Zamknij
REKLAMA

Kartuzy. Kolejne szkolenie dla pracodawców o kontroli zwolnień lekarskich

13:08, 25.03.2019 | nadesłane: K.C.
REKLAMA
Skomentuj
ZUS w Kartuzach. fot. archiwum/M.Dz.

Inspektorat ZUS w Kartuzach organizuje 4 kwietnia 2019 r. bezpłatne szkolenie dla pracodawców na temat kontroli prawidłowości wykorzystania zwolnień lekarskich. Pracodawcy mogą kontrolować, czy ich pracownicy prawidłowo wykorzystują takie zwolnienia, sprawdzając, czy np. nie pracują oni zarobkowo.

W trakcie szkolenia omówione zostaną zagadnienia dotyczące roli pracodawcy w kontroli zwolnień lekarskich w zakresie prawidłowości orzekania i prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich od pracy.

- Na płatnikach składek ciąży obowiązek kontroli formalnej zaświadczeń lekarskich stanowiących podstawę zwolnienia od pracy. Pracodawcy powinni być zainteresowani przeprowadzeniem kontroli prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich od pracy z powodu choroby lub konieczności sprawowania przez ubezpieczonego opieki nad członkiem rodziny. Nieuzasadniona nieobecność spowodowana chorobą, nawet jeśli finansowana jest ze środków Funduszu Ubezpieczeń Społecznych może wpływać na organizację pracy czy wyniki - informuje regionalny rzecznik prasowy ZUS Krzysztof Cieszyński. 

Pracodawca może kontrolować, czy jego pracownik prawidłowo wykorzystuje zwolnienie lekarskie, sprawdzając czy nie pracuje on w tym czasie zarobkowo albo nie wykorzystuje zwolnienia niezgodnie z jego celem. W czasie zwolnienia pracownik powinien bowiem postępować w tak, by jak najszybciej odzyskać sprawność i wrócić do pracy.

Szkolenie w Kartuzach rozpocznie się o 11.00 i potrwa około godziny. Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są mailowo pod adresem: [email protected] lub telefonicznie pod numerem: 58 685-27-51.

(aktual.godz.13:08)

(nadesłane: K.C.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone