Zamknij
REKLAMA

Sulęczyno. Wójt uzyskał wotum zaufania i absolutorium

10:49, 14.06.2019 | W.D.
REKLAMA
Skomentuj
fot.W.Drewka

Bez uwag sulęczyńscy radni udzieli wójtowi gminy Bernardowi Gruczy wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. - Nie było łatwo, bo potrzeb jest wiele, ale musimy gospodarować tym czym dysponujemy - mówi wójt gminy Sulęczyno. 

Zgodnie z nowymi przepisami wójt gminy Sulęczyno przedstawił radnym raport o stanie gminy, który został przyjęty bez uwag i zastrzeżeń. Również wykonanie ubiegłorocznego budżetu radni gminy Sulęczyno ocenili pozytywnie podejmując uchwałę w sprawie absolutorium dla wójta 12 głosami za przy 3 głosach wstrzymujących się. Kazimierz Gliniecki, przewodniczący Rady Gminy Sulęczyno gratulując wójtowi absolutorium podkreślił, że rada będzie dokładać starań, by współpraca nadal dobrze się układała. 

Wójt gminy Sulęczyno Bernard Grucza przyznaje, że wykonanie ubiegłorocznego budżetu nie było łatwe, zważywszy na trudności z realizacją inwestycji oświatowych. 

- Dzięki przychylności poprzedniej rady jesteśmy już o krok dalej do stworzenia dobrych warunków dzieciom, staramy się szukać środków gdzie się da, by te inwestycje oświatowe realizować. To nie jest łatwe, bo zadań jest wiele i zawsze chciałoby się zrobić więcej, ale staramy się "wyciskać" z tego naszego budżetu tyle, ile się da. Ale dzisiaj mogę powiedzieć, że satysfakcjonuje mnie to co już udało się zrobić jeżeli chodzi o szkoły, ale szczególnie jestem zadowolony, że udało się porozumieć z Lasami Państwowymi i pozyskać miejsce na kąpielisko. Chciałbym mieć kąpielisko w Mściszewicach i Podjazach, ale możemy zrobić tyle na ile wystarcza nam środków - mówi wójt gminy Sulęczyno Bernard Grucza. - Mam nadzieję, że zadania zaplanowane na ten rok wykonamy bez przeszkód, a mam na myśli zarówno szkołę (w Mściszewicach - przyp. red.), ale i drogi, bo tutaj widać, że w przetargach mieścimy się w zabezpieczonych na ten cel środkach. 

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

Mieszkaniec widMieszkaniec wid

7 1

Szkoda że mieszkańcy nie udzielają absolutorium bo napewno Benek by go nie dostał. 14:26, 14.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EloElo

1 0

To te plażę są prywatne? "Chciałbym mieć"? 09:36, 15.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone