Zamknij
REKLAMA

Kartuzy. Biblioteka powinna ruszyć lada dzień

13:58, 06.08.2018 | W.D.
REKLAMA
Skomentuj
Wizualizacja wnętrza nowej siedziby kartuskiej biblioteki. fot. materiały UM Kartuzy

Zniecierpliwieni czytelnicy pytają o datę otwarcia Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kartuzach. Miała ona ruszyć w nowej siedzibie pod koniec lipca, a tymczasem prace związane z jej uruchomieniem jeszcze trwają.

- Nigdzie nie ma informacji o tym kiedy wreszcie otwarta zostanie Biblioteka Publiczna - mówi nasza rozmówczyni. - Wcześniej informowano, że biblioteka powinna zostać otwarta pod koniec lipca, a tymczasem mamy już sierpień. To już trwa naprawdę bardzo długo.

Kartuska Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna została zamknięta dla czytelników 22 marca z powodu przenosin do nowej siedziby w nowym budynku budynku dworca. Rzeczywiście otwarcie placówki planowano pod koniec lipca, ale jak tłumaczy Kazimierza Nowicka, dyrektor MiPBP, trwają ostatnie prace związane z jej uruchomieniem.

- Mamy już sporo telefonów od osób zniecierpliwionych tak długim okresem wyłączenia biblioteki z użytkowania. Przepraszamy za to, ale staramy się robić wszystko, by biblioteka mogła zacząć działać możliwie jak najszybciej - mówi. - Księgozbiór został już przeniesiony, natomiast musimy jeszcze zainstalować systemy informatyczne i uruchomić sieć, by móc zacząć funkcjonować. Liczymy, że w ciągu 10 dni uda nam się udostępnić bibliotekę czytelnikom, zaś oficjalne otwarcie planujemy na początku września.

(aktual.:godz.13:58)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

AntonizkaszubAntonizkaszub

1 0

Czekamy na Mirkę L. - naczelną bibliotekarkę ! 16:55, 08.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone