Zamknij
REKLAMA

Somonino. 100 tys. zł dla organizacji pozarządowych. Ogłoszono konkurs

10:48, 08.01.2019 | Magda Dzienisz
REKLAMA
Skomentuj
Zdj. ilustracyjne

Organizacje pozarządowe działające na terenie gminy Somonino mogą ubiegać się o wsparcie ich przedsięwzięć. Do rozdysponowania jest łącznie 100 tys. zł w takich zakresach jak: kultura i sztuka, turystyka oraz sport. Wnioski o dofinansowanie można składać do 24 stycznia.

Gmina Somonino ogłosiła konkurs na wsparcie działań organizacji pozarządowych w trzech zakresach. Na dofinansowanie przedsięwzięć z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego przeznaczono 15 tys. zł, na wsparcie turystyki i krajoznawstwa - 25 tys. zł, na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej - 60 tys. zł.

O wsparcie z zakresu kultury i sztuki mogą ubiegać się organizacje, które prowadzą działalność kulturalną, organizują różnego typu imprezy i spotkania. Swoje wnioski mogą składać także te stowarzyszenia, które starają się kultywować kulturę kaszubską i promować lokalnych twórców czy też te dbające o historię i tradycję narodową i ochronę zabytków.

W ramach turystyki i krajoznawstwa wsparte będą te przedsięwzięcia, których celem jest organizacja aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży na terenie gminy Somonino czy też promocja potencjału turystycznego i przyrodniczego gminy.

W zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej dofinansowane zostaną działania polegające na organizacji aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży, organizacji aktywnych form spędzania czasu wolnego czy też organizacji imprez, zawodów i rozgrywek sportowych lub sportowo-rekreacyjnych. Jak informuje Urząd Gminy, dotacje przekazane w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w ubiegłych latach wyniosły:  w roku 2016 – 75 000 zł, w roku 2017 – 85 000 zł,  w roku 2018 – 80 000 zł.

Oferty należy składać w zaklejonej kopercie z dopiskiem „Konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych” w nieprzekraczalnym terminie do 24 stycznia 2019 r. w Urzędzie Gminy Somonino przy ul. Ceynowy 21 bądź przesłać na adres: Urząd Gminy Somonino, ul. Ceynowy 21, 83-314 Somonino. Liczy się data wpływu oferty do urzędu.

Więcej szczegółów na stronie UG Somonino.

(aktualiz.8.01., godz. 10.48)

(Magda Dzienisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone