Zamknij
REKLAMA

Od poniedziałku ofiary przestępstw będą mogły uzyskać darmowe porady

13:04, 15.02.2019 | M.Dzienisz
REKLAMA
Skomentuj
fot. archiwum/M.Dz.

W poniedziałek 18 lutego rozpoczyna się Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. W Kartuzach zostaną uruchomione punkty konsultacyjne, w których będzie można uzyskać darmowe porady z zakresu m.in. prawa karnego.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w tym roku potrwa od 18 do 24 lutego. Akcja ma zwrócić szczególną uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Do przedsięwzięcia dołączają jak co roku: Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach, Prokuratura Rejonowa i Sąd Rejonowy.

W Komendzie Powiatowej Policji uruchomione zostaną punkty konsultacyjne, w których w godz. 8.00-15.00 będą dyżurować wyznaczeni policjanci.

-  Osoby potrzebujące wsparcia lub porady prawnej zachęcamy do skorzystania z pomocy. Pamiętajmy, każdy ma prawo zmienić swoje życie. Jeżeli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem, skorzystaj z bezpłatnej informacji na terenie Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach - zachęcają policjanci.

Jak informuje zastępca prokuratora rejonowego w Kartuzach Anna Grzech, porady udzielane będą od 18 do 22 lutego. Prokuratorzy będą pełnić dyżury w gmachu Prokuratury Rejonowej przy ul. 3 Maja 15 w godz. 8.00-15.00. Osobom zainteresowanym udzielane będą porady z zakresu prawa karnego, cywilnego i administracyjnego.

Pomoc będzie można uzyskać także w Sądzie Rejonowym w Kartuzach przy ul. Kościuszki 26.

- Osoby pokrzywdzone będą mogły dowiedzieć się, jakie przysługują im uprawnienia oraz jakie są sposoby dochodzenia praw naruszonych w wyniku popełnienia przestępstw - informuje Maria Jaroch-Wąsowska, wiceprezes Sądu Rejonowego w Kartuzach.

Zainteresowani proszeni są o zgłoszenie się w dniach 18-22 lutego w godz. 9.00-14.00 do pokoju nr 16 (I piętro) do Oddziału Administracyjnego, gdzie zostaną skierowani do osób pełniących tego dnia dyżur.

(M.Dzienisz)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

MTCMTC

0 1

Bardzo dobra inicjatywa 07:58, 16.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Brunon KaBrunon Ka

1 1

Gdyby prawo było proste i zrozumiałe to nikt by nie potrzebował żadnych porad.
Na dzień dzisiejszy prawo jest tak zawiłe i zagmatwane, że każdy sędzia może każdy zapisek interpretować w dowolny, korzystny dla siebie sposób.
Prawo jest dla "nich", a dla nas są zakazy i nakazy. Od czasów prl-u nic się w tej kwestii nie zmieniło: "Dajcie mi człowieka, a ja znajdę na niego paragraf." 13:04, 16.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone