Zamknij
REKLAMA

Podpisano umowy na "Aktywne Sołectwo". Pieniądze dla 4 wsi z pow. kartuskiego

15:53, 22.05.2019 | M.Dz./info:UMWP
REKLAMA
Skomentuj
fot. UMWP

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego podpisano umowy na dofinansowanie przedsięwzięć w ramach programu "Aktywne Sołectwo Pomorskie 2019". Wśród 40 projektów, które otrzymały środki, znalazły się te złożone przez cztery sołectwa z powiatu kartuskiego. 

Glincz z gm. Żukowo, Bącz z gm. Kartuzy, Sławki z gm. Somonino i Węsiory z gm. Sulęczno znalazły się wśród miejscowości, które otrzymały dofinansowanie w ramach programu „Aktywne Sołectwo Pomorskie 2019”. Łącznie wsparto 40 przedsięwzięć z całego województwa. Każde z sołectw pozyskało środki w wysokości 10 tys. zł. W Glinczu zmodernizowane zostanie boisko wielofunkcyjne do siatkówki i koszykówki, w Bączu - wspólnie zagospodarowany plac rekreacyjny, w Sławkach zbudowana kaszubska altana, a w Węsiorach zrealizowany projekt pn. Aktywne Węsiory.

We wtorek w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego podpisano umowy na dofinansowanie z włodarzami i przedstawicielami gmin. Projekt Aktywne Sołectwo Pomorskie realizowany jest po raz drugi. Ze względu na duże zainteresowanie, Zarząd Województwa Pomorskiego postanowił w tym roku o 100 tys. zł zwiększyć kwotę przeznaczoną na inicjatywy mieszkańców wsi (w roku 2018 r. pula środków wynosiła 300 tys. zł). 

- Cieszy nas, że takie małe społeczności starają się zmieniać otaczającą rzeczywistość. Działanie oddolne, w małych grupach i społecznościach ma kapitalne znaczenia dla ich rozwoju. Postawienie ławki, wspólnego grilla czy chodnika zmienia wieś i jakość życia mieszkańców wsi – mówił marszałek województwa Mieczysław Struk.

(aktualiz. godz. 15.53)

(M.Dz./info:UMWP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

Mało Mało

2 4

Dlaczego tylko 4 ??? Takich słabych sołtysów mamy ??? Wniosku nie potrafią złożyć? 12:59, 22.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Czy mało nie wiadomoCzy mało nie wiadomo

2 0

Po pierwsze zasady składania wniosku!
Do konkursu może stanąć tylko 1 sołectwo z gminy to raz. Czyli już mamy okrojoną liczbę.
Po drugie nie jest to tylko kwestia napisania wniosku, a załatwienia szeregu spraw. Kto brał w tym udział gen wie.
Po trzecie napisanie wniosku nie jest równoważne z otrzymaniem dofinansowania! Wiec nie wiesz kto pisał, albo nie. 14:55, 22.05.2019


© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone