takie wielkie sprzątanie organizowane jest po raz piąty przez Koło Wędkarskie 82 „Gryf” z Żukowa oraz Pomorski Przewodnik Wędkarski.

Wszyscy chętni spotkają się w niedzielę 22 kwietnia o godz. 9.00 w Żukowie przy ul. Kościerskiej, na placu pomiędzy Radunią a cmentarzem. Każdy otrzyma worki na śmieci i rękawiczki, a pełne worki odbierze specjalny bus. Na godz. 11.00 zaplanowany jest poczęstunek.

W ubiegłym roku w wydarzeniu wzięło udział 55 osób. Z koryta, dna i brzegu rzeki zebrano w sumie ok. 60 worków śmieci, takich jak opony, szyby, ramy okienne, folie różnego rodzaju, butelki plastikowe i szklane, a także puszki po piwie.

To już kolejna tegoroczna akcja sprzątania rzeki. Przypomnijmy, że w miniony weekend mieszkańcy Kiełpina i Somonina także oczyszczali brzeg Raduni – znaleźli m.in. materiały budowlane, opony, butelki, sedes, zlew itd. Niestety podczas tej szczytnej akcji nieznani sprawcy ukradli sprzątającym harcerkom dwa plecaki.

http://pzwgryfzukowo.pl

(info: UG Żukowo, oprac. M.Dz.)

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.