Zamknij
REKLAMA

Nie będzie zmiany obwodów szkolnych dla dzieci z Mezowa

13:30, 16.04.2019 | W.D.
REKLAMA
Skomentuj
fot.archiwum/W.Drewka

Mieszkańcy Mezowa i Dzierżażna - Pikarni opowiedzieli się przeciwko zmianie obwodu dla szkół podstawowych w Dzierżążnie i Kiełpinie. Większość głosujących w ankiecie chce posyłać swoje dzieci do szkoły w Dzierżążnie.

Jakiś czas temu pojawiła się propozycja zmiany obwodów szkolnych tak, by dzieci z Mezowa uczęszczały do Szkoły Podstawowej w Kiełpinie. Z takim postulatem wystąpiła grupa rodziców, więc gmina Kartuzy przeprowadziła konsultacje w tej sprawie. Przygotowano ankietę, za pomocą której rodzice uczniów mieli się wypowiedzieć, czy chcą posyłać swoje dzieci do szkoły w Kiełpinie, czy tak jak dotąd - do Zespołu Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie.

Wyniki ankiety są jednoznaczne. Na pytanie o rozpoczęcie naukę w klasie I szkoły podstawowej 42 osoby opowiedziały się za ZKiW  w Dzierżążnie, a 10 osób za SP w Kiełpinie. Zaś na pytanie o kontynuację nauki 47 osób opowiedziało za ZKiW w Dzierżążnie, zaś 8 za szkołą w Kiełpinie.

Urząd Miejski w komunikacie na ten temat informuje, że dotychczasowe obwody szkół zostaną utrzymane, zaś chętni mogą wybrać Szkołę Podstawową w Kiełpinie.

Gminę Kartuzy czeka poważna debata na temat sieci szkół. To efekt reformy systemu oświaty. Przedstawienia propozycji lub planu w tej sprawie od dawna domaga się przewodniczący gminnej komisji oświaty Andrzej Borzestowski. Coraz częściej zaczynają się pojawiać pytania co do przyszłości szkół w Prokowie i w Łapalicach, ale wciąż nie ma jeszcze konkretów. Burmistrz Kartuz zapowiada dyskusję na temat przyszłości sieci szkół w gminie, ale nie wiadomo kiedy temat zostanie podjęty.

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone