Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

Przodkowo. Muzeum Pożarnictwa zaprasza na Noc Muzeów

Opublikowany: 2018-05-16 12:26 Autor: nadesłane

Już w sobotę 19 maja br. Muzeum Pożarnictwa w Przodkowie po raz kolejny dostępne będzie dla zwiedzających w godzinach 20.00 - 22.00. W tym czasie każdy chętny bezpłatnie może obejrzeć zgromadzone w nim eksponaty.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

Noc Muzeów to impreza kulturalna polegająca na udostępnianiu muzeów i galerii w godzinach nocnych wybranego dnia. Pierwsza Moc Muzeów odbyła się w Berlinie w 1997 roku. Ponieważ cieszyła się dużym zainteresowaniem zaczęto ją organizować w innych miastach. W Polsce po raz pierwszy odbyła się w roku 2003 w poznańskim Muzeum Narodowym. od tamtej pory do akcji z roku na rok przystępuje co raz więcej miejscowości. W tym roku Noc Muzeów odbędzie się już po raz kolejny w Muzeum Pożarnictwa w Przodkowie.

fot. archiwum/M. Dzienisz

Muzeum Pożarnictwa w Przodkowo jest jedynym na Pomorzu. W murach Muzeum znajdują się niezliczone ilości różnego rodzaju sprzętu. Zobaczyć w nim można m.in. sikawki ręczne i konne, motopompy, toporki, czapki, hełmy, alarmowe telefony itp. Niektóre eksponaty pochodzą z czasów pierwszej wojny światowej. Ponadto Muzeum dysponuje starymi wozami strażackimi, czasopismami, ulotkami i innymi pismami związanymi z działaniem straży pożarnej na przestrzeni wielu lat. Są to unikatowe rzeczy, które naprawdę warto zobaczyć.

(nadesłane: UG Przodkowo)

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze

  • Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.