Zamknij
REKLAMA

Jest szansa na przywrócenie linii autobusowej Gdynia - Kartuzy

09:32, 10.07.2019 | W.D.
REKLAMA
Skomentuj
fot.nadesłane/St.Pow.

Przedstawiciele samorządów spotkali się z dyrekcją PKS Gdynia w sprawie możliwości reaktywacji linii autobusowej nr 640 relacji Gdynia - Kartuzy. Jak informuje Piotr Fikus, wicestarosta kartuski, jest szansa na przywrócenie połączeń na tej trasie. 

Poinformowaliśmy jakiś czas temu, że z końcem roku szkolnego przestaną kursować autobusy Kartuzy - Gdynia przez Przodkowo, Czeczewo, Tokary, Kłosowo, Kielno i Chwaszczyno. PKS Gdynia poinformował, że linia ta stała się nierentowna. Władze powiatu kartuskiego stwierdziły, że nie dysponują środkami, które umożliwiałyby dofinansowanie połączeń, ale zapowiedziano podjęcie prac nad rozwiązaniem problemu. 

Wczoraj wicestarosta kartuski Piotr Fikus spotkał się z samorządowcami, których reprezentowali: powiat wejherowski – sekretarz Marek Panek, gmina Kartuzy – burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński, gmina Przodkowo – wójt Pan Andrzej Wyrzykowski. PKS Gdynia S. A. reprezentowali zaś dyrektor zarządzający Adam Galas oraz kierownik d/s przewozów Marcin Szwaczyk. Z zaproszenia nie skorzystali przedstawiciele gmin Żukowo i Szemud.

Jak informuje wicestarosta kartuski Piotr Fikus, tematem spotkania było wypracowanie wspólnego stanowiska dotyczącego reaktywacji linii autobusowej nr 640 Gdynia – Kartuzy od 1 września 2019 roku.

- Dla władz powiatu: wejherowskiego i kartuskiego oraz gmin Przodkowo i Kartuzy priorytetem jest utrzymanie tej linii, gdyż służy ona przede wszystkim mieszkańcom, a w szczególności uczniom dojeżdżającym do szkół w Gdyni, Przodkowie i Kartuzach - mówi Piotr Fikus. - Do szkoły ponadgimnazjalnej w Przodkowie dojeżdża około 50 uczniów. W związku z reformą oświaty od 1 września bieżącego roku ta liczba może się podwoić, co może skutkować likwidacją deficytu tej linii. Ustaliliśmy, że 16 lipca PKS Gdynia S. A. otrzyma pani Jolanty Tersy, dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Kartuzach informacje dotyczące liczby uczniów, którzy prawdopodobnie od 1 września br. będą korzystać z tej linii. Zarząd PKS Gdynia S. A. na podstawie otrzymanych danych do 23 lipca br. poinformuje o ustaleniach i podjętych działaniach. Wstępnie ustalono kolejne spotkanie w tym temacie, które odbędzie się pod koniec lipca bieżącego roku.

Do tematu więc wrócimy.

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

dasadasa

6 3

niech gryf to przejmie 10:14, 10.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

uczeń zspprzodkowouczeń zspprzodkowo

4 2

większość uczniów to dojeżdża liniami gryfa do przodkowa 10:18, 10.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AaaaaaaAaaaaaa

3 0

A PKM z Gdańska w sobotę i niedzielę wciąż ostatni o 21:46.... Skandal 11:08, 10.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do ąaaaa Do ąaaaa

1 0


Może jest jakaś szansa...
http://www.radioglos.pl/wiadomosci/regionalne/6316-nocne-polaczenia-autobusowe-z-kartuz-i-gdanska?fbclid=IwAR3KFLt32BZfrm2STFMyQM08rlFMNEdhQm-EAKIMRyBlFo4znj312tOqZxg 18:28, 10.07.2019


REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone