Zamknij
REKLAMA

Przodkowo. Biblioteka po dłuższej przerwie znów otwarta

11:06, 11.09.2018 | M.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. UG Przodkowo

Biblioteka Publiczna w Przodkowie w poniedziałek została znowu otwarta dla czytelników. Powodem jej zamknięcia był kompleksowy remont budynku - wymieniono m.in. okna, drzwi, powiększyła się też powierzchnia przodkowskiej książnicy. 

Czytelnicy z gminy Przodkowo już mogą korzystać z zasobów tutejszej biblioteki. W poniedziałek 10 września została ona ponownie otwarta po dłuższej przerwie - zakończyła się bowiem kompleksowa modernizacja energetyczna budynku.  

- W ramach zadania w bibliotece wykonano przyłącze gazu ziemnego, zmieniono źródło zasilania centralnego ogrzewania, zmodernizowano instalację c.o., docieplono budynek, wymieniono okna i drzwi, wymieniono oświetlenie, ale co chyba najważniejsze dla czytelników, na potrzeby biblioteki adoptowano funkcjonujące tam do tej pory mieszkanie. Dzięki temu biblioteka znacznie powiększyła swoją powierzchnię, a co za tym idzie, znacznie poszerzy się jej dotychczasowa oferta - informuje Katarzyna Markowska z Urzędu Gminy w Przodkowie. 

fot. UG Przodkowo

Projekt dofinansowano ze środków Unii Europejskiej. Roboty wykonała firma 4ML Budowa z Kartuz. Wartość prac to 491 015, 35 zł. Oficjalny termin oddania budynku do użytku nie został jeszcze ustalony.

(info: UG Przodkowo, oprac. M.Dz.)

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

PrzodkowoPrzodkowo

2 0

Dlaczego w Przodkowie od wielu miesięcy śmierci gównem (kanalizacją) szczególnie przy Urzędzie Gminy. Czy wójt i cała reszta tego nie czuje, Czy trzeba tę sprawę zgłosić do Sanepidu? Pytam- mieszkaniec/ wyborca. 19:22, 11.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

przodkowianinprzodkowianin

0 0

tak zgadzam sie z tobą wali od byłego GS do Remizy i zgłaszałem to tp powiedzieli ze przesadzam 11:00, 12.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BąkBąk

0 0

Na wsi i śmierdzi gównem... hahaha, cóż za wrażliwi mieszkańcy na zapachy otaczające ich w rolniczej gminie. Bardziej się martwcie tym co wdychacie z rur wydechowych i kominów, bo tego wasz zmysł powonienia nie alarmuje, że się trujecie. Zapach odchodów jest jak najbardziej naturalny i ulegający biodegradacji. Natomiast spaliny, czad, ołów, siarka - tak, tak to wszystko jest w paliwach do pojazdów i do pieców, nie ulega już takiego szybkiemu rozkładowi, a wasze organizmy chłoną go jak gąbka. 17:10, 12.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Budynek okBudynek ok

2 0

Tylko Pani Prezes wyżej *%#)!& niż dupę ma. 18:37, 12.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DzagmenDzagmen

0 0

Firma 4ml zupełne dno 18:45, 12.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone