Express Kaszubski feed

ExpressKaszubski.pl – strona główna REKLAMA REDAKCJA KONTAKT REJESTRACJA LOGOWANIE »

 Reklama Bat

W weekend Noc Muzeów. Atrakcje w Kartuzach, Żukowie, Przodkowie i Wieżycy

Opublikowany: 2018-05-16 13:19 Autor: Magda Dzienisz

W najbliższy weekend do późna będą otwarte muzea, galerie, instytucje kultury. Europejska Noc Muzeów zawita także na Kaszuby: do Kartuz, Żukowa, Przodkowa i Wieżycy. Będzie można zapoznać się z kulturą kaszubską, przenieść się do średniowiecza, zwiedzić Muzeum Pożarnictwa.

REKLAMA

Reklama Brillowscy

Darmowe zwiedzanie i sporo atrakcji przygotowały instytucje kulturalne w Kartuzach, Żukowie i Przodkowie oraz we Wieżycy. Europejska Noc Muzeów zawita już w ten weekend na Kaszuby. Przewidziano spektakle, gry miejskie, pokazy rękodzieła i nie tylko. Sprawdźcie, co będzie się działo.

WIEŻYCA

Na Noc Muzeów zaprasza Kaszubski Uniwersytet Ludowy we Wieżycy. Wydarzenie odbędzie się tutaj w piątek 18 maja, rozpocznie się o godz. 19.00. W planie prezentacja historii i działalności KUL-u, zwiedzanie z przewodnikiem, wystawa i sprzedaż obrazów twórców ludowych. Na najmłodszych czeka malowanie kubków, a na koniec – wspólne ognisko i śpiewy.
Tutaj szczegóły wydarzenia

Zdj. ilustracyjne. fot. Facebook/Kaszubski Uniwersytet Ludowy

KARTUZY

Noc Muzeów odbędzie się tradycyjnie w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach. Wszystko rozpocznie się w sobotę o godz. 19.00 występem Kapeli Kazika. Będą atrakcje dla dzieci i dorosłych – pokazy przędzenia, pokazy kowalskie, zabawa z Dynamic Event. O godz. 20.00 zaplanowano spektakl plenerowy przedstawi Teatr Snów, a późnym wieczorem – widowisko „Tańczące fontanny” do muzyki patriotycznej.
Tutaj szczegóły wydarzenia

fot. archiwum/M. Dzienisz

ŻUKOWO

W sobotę 19 maja mieszkańcy i turyści będą mogli zwiedzić zakamarki tutejszego kościoła, którego mury pamiętają Książąt Pomorskich z XIII wieku. Specjalnie dla zwiedzających otwarta zostanie krypta, w której znajdują się trumny. Uczestnicy będą mogli wziąć także udział w grze miejskiej. Noc Muzeów w Żukowie rozpocznie się o godz. 19.00, potrwa do godz. 1.00.
Tutaj szczegóły wydarzenia

fot. archiwum/M. Dzienisz

PRZODKOWO

Muzeum Pożarnictwa w Przodkowie po raz kolejny dostępne będzie dla zwiedzających w sobotę w godzinach 20.00 – 22.00. W tym czasie każdy chętny bezpłatnie może obejrzeć zgromadzone w nim eksponaty – m.in. sikawki ręczne i konne, motopompy, toporki, czapki, hełmy, alarmowe telefony itp. Niektóre eksponaty pochodzą z czasów pierwszej wojny światowej. Ponadto Muzeum dysponuje starymi wozami strażackimi, czasopismami, ulotkami i innymi pismami związanymi z działaniem straży pożarnej na przestrzeni wielu lat.
Tutaj szczegóły wydarzenia

fot. archiwum/M. Dzienisz

REKLAMA

Czytaj również

Komentarze do artykułu Komentarze [4]

 • 0 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # jola

  pamiętają Książąt Pomorskich z XIII wieku ... to napewno poprawna forma odmiany Książąt pomorskich ??

 • 0 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # @jola

  Tak, to prawidłowa odmiana tego słowa

 • 0 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # A w Kartuzach

  ...nic ciekawego.

 • 0 0 1 tydzień temu Zgłoś ten komentarz do moderacji # Żukowo

  A kto w tych trumnach? Toć to nie Wszystkich Świętych

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się, abyś mógł korzystać z tego samego pseudonimu i aby Twój komentarz był wyróżniony.

Captcha

HTML jest niedozwolony. Tekst zaczynający się od http:// będzie automatycznie linkowany.