Zamknij
REKLAMA

Nieodpowiedzialność kierowców to główna przyczyna wypadków w Smętowie Chmieleńskim

13:47, 12.03.2019 | Magda Dzienisz
REKLAMA
Skomentuj
Kolizja w Smętowie Chmieleńskim. fot. archiwum/W.D.

Złe zachowania kierowców, którzy ignorują wszelkie zasady ruchu drogowego to główna przyczyna kolizji i wypadków w Smętowie Chmieleńskim - wynika z odpowiedzi na pytania naszego Czytelnika. Departament Infrastruktury UMWP w Gdańsku informuje także, że zwrócił się do KPP Kartuzy z prośbą o więcej patroli w tym miejscu.

Opublikowaliśmy wczoraj apel naszego Czytelnika o poprawę bezpieczeństwa na drodze wojewódzkiej nr 228 w Smętowie Chmieleńskim. W ostatnim czasie doszło tam do wypadków i kolizji, mieszkańcy często są świadkami brawury kierowców. Jak pisał Czytelnik - niebezpieczna sytuacja miała tam miejsce zaledwie wczoraj: 

Po obu stronach jezdni, na chodniku przed przejściem dla pieszych oczekiwały dwie grupy dzieci (pieszych) na zezwolenie na wejście na jezdnię "na" zielonym świetle. Nadjeżdżające z obu stron pojazdy zaczęły się zatrzymywać z tytułu zmiany sygnalizacji na czerwoną dla obu pasów ruchu. W tym momencie ciemne audi (w nim dwóch młodych ludzi) jadące w kierunku Kartuz podjęło manewr wyprzedzania tuż przed nogami pieszych wchodzących na jezdnię.

Czytelnik pytał o szansę zainstalowania w tym miejscu fotoradaru, a także odpowiednie oznakowanie tego terenu, m.in. tablicami "strefa zamieszkania". Pytania przekazaliśmy do Rejonu Dróg Wojewódzkich w Kartuzach, który przesłał nam pismo, w którym Departament Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku bezpośrednio udzielił odpowiedzi naszemu Czytelnikowi. 

- Bezpieczeństwo ruchu na ww. przejściu dla pieszych analizowane było wspólnie z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w latach 2016 oraz 2018. Analizowana wówczas statystyka zdarzeń drogowych nie uzasadniała zastosowania w rejonie przejścia stacjonarnego urządzenia rejestrującego - brzmi fragment odpowiedzi. 

Według Departamentu Infrastruktury, to nieodpowiedzialność kierowców jest główną przyczyną niebezpiecznych zdarzeń w tym miejscu.

- Z ponownej analizy istniejącej organizacji ruchu, adekwatnej do zagospodarowania przyległego terenu oraz istniejącego ruchu drogowego, wynika, iż problemem nie jest infrastruktura drogowa, a zachowania kierowców, ignorujących wszelkie zasady ruchu drogowego, w tym sygnał czerwony zabraniający wjazdu na przejście dla pieszych - odpowiada urząd. 

Urzędnicy proponują mieszkańcom zwrócenie się do Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym GITD w Gdańsku o rozważenie możliwości instalacji urządzenia rejestrującego. Departament zwrócił się także do KPP w Kartuzach o częstsze kontrole prędkości i zwracanie uwagi na kierowców łamiących przepisy szczególnie w okolicy przejścia dla pieszych w Smętowie Chmieleńskim. 

(Magda Dzienisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

I nicI nic

2 0

Takich próśb Policja ma pełno. 14:37, 12.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

@ I nic@ I nic

1 3

Racja! Tylko to jest bardzo przykre, że policja nie dba o nasze bezpieczeństwo. Gdyby stali tam na zmianę w różnych miejscach, to widzieliby ile dziennie jest takich zawadiaków, którzy łamią przepisy i na czoło jadą prawidłowo poruszającym pojazdom. A tak w ogóle to wszędzie gdzie są te sygnalizacje powinni stać i karać bo codziennie na wszystkich remontowanych trasach jest kilkunastu takich nieodpowiedzialnych kierowców. Po co czekać aż znowu dojdzie do tragedii gdzie zginą ludzie przez tych niecierpliwych co to przepisy mają za nic i to że komuś zrobią krzywdę też maja w d,,,,e. Policja potrzebna od zaraz! 16:50, 12.03.2019


JogusiaJogusia

2 1

Ile jeszcze musi zdarzyć się wypadków żeby coś zadziałać w tym kierunku? Szkoda że to wszystko dzieje się
kosztem zdrowia ludzi a nawet utratą życia. 18:57, 12.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TypTyp

2 1

Jest tam jeden sklep i po drugiej stronie stacja benzynowa i wrzucona sygnalizacja. Nad tym bym się bardziej zastanowił i ograniczenie do 50. A ludzie z Kartuz do Smentowa jadą całą drogę 50 km/h. Oczywiście nie pochwalam takich zachowań ale widzę tam brak logiki. 20:20, 12.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

karkar

5 0

Niestety idioci pozostaną idiotami bez względu na ograniczenia itp. Jeśli ktoś jest za *%#)!& żeby zatrzymać się na czerwonym na przejściu dla pieszych to chyba jedynie konfiskata samochodu by pomogła 21:26, 12.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkaniec KartuzMieszkaniec Kartuz

0 0

Wystarczy założyć monitoring na światłach i mamy takiego delikwenta złapane. 11:53, 18.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone