Zamknij
REKLAMA

Jest akt oskarżenia dla 31-latka, który w Baninie i Widlinie napastował kobiety

13:35, 13.06.2019 | info: Prokuratura Okręgowa w Gdańsku/oprac. M.Dz.
REKLAMA
Skomentuj
fot. archiwum/KPP Kartuzy

Prokuratura Rejonowa w Kartuzach skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie o przestępstwa zmuszania do określonego zachowania oraz naruszenia nietykalności cielesnej na szkodę czterech pokrzywdzonych. Do zdarzeń doszło w październiku i listopadzie ubiegłego roku. 

31-latek z pow. gdańskiego w Widlinie i Baninie (gm. Żukowo) napastował kobiety w okresie od października do listopada 2018 r. Do zdarzenia w Widlinie doszło 16 listopada: mężczyzna zaczepił tam 15-latkę, która oczekiwała na przystanku na przyjazd autobusu. Sprawca szarpał ją i przyciągał do siebie. Odstąpił od pokrzywdzonej, gdy wyjęła telefon komórkowy.

Policja zatrzymała mężczyznę 20 listopada 2018 roku.

- Jak ustalono, do podobnych zdarzeń z jego udziałem dochodziło w okresie od października do listopada 2018 roku w miejscowości Banino. Pokrzywdzone to trzy kobiety w wieku od 19 do 24 lat. Zostały znienacka  zaczepione przez mężczyznę, gdy szły chodnikiem - informuje Grażyna Wawryniuk, pf Rzecznika Prasowego Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Mężczyźnie zarzucono popełnienie łącznie czterech czynów. Dwa dotyczą zmuszania pokrzywdzonych do określonego zachowania, jeden zmuszania do określonego zachowania połączony z pozbawieniem wolności – szarpiąc  pokrzywdzoną zagradzał jej drogę uniemożliwiając ucieczkę. Czwarty czyn dotyczy naruszenia nietykalności cielesnej pokrzywdzonej, którą znienacka i z zaskoczenia złapał za ramię.

Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Wyjaśnił, że był to jego sposób na zawieranie nowych znajomości.

Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Rejonowego w Kartuzach.

(info: Prokuratura Okręgowa w Gdańsku/oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

Hehe Hehe

16 2

Jak tak bardzo chce nowych znajomości, to do więzienia go wsadzić, tam nawiąże znajomości 14:20, 13.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ojciec ojciec

11 0

miał zbok szczęście , ze nie trafił na normalnego ojca bo pewnie co najmniej na wózku inwalidzkim by teraz jeździł, gnój jeden !!! 17:12, 13.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kick - bokserkaKick - bokserka

3 0

Ooooj, szkoda że nie trafił na mnie. Doprowadziła bym go (bez użycia rąk) na samych kopach do najbliższego posterunku. Taki tłomok jest lepszy od worka treningowego. 08:19, 14.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TyoiaraTyoiara

0 4

Wow! Naruszenie nietykalnosci ciekestej poprzez chwycenie za ramię! Jacie strach się bać 00:30, 15.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone